Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa

szemusia 09:53, 06 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Tak, wczoraj u sąsiada na zaniedbanym bukszpanie w najlepsze żerowały wypasione zielone sztuki Wrażenie masakryczne, lisci praktycznie już brak, zostały oprzędy na gałęziach.
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Kokesz 16:39, 06 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Jestem z Poznania, dzisiaj znalazłam u siebie gąsienice wyzbierałam je ale na krzaku jest jakby pełno zielonych kuleczek, to jajeczka?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Toszka 16:49, 06 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zielone kuleczki to odchody.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AsiaK_Z 16:51, 06 paź 2019


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Kokesz napisał(a)
Jestem z Poznania, dzisiaj znalazłam u siebie gąsienice wyzbierałam je ale na krzaku jest jakby pełno zielonych kuleczek, to jajeczka?

Renia, co Ty mówisz przywędrowały do nas? Szok
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Kasia_CS 17:17, 06 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Już wstawiałam to zdjęcie u siebie, ale i w odpowiednim wątku pokaże - Mokotów, dzielnica W-wy - obawiam się, że mieszkańcy tej klatki nawet nie mają pojęcia co się dzieje z bukszpanami przed wejściem do bloku..


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 17:25, 06 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
AsiaK_Z napisał(a)

Renia, co Ty mówisz przywędrowały do nas? Szok


Noo, niestety tak

Poszłam dziś na spacer i na obwódce bukszpanowej u sąsiadki, parę ogródków dalej, zobaczyłam takie jakby objedzone listki...



poleciałam zaraz do siebie i na jednym małym stożku znalazłam takie czerwone cóś, myślałam, że to one obżarły trochę listki...



ale po rozgarnięciu gałązek, w środku w jednym małym stożku znalazłam ok 10 gąsienic



Czytałam, że na Lepinox jest już za zimno, zamówiłam więc mączkę bazaltową.
Czy te pułapki feromonowe teraz na jesień i zimę też się wiesza?

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Toszka 19:13, 06 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Renatko, wszystko zależy od pogody. Jeśli zrobi się ciepło, to prawdopodobnie obecne gąsienice będą mieć jeszcze jeden wylot. Jeśli będzie zimno tak jak teraz, to w kokonach będą zimować. Wtedy pułapki nie mają sensu...
Nie pomogłam...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 19:54, 06 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ja pryskałam dzisiaj Lepinixem, zimno obawiam się, że bakterie nie będą działać Gąsienice są, na razie małe. Nie wiem czy jednak nie prysnać chemią...
____________________
Kokesz 20:45, 06 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Rozmawiałam dziś ze znajomymi rolnikami i oni przy uprawach kapusty stosują Dursban na gąsienice. Mówią, że żadna ćma po tym nie przeżyje i że mogą mi dać parę gram tego środka. Wiem, że jest szkodliwy dla pszczół i innych bzyczków... A gdyby tak zawiązać od dołu bukszpan w worek foliowy, popsikać, szybko zawiązać od góry i tak zostawić, żeby się potruły. Może inne owady nie ucierpią za bardzo?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
jacula6 22:26, 06 paź 2019

Dołączył: 23 sty 2019
Posty: 42
Oj Boże a ja myślałem że jak pazdziernik jest to ćmy już sobie dadzą spokój i można odsapnąć już w tym roku od tych oprysków ? bo jak nie to chyba trzeba lepinoxa kupować na tony ,5 razy robić oprysk w roku ..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies