Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

zakol13 12:09, 19 wrz 2012

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Dziękuje za odpowiedź. Określenie "rośnie w powietrzu" pasuje idealnie do tej trawy. Czyli wyplewić bądź polać roundapem i zasiać coś innego? Mnie również bardzo denerwuje ta odmiana
____________________
Sebek 16:05, 19 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
kamia napisał(a)
A ja bym chciała trawę gęstą, piękną, ciemnozieloną. Tylko nie wiem, na jaką się zdecydować? Jakieś podopwiedzi?


Ciemnozielony trawnik uzyskasz przez dostarczenie mu dużej ilości światła no i oczywiście ciągłe nawożenie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 00:21, 21 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kamia napisał(a)
A ja bym chciała trawę gęstą, piękną, ciemnozieloną. Tylko nie wiem, na jaką się zdecydować? Jakieś podopwiedzi?


Takie cechy trawnika osiąga się właściwą pielęgnacją a niekoniecznie właściwymi gatunkami traw w mieszance

http://www.ogrodowisko.pl/tag/trawnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:22, 21 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zakol13 napisał(a)
Dziękuje za odpowiedź. Określenie "rośnie w powietrzu" pasuje idealnie do tej trawy. Czyli wyplewić bądź polać roundapem i zasiać coś innego? Mnie również bardzo denerwuje ta odmiana


Zlikwidować, przekopać, zdjąć darń, herbicyd to ostateczność.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:24, 21 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jagg76 napisał(a)


Ciekawe jest to, że na krawędziach trawnika trawa rośnie szybciej i jest żywo-zielona ;o) a tam własnie nie wjeżdzam kosiarką tylko wykaszarką albo nożycami.

JG


Tu gdzie zbiera kosiarka nie ma odpadków, a tu gdzie nożyczkami może spadały źdźbła i nawoziły trawkę?

Moim zdaniem Twoja trawa miała niewłaściwy nawóz i za mało wody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
natalinda 18:44, 19 lut 2013

Dołączył: 01 maj 2012
Posty: 4
Może tutaj znajdę pomoc. Mój trawnik wygląda jak na załączonych zdjęciach Dwa lata temu, w 2010 roku położyliśmy go z rolki. W tym roku po zimie tylko na brzegach jest soczysta zielona trawa. Dodam, że w ogrodzie mamy system nawadniający, ale w tym sezonie jeszcze nie był uruchomiony. Poradźcie proszę, co z tym począć. Był u nas ogrodnik, który stwierdził, że trawa źle się ukorzeniła, prawdopodobnie ze względu na nieprzygotowane podłoże przed układaniem i zaproponował wymianę podłoża i nowy trawnik z rolki. Co oczywiście wiąże się z konkretnymi wydatkami, dlatego proszę o poradę - czy to rzeczywiście jedyne rozwiązanie?
Piotrullo141 18:44, 19 lut 2013

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Witaj ! Nie powiem Ci co to jest,ale pocieszę Cię , że borykam się w tym roku z podobnym problemem. Nie mam pojęcia co to jest , ale jeśli się to za jakiś czas nie zazieleni to dosiewam trawę. Mam dokładnie taką samą sytuację, jak na ostatnim Twoim zdjęciu. Niby coś tam zielonego przebija, ale między tym jest sucho. Może to jakaś choroba. Pozdrawiam.
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Sebek 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U mnie to samo w tym roku się dzieje z moim, nie wiem co to jest... Na twoim miejscu wynająłbym wertykulator - ten ręczny nie da rady - i przejechał nim trawnik. Jeśli nawet wytarga wszystko do ziemi to "dobrze". Danusia na mój problem poradziła tak
Gardenarium napisał(a)
Wydrap to wszystko beżowe do gołej ziemi, zrusz grabkami placki, posyp dobrą ziemią i rozgrab odwrotną stroną grabek plastikowych i siej nasiona. Potem znów nieco porusz grabkami, przemieszaj i możesz uwałować, albo nie. Zraszaj codziennie aby nasiona były wilgotne.


I to Ci radzę zrobić. Jak dobrze będzie to za miesiąc będziesz kosić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agacia 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Jeżeli dopiero w tym roku tak się dzieje, to znaczy, że w 2010 i 2011 było ok? 'Źle się ukorzeniła' - hmm...

A na czym to było sadzone i przez kogo? Może możesz złożyć reklamację?

Najłatwiej położyć nowy, ale jeśli liczycie się z kosztami...

Nastaw się na 2-3 tygodnie Waszej pracy, a jak nie będzie poprawy to z czystym sumieniem zakładajcie nowy. Moim zdaniem jest duża szansa, że się obejdzie bez zbędnych wydatków. Ale coś za coś - tym razem nie będzie pięknie od razu.

Ja bym zaczęła od konkretnego wygrabienia 'do żywego' - zobaczysz ile tego 'sianka' wyjdzie. Będzie łyso, ale to siano się już w zielone nie zamieni, a tylko blokuje wzrost nowego. Potem napowietrzyć (maszyna, albo ręcznie - wbijając widły i lekko wzruszając ziemię. Pobudzisz trawę do wzrostu i lepszego ukorzenienia). A na koniec bardzo obwicie podlej i kontynuuj to podlewanie. Jak tylko ruszy to dosyp nasion.

Co do chemii się nie wypowiadam, bo nie wiem, ale powyższe metody zastoswałam na kawałku swojego trawnika, który wyglądał podobnie i w ciągu kilku dni ruszył Daleko mu do ideału, ale będzie dobrze.

Trzymam kciuki!

____________________
~ W ogrodniczkach ~
Gardenarium 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zróbcie regenerację trawnika jak przytoczył Sebek. Nawadnianie trzeba uruchomić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies