Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

zakol13 14:00, 13 wrz 2012

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Dziękuje bardzo za pomoc

Jeszcze jedno pytanko: Różna barwa trawy na całej przestrzeni działki może być spowodowana brakiem nawożenia?
____________________
Sebek 15:29, 13 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może. W jednym miejscu ziemia posiada więcej składników odżywczych i inaczej trzyma wilgoć, a w innym może być wyjałowiona i trawnik może gorzej rosnąć.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:51, 13 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można też 'krzywo' posiać nawóz jak się nieumiejętnie posypuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zakol13 21:13, 13 wrz 2012

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
oj coś niestety wiem o krzywym wysypaniu nawozu ale to już przeszłość na szczęście
Dziś cały dzień pada deszcz w końcu więc jest dobrze Jak tylko pojadę na działkę to się zajmę tymi kręgami od grzybów, mam nadzieję, że do ostateczności (wymiany ziemi i trawy) nie dojdzie
____________________
Jagg76 16:29, 18 wrz 2012

Dołączył: 18 wrz 2012
Posty: 11
Witam, od pewnego czasu jako początkujący ogrodniczek przyglądam się forum znajdując wiele cennych odpowiedzi. Tym razem proszę o pomoc związaną z trawnikiem. Zasiałem go na wiosnę popełniając pewnie gdzieś błąd, nie rośnie on równomiernie pozostawiając place nie zarośnięte przez trawe. Takie place czasem mają wielkość stopy. Postanowiłem podosiewać wolne przestrzenie, CZY ZROBIE DOBRZE? czy mam dać jednak czas trawnikowi by się rozrósł??? Drugie pytanie dotyczy żółknięcia trawnika, mam zamontowany system nawadniający i nie wydaje mi się by trawa miała za mało wody, dodam, że zakładałem go na czarnoziemie. Czy to żółknięcie może być spowodowane postrzepięniem trwawy podczas koszenia???

Liczę na Waszą pomoc w tym temacie, czy dosiewać, czy nawozić (jeżeli tak to czym), .......czy zakładać od nowa ;o)

Pozdrawiam
JG
zakol13 20:32, 18 wrz 2012

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Jeszcze mam takie pytanie: czy wiecie co to może być?



Rośnie nisko i unika noża kosiarki, z korzenia idzie sobie łodyżka, która na górze rozgałęzia się na kilka(naście) mniejszych. Daje to efekt niezwykle gęstej darni ale wygląda to okropnie (żółte plamy z daleka bo to trawsko jest bardzo jasno zielone, prawie żółte). Bardzo łatwo wyłazi z ziemi razem z korzeniem. Rośnie w małych skupiskach ale z czasem coraz bardziej się rozprzestrzeniają i całkowicie zagłuszają trawę. Po wyciągnięciu ich pozostaje sama ziemia, tam już normalnej trawy nie ma . źdźbła są mniejsze (węższe, drobniejsze) od reszty trawy.

Nie jest to raczej kostrzewa bo tą też mam, (szerokie ciemno zielone źdźbła, bardzo trudno wyłażą z ziemi, tworzą kępy)
____________________
Gardenarium 20:36, 18 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jagg76 - podosypuj ziemi i nasion, aby powierzchnia trawnika się wyrównała. Mnie się wydaje, że wszystko byłoby inaczej gdyby on dostał więcej nawozu w sezonie. Co do wody to też nawadnianie mogło być za krótko ustawione. Teraz daj nawóz jesienny do trawnika.

Ciekawa jestem jakie pH miała ziemia której nawiozłeś? Trzeba zbadać, czy czasem ziemia nie jest za kwaśna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:39, 18 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zakol13 napisał(a)
Jeszcze mam takie pytanie: czy wiecie co to może być?





To nie jest chwastnica, a jakaś trawa z mieszanki. Ja też kiedyś kupiłam trawnik z rolki i rośnie podobnie, co mnie strasznie wkurza Ta trawa jakby rosła w powietrzu i jest jaśniejsza niż pozostałe.

Producent pochwalił się, że nareszcie ma trawę która wolno rośnie Ale ona jest okropna i wymieniam na szybko rosnącą. Nie wiem co to za gatunek trawy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagg76 21:51, 18 wrz 2012

Dołączył: 18 wrz 2012
Posty: 11
Bardzo dziękuje Pani Danuto za szybką odpowiedz, postaram się dosiać braki i dać nawozu jesienego.
Wcześniej podlewałem go nawozem w konewce z dodatkiem azotu i granulatem startowym.

Ciekawe jest to, że na krawędziach trawnika trawa rośnie szybciej i jest żywo-zielona ;o) a tam własnie nie wjeżdzam kosiarką tylko wykaszarką albo nożycami.

Co do ziemi postaram się ją zbadać, ale był to czarnoziem ze sporymi gliniastymi fragmentami.

Na pewno o efektach moich działań poinformuje wkrótce ;o)
Pozdrawiam

JG
kamia 08:44, 19 wrz 2012

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 7
A ja bym chciała trawę gęstą, piękną, ciemnozieloną. Tylko nie wiem, na jaką się zdecydować? Jakieś podopwiedzi?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies