Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

Zakrecona 12:00, 29 lip 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Będzie, będzie, tylko najpierw standardzik: rycie i doprawianie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 12:19, 29 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Czyli cos co uwielbiam ja dzisjaj tez kopalam w końcu. Jestem bardzo zadowolona
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 10:51, 09 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ze względu na brak roślin na front razem z mężem podjęliśmy decyzje o wysianiu trawnika na froncie testowego.
Grunt ma obornik, mączkę bazaltową i był na nim poplon. Dodatkowo wywiozłam masę gliny i rozluźniłam całość.
Ziemia była grabiona, przeciągnięta kilka razy paletą, zlewana wodą i zwałowana. Później znowu grabiona i przeciągnięta paletą zlana wodą. Wydawało się że jest równiutko. Nie mogliśmy jej wałować kolejny raz bo zbijała się w twardą warstwę której nie sposób było naruszyć grabiami.


Dwa dni przed sianiem wysypalismy nawóz i obficie podlewalismy przez dwa dni żeby nawilżyć glebę i rozpuścić nawóz.
W niedzielę 02.08.20 od samego rana podzielilam poletko na 1m2 kwadraty wzięliśmy wagę i wydzielalismy potrzebną ilość nasion na każdy kawałek. Przed samym sianiem grabilam kwadrat żeby wzruszyć glebę. Mąż wysiewał i przydeptywal nasionka delikatnie
1 pas przykrylam podłożem do trawników, resztę gruntem rodzimym z dodatkiem polifoski.
Szłam ze skrzynka plastikową i przesiewałam na nasiona cieńką warstewke.
Oto efekt po 5 dniach



Wyszły nierówności. Nie wiem czy przez moje przysypywanka czy jednak przez to ze za dużo nie walowalismy.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
andzia458 12:38, 09 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Kasiu, ile pracy! Zdecydowanie prościej jest sadzić rośliny niż zakładać trawnik.
Czyli ta trawa to tak "na chwilę" tak?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
kasiab 13:02, 09 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Tak Aniu na chwilę. Obok jak skończą sie te kosmiczne upały druga rabata też bedzie obsiana następną mieszanką. Zobaczymy czy którąś wybierzemy czy będziemy robić swoją finalnie jak dostane rośliny to zwijamy trawe i przenosze w inne miejsce albo do przyszlej winniczki albo do warzywnika zobaczymy
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 16:29, 09 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Fajny a nawet świetny pomysł Tylko szkoda trochę tego humusu który zwiniecie razem z trawą Tzn. trawie na pewno sie przyda, a bylinom dasz pewnie kompost, tak myślę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosialuk 17:08, 09 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Kawał roboty taki areał przygotować. Myślę, że trawa jeszcze wzejdzie, tylko bardzo musicie pilnować podlewania, bo przy tych upałach będzie ciężko.
Podziwiam cię za pracę, którą nieprzerwanie wykonujesz, a efekty której dopiero będą widoczne dla wszystkich jak się rośliny rozrosną. Trzymam kciuki za trawniczek.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
kasiab 18:58, 09 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Anda napisał(a)
Fajny a nawet świetny pomysł Tylko szkoda trochę tego humusu który zwiniecie razem z trawą Tzn. trawie na pewno sie przyda, a bylinom dasz pewnie kompost, tak myślę.


Ewo na pewno dostaną wszystko to co będzie dostępne znasz moje podejście niech rośliny mają najlepiej jak się da
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 19:01, 09 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Gosialuk napisał(a)
Kawał roboty taki areał przygotować. Myślę, że trawa jeszcze wzejdzie, tylko bardzo musicie pilnować podlewania, bo przy tych upałach będzie ciężko.
Podziwiam cię za pracę, którą nieprzerwanie wykonujesz, a efekty której dopiero będą widoczne dla wszystkich jak się rośliny rozrosną. Trzymam kciuki za trawniczek.


Gosiu dziękuję teraz moja praca leży i nie mogę zrobić nic m.in przez te upały. Nasza gleba trzyma wilgoć i wystarczy podlewac wieczorem. Wstalam w te upały po 6 żeby ewentualnie podlac a tam mokro więc dałam sobie spokój. Zobaczymy co z tego wyjdzie... Oby trawa
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 08:11, 10 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Poszlam dzisiaj na inspekcje i 3 graby zrobiły się brzydkie...
Co to może być?



____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies