Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

frezja 14:11, 22 paź 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Do mnie powróciły ,ale ja się nie daję...ściągam ręcznie.Ostatnio 32 sztuki z jednego krzaczka,który wyjątkowo sobie upodobały.



____________________
Ewa - Ogrodowy song
grg 12:27, 04 lis 2019

Dołączył: 04 lis 2019
Posty: 1
Czy zżarte przez ćmę bukszpany maja szansę odrosnąć w przyszłym roku jeżeli teraz pościnam wszystkie martwe gałązki (pewnie praktycznie do pnia) ?
Kokesz 18:38, 04 lis 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
grg napisał(a)
Czy zżarte przez ćmę bukszpany maja szansę odrosnąć w przyszłym roku jeżeli teraz pościnam wszystkie martwe gałązki (pewnie praktycznie do pnia) ?


Ktoś na forum pokazywał, że odrosły ale nie pamiętam kto?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 07:48, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
TomaszL napisał(a)
Witam wszystkich serdecznie.
Mam problem ze szkodnikiem w postaci ćmy czy motyla . Mieszkam w Szczecinie i atakuje mi całe podwórko. Okna trzeba zamykać bo do domku wlatują. Są „ agresywne „ tzn opanowują wszystkie rośliny i nie boją się nawet silnego strumienia wody. Podobno to szkodnik bukszpanów a mam ich 3 takie po 20 lat. Bukszpany już na wykończeniu ale o drzewka owocowe i inne roślinki będę walczył. Teraz chyba jest ich wylęg bo widzę ich setki na innych roślinkach. Po rozmowie z sąsiadem, który co wieczór okłada kijem żywopłot co by larwy strzepnąć postanowiłem działać. Chcę je unieszkodliwić jakimś opryskiem. Jak się da. Po podwórku bega pies, dzieci i mam jeszcze szarą reneta i jarzynę na krzakach. Proszę o pomoc i wskazówki jak się z tym rozprawić tu i teraz

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TomaszL 07:49, 21 sty 2020

Dołączył: 24 sie 2019
Posty: 1
HannaR 07:49, 21 sty 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Poczytaj sobie ten wątek:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7857-cydalima-perspectalis-cma-bukszpanowa
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
sylwia_slomc... 07:49, 21 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Ćma bukszpanowa. Zastanawiające jest, że nie tylko bukszpany u Ciebie atakuje, ale i inne rośliny w tym owocowe...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Toszka 07:49, 21 sty 2020


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Sylwio, nie mylmy wylotu motyli ćmy z inwazją. Teraz wylęgły się z poczwarek i szukają partnerów do zapłodnienia, oraz miejsca do zniesienia jaj na bukszpanach. Gdzieś w okolicy musiał być zaatakowany krzak bukszpanu na którym żerowały gąsienice i były kokony. Teraz jest wylot postaci dorosłej i poszukiwania nowego miejsca do zniesienia jaj. Motyl ćmy żyje kilka dni. W praktyce jest nieszkodliwy prócz tego, że jaja zniesie i za moment będzie drugi wylęg żarłocznych gąsienic.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
gosika67 07:49, 21 sty 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Nie zazdroszczę .
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
sylwia_slomc... 07:49, 21 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Toszko z pierwszego posta zrozumiałam, że zaatakowały drzewka owocowe....
Ja wiem, że buksy zjada gąsienica, a nie dorosły osobnik
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies