Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

andzia458 07:44, 20 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
A pisałam Ci, że będzie dobrze.
Super, zaraz będzie zieloniutko.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
kasiab 08:23, 20 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Prawda Aniu wiesz nuta paniki musi być inaczej byłoby nudno
____________________
Kasia - tu na razie jest...
anuska2507 21:17, 20 sie 2020


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
sylwik69 napisał(a)

Słyszałam o wschodniej " Otto Luyken",że wytrzymała na nasze warunki!


Z tych trzech odmian Otto Luyken jest najniższa, więc np. nie nadaje się na pełnowymiarowy żywopłot.

A tak z ciekawości - po co sąsiadce laurowiśnia? Na żywopłot może?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
kasiab 22:02, 20 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Aniu tak sąsiadka chce żywopłot z tego
____________________
Kasia - tu na razie jest...
anuska2507 23:18, 20 sie 2020


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Też mam taki zamysł, ale ostatnio ktoś mnie nastraszył, że laurowiśnia jest trująca, i mam wątpliwości ze względu na dziecko.
Widziałam kilka dni temu na fb 3-metrowy żywopłot z odmiany Rotundifolia.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
kasiab 08:52, 21 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Wiesz Aniu na dobrą sprawę większość roślin jest trująca... Ja za radą jednej z Forumowiczek w przypadku cisów powiedzialam swojej córce że nie wolno jeść czerwonych kuleczek bo to są smarki drzewka i w przypadku nowych roślin powielałam takie stwierdzenie problem z głowy
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zakrecona 14:19, 24 sie 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Nadrobiłam trawniczek

Jak tam zarasta? Ja dalej walczę z chwastami
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 14:49, 24 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Madziu zarasta. Za nami drugie koszenie i jeszcze trochę z pieleniem tam musze zaczekać bo trawka średnio jest zakorzeniona (tak tak ma dopiero 22 dni) jak Cię to pocieszy to też walczę z chwastami z tyłu... Mam nadzieje to jakoś ogarnąć dp czasu wysiewu żyta na zimę... Mam czas max do 15 września a roboty Jeszcze tyle
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 09:44, 25 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Mam pytanie: po jakim czasie trawa przyjmuje ładny zielony kolor? U mnie jest taka zielono limonkowa...
Za mną wyciągnięcie calego wiaderka chwastnicy... Musiała być w nasionach bo u nas jej jakoś nie widziałam.. Jeszcze drugie tyle do wyskubania...

Cały czas dzialam z tyłu żeby zdążyć z zytem. Maz jak na złość teraz pracuje od rana do nocy
Dzisiaj planuje spuścić wode z basenu bo tak wygląda jakby nie miało być już pogody na kapiele... Jesień idzie jak nic. Nie zdążyłam nacieszyć się wakacjami
____________________
Kasia - tu na razie jest...
sylwik69 10:56, 25 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
kasiab napisał(a)
Mam pytanie: po jakim czasie trawa przyjmuje ładny zielony kolor? U mnie jest taka zielono limonkowa...
Za mną wyciągnięcie calego wiaderka chwastnicy... Musiała być w nasionach bo u nas jej jakoś nie widziałam.. Jeszcze drugie tyle do wyskubania...

Cały czas dzialam z tyłu żeby zdążyć z zytem. Maz jak na złość teraz pracuje od rana do nocy
Dzisiaj planuje spuścić wode z basenu bo tak wygląda jakby nie miało być już pogody na kapiele... Jesień idzie jak nic. Nie zdążyłam nacieszyć się wakacjami

Z tego co wiem,a wiem niewiele hi hi to wybarwienie zależy od żelaza,jak brakuje glebie minerałów to jest jasnozielony...u mnie tak było i jeszcze miejscami tak jest.A stosowałam już Plonar i Florovit jesienny oraz siarczan żelaza.Ponoć po roku trawnik staje się trawnikiem!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies