Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

kasiab 17:51, 24 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Oj Dziewczyny Dziewczyny nie przesadzajcie... Ja jak rozsadzalam i dzieliłam to ile się tylko da. Zostawiałam kawalątki korzeni i dbalam o to żeby miały wilgotno.
Czy lepiej do ziemi czy do doniczki to zależy czy chcesz sadzić w docelowe miejsce czy tymczasowe: jeśli tymczasowe to lepiej w doniczke i zadolowac. Ja teraz sypalam np ziemie z worka do doniczek zmieszana z kora przekompostowaną.
Jak dzielilam molinie? Wykopywalam bralam piłę ręczną do drewna wczesniej ją zdezynfekowalam i doslownie pilowalam na plasterki a później te plasterki cielam nożykiem budowlanym bo skalpel miał za małą powierzchnię.
Sanka jak poczekasz chwilę to mogę nagrac Tobie filmik żebyś widziala jak ja to robię planuje wybrać sie do szkolki na trawowe zakupy właśnie do dzielenia z myślą o przyszlym roku

Magdo jak tylko wrócę to domu to zrobie Ci zdjęcia. Moje grabiki chociaz swiezaki i bardzo ogolocone z galezi maja ladne przyrosty. Juz kilka razy golocilam odrosty na pieńku
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zakrecona 17:55, 24 lip 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Koniecznie pokaż, bo ja też może bym takie te wąsiki od dołu uciachała. Zależy mi, żeby cisy od dołu zarosły pnie grabom..., no to one muszą mieć pień z dołu, a nie gałęzie

Nie wiem jak się za to zabrać
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 18:04, 24 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Magda wrzuc u siebie zdjecie i bedziemy spoglądać. Jak to są takie pici pici gałązeczki to wez sekator albo nożyk budowlany zdezynfekuj i tnij. Jak to grubsze gałęzie to Dziewczyny mowily że można 3 ((?)
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 20:54, 24 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Magda zdjęcia dla Ciebie:



____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 20:56, 24 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Sanka tutaj masz zdjęcia hakchonek po dzieleniu na kilka zdziebelek jak ruszyła wegetacja
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zakrecona 09:16, 25 lip 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Kasia Twoje graby maja piękne liście, tfu tfu...

Moje to lichociny. A co ile wycinasz te gałązki?

Polinka mi pisała, że właśnie chyba w lipcu można to zrobić, ale nie wiem kiedy kolejny raz
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 11:52, 25 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Magda ja lisci nie ruszam i gałązek też nie dotykam. Jak mąż zrobi mi drewniane slupy i stalowe linki to zacznę ja przyczepiac chce je prowadzić na płasko jako ekrany. Wiesz one u mnie świeżynki niech się ukorzenia musiały przeżyć że je ogołociłam od dołu także na spokojnie
Jakby co to u Madżenka dużo na temat grabów pisała w wątku o grabach:
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Sanka 21:58, 25 lip 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
kasiab napisał(a)
Oj Dziewczyny Dziewczyny nie przesadzajcie... Ja jak rozsadzalam i dzieliłam to ile się tylko da. Zostawiałam kawalątki korzeni i dbalam o to żeby miały wilgotno.
Czy lepiej do ziemi czy do doniczki to zależy czy chcesz sadzić w docelowe miejsce czy tymczasowe: jeśli tymczasowe to lepiej w doniczke i zadolowac. Ja teraz sypalam np ziemie z worka do doniczek zmieszana z kora przekompostowaną.
Jak dzielilam molinie? Wykopywalam bralam piłę ręczną do drewna wczesniej ją zdezynfekowalam i doslownie pilowalam na plasterki a później te plasterki cielam nożykiem budowlanym bo skalpel miał za małą powierzchnię.
Sanka jak poczekasz chwilę to mogę nagrac Tobie filmik żebyś widziala jak ja to robię planuje wybrać sie do szkolki na trawowe zakupy właśnie do dzielenia z myślą o przyszlym roku

Magdo jak tylko wrócę to domu to zrobie Ci zdjęcia. Moje grabiki chociaz swiezaki i bardzo ogolocone z galezi maja ladne przyrosty. Juz kilka razy golocilam odrosty na pieńku


Kochana to ja poproszę taki filmik! Z nieba mi spadasz to w takim razie chyba wsadzę te podzielone sadzonki do doniczek. Muszę pochodzić po ogrodniczych żeby kupić trawy. A czy mogę zacząć dzielić trawy we wrześniu? Czy zaczekać do wiosny?
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
kasiab 22:35, 25 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Trzeba wtedy czekać do wiosny. Ja w zeszlym roku dzielilam pod koniec lipca w tym tez będę także nagram. A jakie trawki potrzebujesz dzielic?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
sylwia_slomc... 22:41, 25 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Pooglądałam postępy prac Z trawami nie mam aż takiego doświadczenia, ale sporo roślin miałam w ogrodzie z podziałów, dzieliłam co tylko się dało i na ile się dałoI prawie nigdy nie patrzyłam na porę czy odpowiednia do dzielenia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies