Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

malwes 14:51, 09 lip 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Znajomy ogrodnik będzie zwalcza chwastnicę środkiem PUMA UNIWERSAL 069. Nie znam tego - podobno likwiduje chwastnicę a nie rusza kostrzew. Ponieważ będzie testował w najbliższych dniach "na sobie" to za 2-3tygodnie dam znać i może spróbuję u siebie na kawałku.

____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Gardenarium 01:23, 10 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To bardzo ciekawe, będziemy bacznie zapisywać ten środek jak zadziała
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malwes 16:24, 10 lip 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Gardenarium napisał(a)
To bardzo ciekawe, będziemy bacznie zapisywać ten środek jak zadziała


Będę relacjonować na bieżąco - fajnie testować na czyjejś trawie - a tak na poważnie, jeśli zadziała nie naruszając kostrzew, to będzie naprawdę pomocna metoda w walce z chwastnicą. W tym roku jej chyba wyjątkowo dużo, bo od wielu znajomych osób słyszę, że się uaktywniła w trawnikach.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Anita1978 20:02, 10 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Witam
mam problem z trawnikiem
oto on:




czy to czerwona plamistość traw i różowa plamistość trawników???
jeśli tak to proszę o pomoc, jak to zwalczyć- cały trawnik mam w tym...
a na te grzybki co? na razie spryskałam grzybobójczym topsin 500
dodam, że trawnik był nawożony wczesną wiosną nawozem z agrecola osmocote długodziałającym(6 m-cy), do trawników
Anita
____________________
ogródek Anity
Sebek 22:20, 10 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jest to czerwona nitkowatość - mój trawnik też na to cierpiał. Brakuje mu składników odżywczych - zwłaszcza azotu. Z moim było tak, że po posypaniu saletrą amonową zniknęła ta choroba. Lecz teraz zastosuj hydrocomplex, jest lepszy i dostarczy trawnikowi innych składników. Będzie po problemie.

A grzybki koś, znikną po kilku koszeniach.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Anita1978 23:08, 10 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Dziękuję
a ten hydrocomplex to jakiejś konkretnej firmy?
grzybki będę kosić
____________________
ogródek Anity
Sebek 23:11, 10 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nawóz nazywa się Yara Mil Complex - o ten poproś.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Anita1978 23:24, 10 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Dziękuję serdecznie, zaraz zakupię
____________________
ogródek Anity
Gardenarium 23:29, 10 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czerwonej nitkowatości trawnika sprzyja zbyt niskie koszenie, zwłaszcza na glebach piaszczystych. Podnieś noże kosiarki o jeden punkt. Mogła być też zbyt wilgotna pogoda.. Trwanikowi posyp nawozem z żelazem - np marki Scotts. Popraw przepuszczalność gleby w przypadku gleb zwięzłych poprzez aerację i piaskowanie.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/306-napowietrzanie-trawnika

Podlej też trawnik środkiem grzybobójczym np. Topsinem.

Grzybki w małej ilości nie są groźne, po prostu w glebie leżą jakieś szczątki materii organicznej, kawałki drewna. Jeśli jednak ilość grzybków nasili się i zacznie być widoczny tzw. "czarci krąg" to jest to powód do wielkich zmartwień.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1075-grzyby-na-trawniku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JulkAd 10:01, 13 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Chwastnica u mnie jeszcze jest, ale wyrywanie z korzeniami pomaga, pilnuję żeby nie zawiązała kłosów i się nie wysiała. Nadal wyrywanie tego paskudztwa śni mi się po nocach
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies