Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 00:05, 21 wrz 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4655
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:05, 21 wrz 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4655
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:05, 21 wrz 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4655
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:05, 21 wrz 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4655
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Wiolka5_7 07:18, 21 wrz 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21315
Iwonka, ale piękne kadry nam pokazałaś ogród zachwycający w każdym kącie, cudnie go urządziłaś

Wow tyle hortensji!
Twoja glina im zapewne służy i nie musisz podlewać zbytnio , ja swoje muszę w upały i suszę ,bo mdleją. Mam 17 szt i więcej nie planuję

Ps. U mnie rdesty himalajskie się rozsiewają, nie jakoś obficie ,ale co roku jakieś siewki są
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
April 07:47, 21 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10795
Agatorek napisał(a)

W przyszłym roku mam plan wyjazdu na południe pozwiedzać ogrody. Bardzo bym chciała też się wprosić do Ciebie, jeśli będzie to możliwe


Może byśmy się jakoś razem zgrały bo ja też do Iwonki MUSZĘ BO SIE UDUSZĘ
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:59, 21 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10795
Iwonka napisał(a)


Ponieważ analizując pod względem urody, kompozycji i piękna rabat musiałabym zacytować WSZYSTKO, a to trochę czasu by zajęło zacytuję jedno zdjęcie, które w dziwny sposób przemówiło mi do wyobraźni: Tu chyba dereń, jak dobra wróżka/czarownica? roztaczająca opiekę nad tym wzgórzem absolutnie NIE chaosu. Gdyby nie to, że nazwa jest bardzo sympatyczna, namawiałabym cię na zmianę nazwy wątku
Swoją drogą, jakie tam molinie masz? Tak sztywno stoją i są dość wysokie skoro zza hortek jeszcze dają radę wyjrzeć.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 09:03, 21 wrz 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 84549
Iwonka napisał(a)

No właśnie taką zmienną mamy teraz pogodę, długo sucho, albo zlewy.
Od lat oszczędzam wodę, podobno rośliny przyzwyczajone do trudnych warunków lepiej sobie radzą.

Co do cięcia to sama jestem ciekawa Na razie obok plewienia to moje ulubione zajęcie, więc nastrajam się tylko pozytywnie. A po drugie tnę zawsze nisko, więc tych gałęzi myślę, że aż tak wiele nie będzie. Mam jedną hortkę sprzed ponad 10 lat, nie jest bardzo wymagająca.

A jak tniesz zawsze nisko przez wiele lat to One Ci nie słabną? W sensie nie wypuszczają coraz mniej gałązek grubych, a coraz więcej drobnych? Bo tych uśpionych oczek z mocnych gałęzi z roku na rok ubywa?
U mnie się tak po paru latach zaczęło dziać dlatego co sezon tnę kilka do kilkunastu cm wyżej te najgrubsze gałązki bo drobne czyszczę do zera.
Te hortensje co Od Ciebie przygarniałam prawie trzy sezony musiałam prowokować by wypuściły coś sensownego, mocniejszego co by ładnym kwiatem nie drobniutkim zakwitło i już w tym sezonie się to udało teraz liczę, ze już tylko lepiej będzie z sezonu na sezon. Warto było bo zaczęły mi nad rowem robić fajną robotę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:07, 21 wrz 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 84549
Cudne zestawienie rdestów z jeżówkami. Co do stip to ja po czterech sezonach dochowałam się małego wypierdka dosłownie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 11:55, 21 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5667
Pięknie w każdym zakątku. I też podpinam się do pytania o molinie.
Ślicznie z tymi podświetlonymi słońcem rosplenicami.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies