Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

kasiab 08:37, 02 cze 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
No to imprezka za nami tort miał być z jednorożcem a że nie dojechał to były róże. Kwiaty u mnie tylko w wazonie.... W przyszłym roku mam nadzieję że będą już jakieś w ogrodzie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 08:41, 02 cze 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Z ogrodowych rzeczy to wszystkie Carex id tyją z dnia na dzień co raz bardziej. Wszystkie Hakone mają się dobrze i póki co żyją

____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 09:17, 11 cze 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Teraz posiałam z boku z obornikiem konskim gorczycę żeby chwastami mi nie zarastalo a i glebie się przyda. Dziś jadę kupić korę i jak będę kopała gorczycę przekopie od razu z kora i mączką bazaltową. Po przekopaniu chce sadzić kolejne tuje tym bardziej że obornik jest od początku kwietnia.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zakrecona 09:24, 11 cze 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Fiu fiu Kasia, nie próżnujesz widzę

Ja mam chwilowy, mam nadzieję, spadek formy i nastroju

Liczyłam na to, że trawę na jesień posieję, a tu idzie nam robota jak krew z nosa...
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 10:34, 11 cze 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Madzia ja bym może i nie próżnowała ale i tak nie mogę niczego sadzić i tak bo jest tak gorąco że nie możemy tynkować domu. Dopóki nie będzie wytynkowane to nawet nie sadzę roślin bo po co? Nie chce żeby którykolwiek z nas je podeptał. Tak to będę siala poplon przynajmniej z pożytkiem dla gleby i później roślin będzie w kwestii spadku formy jest tak gorąco że nie ma co się dziwić! Odpoczniesz, naładujesz akumulatory i będziesz działać ja też bym chciała siać trawę na jesień... Miał w tym tygodniu przyjechać pan kultywatorem na tył a tu nic z tego bo nie mam jak pozgarniac pierdół z podwórka pod dom na skarpę. Doszliśmy do wniosku że jak mamy cokolwiek robić to porządnie. W planie jest żeby 2 razy powyciągał wszystko, my to wywieziemy na wysypisko, później jeśli będzie potrzeba to jeszcze raz przekopie, wyrzucę obornik z mączką i przejadę glebogryzarka albo ręcznie. Zastanawiam się czy pod trawnik można dać perlit skoro z tyłu jest glina czy nie...
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zakrecona 10:50, 11 cze 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Można piasek, gdzieś czytałam, że dolomit, ale to pewnie od pH zależy.

Ciekawe, czy Ela Mariposa dawała?

A z tą trawa to bym się tak u siebie nie paliła, ale młodszej na Komunię obiecaliśmy

Gleba się odwdzięczy na pewno, siej, wzbogacisz w materię, przyda się roślinkom później
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 11:58, 11 cze 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Mój mąż już by chciał zrobić trawnik... Nie wie ile to nas czeka przy nim. Muszę do Eli napisać. Dziękuję za przygotowanie. Musze dopytać.o jej glebę
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zakrecona 12:10, 11 cze 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ela ma glinę, w poprzednim sezonie narobiła się przy niej porządnie, na poplon siała gorczycę, ale jak dokładnie pod sam trawnik, to nie wiem.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 12:17, 11 cze 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Dzięki Magdo będę do niej pisać
____________________
Kasia - tu na razie jest...
eVka 12:34, 11 cze 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Z gliną nie wiem ale pewnie bym z piaskiem i ziemią z pola przekopała, tak jak radzi Danusia. Trzymam ckiuki za zakładanie trawnika bo wiem jaka to ciężka praca... (i pomyśleć, że teraz fragmentami go zdejmuję...)
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies