Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

andzia458 07:31, 17 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Kasiu, próbuj drogą eksperymentu. Ale ja to kiepsko jednak widzę. Noce już chłodniejsze, dzień coraz krótszy, to chyba nie jest dobra pora dla buraczków...
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
kasiab 10:33, 18 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Mam takie pytanie: trawnik wysiewalismy 16 dni temu. Niestety mamy gole placy ziemi jakby w ogóle tam trawy nie było... Zaznaczam ze sialismy tak ze na każdy m2 trawy poszła odmierzona ilość jaka iść powinna. Gleba ma w sobie obornik, maczke bazaltową, był tam poplon. Wybieralam gline sypalam piach, grudki gliny rozdrabnialam i mieszalam z piachem. Całość przed sianiem dostala nawóz do trawnikow i po posianiu zostalo oprószone ziemią z polifoska. Co zrobiłam nie tak? Część nadaje się do koszenia az 1 pas szeroki na metr.. Czy dosiewac teraz trawe tam gdzie nic nie wzeszlo? Kosic ten pas?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 11:00, 18 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Duże te gole place? Niektóre trawy wschodzą wcześniej niektóre póżniej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 11:04, 18 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kasiab napisał(a)
Mam takie pytanie: trawnik wysiewalismy 16 dni temu. Niestety mamy gole placy ziemi jakby w ogóle tam trawy nie było... Zaznaczam ze sialismy tak ze na każdy m2 trawy poszła odmierzona ilość jaka iść powinna. Gleba ma w sobie obornik, maczke bazaltową, był tam poplon. Wybieralam gline sypalam piach, grudki gliny rozdrabnialam i mieszalam z piachem. Całość przed sianiem dostala nawóz do trawnikow i po posianiu zostalo oprószone ziemią z polifoska. Co zrobiłam nie tak? Część nadaje się do koszenia az 1 pas szeroki na metr.. Czy dosiewac teraz trawe tam gdzie nic nie wzeszlo? Kosic ten pas?

Kasiu, poczekaj, trawa tak ma że czasami bardzo nieregularnie wschodzi. Powiedz, czy wymieszałaś dokładnie nasiona przed siewem, żeby różne rodzaje nasion równomiernie się zmiksowały?
Ja bym jeszcze poczekała, za 2 tygodnie pokaz trawnik i zobaczymy co dalej
____________________
kasiab 11:20, 18 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Dzięki Dziewczyny tak wszystko było wymieszane...
Normalnie dziwię się że tak histeryzuje
Poczekam 2 tygodnie....
Jeszcze jedno kosic ten wyższy pas czy czekać ba całość?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 11:25, 18 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Pokaż ten wyższy pas
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasiab 13:21, 18 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
W zasadzie pasek mały trawniczek




A to place:


____________________
Kasia - tu na razie jest...
eVka 13:22, 18 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Możesz skosić już tą wyższa trawkę ale tak odrobinę. JA bym jednak poczekała z dosiewkami, Myślę, że w końcu sie wyrówna.
Powiedz, posypywałaś nasiona ziemią/kompostem po wysianiu czy nie?
____________________
kasiab 13:24, 18 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ewo ziemia z polifoska taką cienką warstewka na zasadzie przysypac niczym cukrem pudrem żeby ptaszyska nie zjadły
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 13:25, 18 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Wiem ze ta trawa ma tylko 16 dni...
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies