Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

Anda 08:26, 10 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Kasiu, to wygląda jak Blattfleckenpilz, nie wiem, jak ta choroba sie nazywa po polsku. Tutaj raczej nie obędzie sie bez fungicydu, bo to choroba grzybowa, a widzę dużo zaatakowanych liści. Te zaatakowane powinnaś obciąć, a potem zdezynfekować nożyce. Przydałoby się też dodatkowe nawożenie, żeby te młode drzewka wzmocnić. Najlepiej podaj im teraz kompost i jakiś organiczny nawóz humusowy w płynie. Jak je podlewasz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasiab 08:47, 10 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Ja je podlewam bezpośrednio do dołka a mój mąż od kilku dni szaleje z podlewaniem trawniczka i zlapalam go jak leje po drzewach od gory do dolu lacznie z tujami hortensja i trawami... To chyba prysne wszystko wtedy czy nie?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 09:45, 10 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Trudne pytanie Pozostałe rośliny niekoniecznie muszą również paść ofiarą grzyba. Obserwuj je może najpierw codziennie. Jak się pojawią jakieś oznaki to zawsze zdążysz prysnąć
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Sanka 15:58, 10 sie 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Kasiu widzę że nie próżnujesz. Ale dużo pracy w to wszystko włożyłas.
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
kasiab 19:24, 10 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Sanka to sama przyjemność wiadomo że przy okazji sporo pracy jednak dla mnie to miła odskocznia od codzienności.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
sylwik69 10:42, 11 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Anda napisał(a)
Kasiu, to wygląda jak Blattfleckenpilz, nie wiem, jak ta choroba sie nazywa po polsku. Tutaj raczej nie obędzie sie bez fungicydu, bo to choroba grzybowa, a widzę dużo zaatakowanych liści. Te zaatakowane powinnaś obciąć, a potem zdezynfekować nożyce. Przydałoby się też dodatkowe nawożenie, żeby te młode drzewka wzmocnić. Najlepiej podaj im teraz kompost i jakiś organiczny nawóz humusowy w płynie. Jak je podlewasz?

U mnie podobnie wyglądają buki czerwone kolejny rok... liście i tak trzeba obciąć,mimo oprysku.
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 10:43, 11 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Trawka pełna profeska gliny zazdroszczę!! Kasia dużo pracy wykonane
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
kasiab 10:54, 11 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Sylwiu liscie obcielam, oprysl zrobilam wczoraj wieczorem. Przez chwilę myślałam że będzie burza jednak jak zwykle wszystko poszło sobie bokiem. Za 2 tygodnie powtorka później po 3 tygodniach.
Trawka dziękuje ma się co raz lepiej. Dzisiaj podlewalam ją o 5. Wieczorem będę musiala znowu ją podlać bo schnie podłoże w oczach a jest dopiero ta godzina...
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 11:16, 11 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
W południe też możesz podlać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasiab 11:28, 11 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Ewo nawet jak tam tak strasznie daje słońce? Nue spali się?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies