Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Magara 23:56, 17 lis 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Iwonka napisał(a)
Daga to chyba gaura ode mnie Graceful White, cały sezon ma taki sztywny a zarazem lekki pokrój, bez pokładania.
Trąbię o niej już 3 sezon, rewelacyjna jest, nadal kwitnie.
Nałogowo sadzonkuję, jak chcesz to ci w przyszłym roku zrobię. Pozdrawiam i Ciebie i Madziulę

Zacytowałam, ku pamięci Twojej i mojej , co u Madzi napisałaś
Gaurę zapisałam i od razu melduję, że gdyby moje n/n nie przetrwały zimy to ja bardzo jestem chętna na Twoje
Bardzo jestem ciekawa co rozumiesz pod hasłem "sadzonkowania"??? Siewki wyodrębniasz czy dzielisz krzaczki??? I napisz proszę jak u Ciebie zimy wyglądają... Kiedyś na forum było widać, kto z jakiego regionu Polski, teraz tego trochę brakuje
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Iwonka 11:45, 18 lis 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4387
Magara napisał(a)

Zacytowałam, ku pamięci Twojej i mojej , co u Madzi napisałaś
Gaurę zapisałam i od razu melduję, że gdyby moje n/n nie przetrwały zimy to ja bardzo jestem chętna na Twoje
Bardzo jestem ciekawa co rozumiesz pod hasłem "sadzonkowania"??? Siewki wyodrębniasz czy dzielisz krzaczki??? I napisz proszę jak u Ciebie zimy wyglądają... Kiedyś na forum było widać, kto z jakiego regionu Polski, teraz tego trochę brakuje

Mieszkam w linii prostej 10 km od rynku głównego w Krakowie, w stronę południowo - wschodnią.
Zimy u nas nie zakopiańskie, nie podlaskie ale też nie wrocławskie Takie zwyczajne. Mrozu chyba jeszcze nie było, śniegu dziś nie mam, a wiem że są regiony gdzie spadł.

Sadzonkowanie czyli obcięcie z góry rośliny ok.20 cm zielonych kawałków, tych najmłodszych, żywozielonych. Następnie oberwanie trochę liści i do słoika z wodą. Można też przyciąć patyczki z góry, będą potem gęściejsze. Za 2 - 3 tygodnie patyczki puszczą mnóstwo korzeni. Pozostaje tylko posadzić na rabatę

Tutaj przykład czerwcowego ukorzeniania gaury.




Dzielenie, czyli odkopanie kawałka sadzonki też uskuteczniłam. Wykopałam, wsadziłam w nowe miejsce, przycięłam z 10 cm nad ziemią. nie minęło kilka tygodni i mam piękną, gęstą sadzonkę.

Ukorzenię ci moją gaurę bo warto aby poszła w świat Jest na prawdę fajna i zgrabna.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Magara 23:12, 18 lis 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Eh, 10 km od Rynku w Krakowie...
Kiedyś marzyłam o przeprowadzeniu się tamże. Byle dalej od morza, a bliżej gór
Nie udało mi się ale miesiąc spędzony w młodości w Krakowie wspominam do dziś bardzo dobrze Fakt, to były inne czasy Wtedy i gdańska starówka miała swój urok Bez pijanych imprezowiczów dzień w dzień Stare dzieje

Iwonka, a gaurę to tak fajnie opisałaś, że na połowę czerwca już sobie zapisałam przypomnienie w kalendarzu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Iwonka 09:40, 19 lis 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4387
Magara napisał(a)
Eh, 10 km od Rynku w Krakowie...
Kiedyś marzyłam o przeprowadzeniu się tamże. Byle dalej od morza, a bliżej gór
Nie udało mi się ale miesiąc spędzony w młodości w Krakowie wspominam do dziś bardzo dobrze Fakt, to były inne czasy Wtedy i gdańska starówka miała swój urok Bez pijanych imprezowiczów dzień w dzień Stare dzieje

Iwonka, a gaurę to tak fajnie opisałaś, że na połowę czerwca już sobie zapisałam przypomnienie w kalendarzu

Miejsca zapisane na dysku młodości mają to coś
Choć faktem jest, że było spokojniej i mniej tłoczno.
Niemniej zmiany są wpisane w miasta przyciągające turystów.
Kraków w pandemicznej histerii miał ten urok sprzed lat, ale przyzwyczajona jestem, że tętni życiem i chyba taki wolę.

Gaura terminatorka


Nacięłam wczoraj trochę gałązek, jeśli się ukorzenią to wczesną wiosną będzie już do sadzenia
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
antracyt 09:58, 19 lis 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
Od dawna zaglądam do Ciebie po cichu, podziwiam ogród i to jak potrafisz go pokazać na zdjęciach. Nie pamiętam, czy się kiedyś ujawniłam, ale jeżeli nie, to oficjalnie się witam
Super pomysł z robieniem sadzonek gaury. Koniecznie muszę spróbować. Moje się sieją, tylko nie powtarzają cech. Mam pełno białych zwyklaków, które też bardzo lubię, ale krócej trzymają się w wazonie (uwielbiam gaurę w bukietach).
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Iwonka 10:56, 19 lis 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4387
antracyt napisał(a)
Od dawna zaglądam do Ciebie po cichu, podziwiam ogród i to jak potrafisz go pokazać na zdjęciach. Nie pamiętam, czy się kiedyś ujawniłam, ale jeżeli nie, to oficjalnie się witam
Super pomysł z robieniem sadzonek gaury. Koniecznie muszę spróbować. Moje się sieją, tylko nie powtarzają cech. Mam pełno białych zwyklaków, które też bardzo lubię, ale krócej trzymają się w wazonie (uwielbiam gaurę w bukietach).

Witam Zuza Jak miło, że zaglądasz
Mnie zazwyczaj po przeglądnięciu Naszych ogrodów brakuje już czasu na Projektowanie.
Zerkam tylko do kilku wątków, które znam.
Twój bardzo mnie dziś zainteresował, mnóstwo inspiracji. Warzywnik, dalie, róże. Będę częściej

A gaury w bukiecie jeszcze nie miałam, no skandal Postaram się w przyszłym sezonie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:56, 19 lis 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4387
Cieszy mnie bardzo piękna jesień w tym roku. Nadal podziwiam tylko z kubkiem herbaty, procentuje to, co zrobiłam w sezonie. A liści jakoś mało do grabienia.
Nie sadzę cebulek. Dobrze zrobiona ziemia na rabatach przyciąga podziemnych gości
Zobaczymy co wyjdzie z dawnych nasadzeń.

Tydzień był deszczowy, ale zadziwiająco dużo liści jest jeszcze na drzewach.
Nie było hurtowych przebarwień, przeważają solówki

Słońce skąpi promieni, ale mimo to jest ładnie. Trawy a szczególnie hakone robią robotę.

Sobotnie kadry. Do znudzenia z tych samych miejscówek




____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:56, 19 lis 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4387
Tyle lat mam tę kalinę, nie pamiętam, żeby tak długo trzymała liście.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:56, 19 lis 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4387
Denerwują mnie 3 brzozy posadzone w równym szeregu. Taki system nie pasuje do mojego ogrodu.
Szkoda, że wiem to dopiero teraz...

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:56, 19 lis 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4387
Pissardi, dereń kousa Weisse Fountain nadal w teamie kalina, trzymam i nie puszczę dopóki mnie nie zmrozi

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies