Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

MatiiKasia3231 13:11, 10 kwi 2018

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 7
Ok będę obserwował. A teraz mam posypać jakis nawoz na wiosnę??
Gardenarium 13:29, 10 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wczoraj po 9 rano o już odpowiedziałam co podejrzewam i co trzeba zrobić

Sypanie to chyba tylko po to, żeby dobić ten trawnik poczwórnie. Skoro jest podejrzenie, że spalona, to w żadnym wypadku nie można niczego sypać, a jedynie lać wodę. I czekać. Patrzeć czy rośnie czy nie.

Nawóz w nieodpowiedzialnych rękach ogrodnika to jak widać groźna "broń": zdolna niszczyć. Odstaw nawozy na rok. Aż zrozumiesz jak je stosować. Najpierw czytaj, potem rób.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ana141 09:58, 12 kwi 2018

Dołączył: 12 kwi 2018
Posty: 4
Mam zagwozdke. Mianowicie chciałam nawieźć trawe saletrą amonową. Jednak miejscami muszą dosiać nowej trawy. I czy saletre sypać teraz czy poczekać jak nowa trawa urośnie?
Gardenarium 10:39, 12 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posypać teraz, po dosypaniu ziemi i nasion. Podlać dobrze po posypaniu ten zregenerowany trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
samboman 15:27, 13 kwi 2018

Dołączył: 30 sie 2017
Posty: 19
Witajcie,

Mam prośbę abyście spojrzeli na mój trawnik, któremu zaczyna się 3 sezon. Przed zimą nie zdążyłem odpowiednio skosić trawy przed zimą i została trochę dłuższa. Obecnie trawnik wygląda na wysuszony albo przenawożony, ale raczej chyba pierwsza opcja.

Kilka dni temu skosiłem trawę możliwie nisko na ok. 2 cm i zrobiłem werytukulację, ogólnie "wyczesałem" 10 worków suchej trawy po 120 litrów każdy.
Po tych zabiegach trawnik wygląda trochę gorzej, ze względu na niskie ścięcie. Zastanawia mnie jednak jaki może być powód takiego wysuszenia? W sezonie był podlewany dosyć regularnie co 2 dzień. O dziwo w miejscach zacienionych trawa jest bardziej zielona.

Zleciłem badanie gruntu (pH, fosfor, potas, magnez) w przyszłym tygodniu będę miał wyniki. Zasilić teraz trawnik (mam Yara mila Hydrocomplex), czy tylko podlewać?




pozdrawiam!
Gardenarium 15:31, 13 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Doradziłabym żeby podnawozić równo oczywiście, ale lepiej poczekaj na badanie gleby.

A teraz podlewaj i ciepełko dopełni dzieła. Trawnik ruszy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
samboman 15:40, 13 kwi 2018

Dołączył: 30 sie 2017
Posty: 19
Dziękuję za szybką odpowiedź! Będę więc podlewał. Żaden z sąsiadów jeszcze nie podlewał, zastanawiałem się więc czy nie będą się dziwili
Gardenarium 15:44, 13 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A nawet jak będą to nic im do trawnika.
Nie musisz się tłumaczyć. U mnie deszcz pada, a ja podlewam bo akurat nawoziłam i trzeba rozpuścić nawóz. No i podlewam. Dziwią się, pytają dlaczego, przecież padało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotr_K 19:19, 13 kwi 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
samboman napisał(a)
Dziękuję za szybką odpowiedź! Będę więc podlewał. Żaden z sąsiadów jeszcze nie podlewał, zastanawiałem się więc czy nie będą się dziwili


Ja podlewam od niedzieli , trochę się głupio czuję bo sąsiedzi jeszcze nawet trawy nie kosili, a ja już 6 dni podlewam hehe. I dodatkowo codziennie plewie turzyce (prawie pełne wiadereczko 5 litrowe)

PS. Ale z ulicy trawa już bardzo fajnie wygląda.
ElzbietaFranka 00:06, 14 kwi 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
samboman napisał(a)
Witajcie,

Mam prośbę abyście spojrzeli na mój trawnik, któremu zaczyna się 3 sezon. Przed zimą nie zdążyłem odpowiednio skosić trawy przed zimą i została trochę dłuższa. Obecnie trawnik wygląda na wysuszony albo przenawożony, ale raczej chyba pierwsza opcja.

Kilka dni temu skosiłem trawę możliwie nisko na ok. 2 cm i zrobiłem werytukulację, ogólnie "wyczesałem" 10 worków suchej trawy po 120 litrów każdy.
Po tych zabiegach trawnik wygląda trochę gorzej, ze względu na niskie ścięcie. Zastanawia mnie jednak jaki może być powód takiego wysuszenia? W sezonie był podlewany dosyć regularnie co 2 dzień. O dziwo w miejscach zacienionych trawa jest bardziej zielona.

Zleciłem badanie gruntu (pH, fosfor, potas, magnez) w przyszłym tygodniu będę miał wyniki. Zasilić teraz trawnik (mam Yara mila Hydrocomplex), czy tylko podlewać?




pozdrawiam!



Ja bym ten trawnik przynajmniej na małym kawałku jeszcze raz zrobiła wertykulację wydaje mi się, że on ma jeszcze dużo siana/filcu.
Nie bój się robić podwójnej wertykulacji krzyżowej. Po 2 sezonach ma już solidną darń.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies