Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

tommiberry 00:18, 20 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
TO ja dorzuce swoje pytanie. Czy ktos wie co jest z moim trawnikiem. Zakladany na jesien, dzisiaj skosilem okolo 400m2 po raz pierwszy i zebralem 1/10 kosza czyli prawie nic.

Generalnie trawnk nie rosnie oprocz kilku malych miejsc (okolo 2% calego trawnika) gdzie wyrósł jak na boisku-super gesty i zielony. Ktos ma pomysl z czego to wynika ze w tych miejscach urósł super a w innych wcale nie rosnie? Zauwazylem ze dobrze rosnie wokol pnia drzewa

Trawnik siany z nasion barenburg universal.Okolo 800m2 trawnika.

Zastanawiam sie teraz nad podaniem nawozu...moze ruszy?
Albo moze dosiac nasion...tylko jak nie rozwalajac wszystkiego?

Ziemie mam ciezką/bez gliny ale kleistą.













ewwa 00:23, 20 kwi 2018


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
tommiberry napisał(a)
Wypowie sie ktos co z tymi pedrakami? grozne czy nie ? walczyc czy nie? tez to u siebie widzialem....


pędraki nie są dobre w ogrodzie ) w walce pomagają krety ale to trochę jak z deszczu po rynnę. Pomaga dursban, ale to dość ciężka chemia.
mamtu 07:34, 20 kwi 2018


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
tommiberry napisał(a)
Generalnie trawnk nie rosnie oprocz kilku malych miejsc (okolo 2% calego trawnika) gdzie wyrósł jak na boisku-super gesty i zielony. Ktos ma pomysl z czego to wynika ze w tych miejscach urósł super a w innych wcale nie rosnie? Zauwazylem ze dobrze rosnie wokol pnia drzewa

A nie masz czasem pieska / suczki? Wygląda trochę jak 'nawiezione' moczem.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
tommiberry 09:20, 20 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Psa mam i sika na rozne drzewa i inne stojące. Suczka sie nie zalatwia na terenie. Ale po sikaniu psa bardziej bym sie spodziewal wypalonej trawy niz dobrze rosnacej.... jestem w bledzie?
mamtu 19:34, 20 kwi 2018


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Jeżeli teren jest niedonawożony to efekt może być taki jak powyżej. Tym bardziej, jeśli np. po sikaniu pieska popadał deszcz.
U mnie jest na odwrót. Na trawniku zasilanym regularnie psi mocz wypala dziury, bo azotu jest zbyt wiele.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
tommiberry 22:11, 20 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
hmmm moze masz racje... dzisiaj podalem nawoz w granulkach niby organiczny. zobaczymy
adkawi 15:26, 22 kwi 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Tommiberry moj trawnik siany byl w tamtym roku .Mialam tez takie gesciejsze kepki.Ale u mmnie zrobily sie poniewaz spadl deszcz i w zaglebienia splynely nasiona .Mamtu rowniez ma racje .Na niedowozonej ziemi trawa po moczu pieska bedzie gesciejsza, a jak za duzo azotu to moze wypalic.To rowniez zaobserwowalam u siebie gdy moja suczka narobila na jeszcze nienawożonej trawie.
____________________
Adrianna
emanuel 00:55, 23 kwi 2018

Dołączył: 14 lip 2015
Posty: 16
Witam serdecznie
Nawiozłem czarnoziem na działkę - warstwa około 10cm, pod nią siatka na krety iii kiedy już prawie posiałęm trawę wpadłem na pomysł żeby oddać glebę do badań (lepiej późno niż wcale) i mam chyba duży problem.
Proszę Was o pomoc jak obniżyć azot i PH? Co z wapniem?
a tak mnie zapewniano "IDEALNA NA TRAWNIK"



Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Iwk4 06:38, 23 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jakie powinny być normy pod trawnik? Ktoś wie? Bo takie wyniki bez skali porównawczej nic mi nie mówią.
Co do obniżenia ph, ja stosuje dolomit. Rozsypuję rownomiernie. Jego nie mozna podobno przedawkowac, krzywdy nie zrobi.
____________________
Ogródek Iwony II
emanuel 12:05, 23 kwi 2018

Dołączył: 14 lip 2015
Posty: 16
Iwk4 napisał(a)
Jakie powinny być normy pod trawnik? Ktoś wie? Bo takie wyniki bez skali porównawczej nic mi nie mówią.
Co do obniżenia ph, ja stosuje dolomit. Rozsypuję rownomiernie. Jego nie mozna podobno przedawkowac, krzywdy nie zrobi.


strona 123 wszystko jest opisane
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies