Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

ren133 12:12, 23 kwi 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
emanuel napisał(a)
Witam serdecznie
Nawiozłem czarnoziem na działkę - warstwa około 10cm, pod nią siatka na krety iii kiedy już prawie posiałęm trawę wpadłem na pomysł żeby oddać glebę do badań (lepiej późno niż wcale) i mam chyba duży problem.
Proszę Was o pomoc jak obniżyć azot i PH? Co z wapniem?
a tak mnie zapewniano "IDEALNA NA TRAWNIK"



Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam


A nie otrzymałeś wraz z wynikiem zaleceń?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
GrzesSlaskaZ... 16:51, 23 kwi 2018

Dołączył: 23 kwi 2018
Posty: 1
tommiberry napisał(a)
TO ja dorzuce swoje pytanie. Czy ktos wie co jest z moim trawnikiem. Zakladany na jesien, dzisiaj skosilem okolo 400m2 po raz pierwszy i zebralem 1/10 kosza czyli prawie nic.

Generalnie trawnk nie rosnie oprocz kilku malych miejsc (okolo 2% calego trawnika) gdzie wyrósł jak na boisku-super gesty i zielony. Ktos ma pomysl z czego to wynika ze w tych miejscach urósł super a w innych wcale nie rosnie? Zauwazylem ze dobrze rosnie wokol pnia drzewa

Trawnik siany z nasion barenburg universal.Okolo 800m2 trawnika.

Zastanawiam sie teraz nad podaniem nawozu...moze ruszy?
Albo moze dosiac nasion...tylko jak nie rozwalajac wszystkiego?

Ziemie mam ciezką/bez gliny ale kleistą.



Ewidentnie masz za ciężką glebę i nasiona się w niej duszą.
Co bym polecał? Na pewno sposobem jest piaskowanie. No i wydaje mi się, że powinieneś zrobić podsianie trawnika jakąś mieszanką z mietlicą białawą. Chociaż takich nie spotkałem. Za to na pewno jest do kupienia jako same nasiona mietlicy białawej.
emanuel 17:23, 23 kwi 2018

Dołączył: 14 lip 2015
Posty: 16
ren133 napisał(a)


A nie otrzymałeś wraz z wynikiem zaleceń?

Otrzymałem, ale wg eksperta siać mogę w sierpniu. Jest tyle azotu w glebie, że wcześniejsze sianie spowoduje, że trawa wyrośnie, ale będzie wyglądała jak na pastwisku.
tommiberry 10:36, 25 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Pytanie...co robic z trawą która wyrasta miejscami w kępach? Mówie o tej przy krawężniku...

Akurat na tym zdjeciu widac trawnik ktory byl reanimowany dwa dni temu (aeracja, nowa ziemia, nowa trawa)

Ale co zrobic z tymi kępami przy krawężniku? Usuwac i w miejsce siac nowa trawe?





Gardenarium 21:15, 26 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kosić, przycinać wystające brody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jason 07:32, 27 kwi 2018

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
tommiberry, to co wchodzi na kostkę na zdjęciu drugim to wiechlina roczna, to wyrwij
ren133 13:17, 27 kwi 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
emanuel napisał(a)

Otrzymałem, ale wg eksperta siać mogę w sierpniu. Jest tyle azotu w glebie, że wcześniejsze sianie spowoduje, że trawa wyrośnie, ale będzie wyglądała jak na pastwisku.


No i co jest w zaleceniach?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Elinka 09:25, 28 kwi 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Bardzo prosze pomozcie mi znalezc przyczyne dlaczego trawa w niektorych miejscach nie rosnie.
Trawnik czwarty sezon dwa lata temu pojawily sie zolte plamy ktore w ubieglym roku byly wieksze i wlasnie w tym miejscu co teraz trawa nie chce ruszyc z miejsca. Bylo pryskane topsinem w ubieglym sezonie.
2 tyg temu nawozony agrecol szybki efekt dywanowy.
W innych miejscach koszony tydzien temu dzisiaj znow a na najwiekszej przestrzeni nie ma co kosic.
Moje podejrzenia tam gdzie trawa rosnie i zielona jest bardziej przepuszczalny teren i mniej slonca .tam gdzie nie rosnie patelnia nawadnianie jest ale moze dwa razy podlane bo deszczu sporo.
Wertykulacja byla dwa tyg temu w tym miejscu chyba z 4 razy bo suchego duzo .
Po nawozach spadl duzy deszcz na koncowkach zdzbel pojawil sie osad jakby cukier puder .
Wiecej grzechow nie pamietam co moze byc przyczyna wg Was.



A tak wyglada ch samych zabiegach od polnocno zachodniej strony i na lekkim podwyzszeniu
____________________
elinkowy-ogrod
ArtR1 12:18, 29 kwi 2018

Dołączył: 29 kwi 2018
Posty: 1
Witam, bardzo proszę o pomoc i informację czy jest szansa na odratowanie "trawnika" . Na poniższych zdjęciach stan obecny po zimie. Tydzień temu robiłem wertykulację i posiany nawóz Yara.
matys84 08:40, 30 kwi 2018

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
ArtR1 napisał(a)
Witam, bardzo proszę o pomoc i informację czy jest szansa na odratowanie "trawnika" . Na poniższych zdjęciach stan obecny po zimie. Tydzień temu robiłem wertykulację i posiany nawóz Yara.


posyp czarną ziemią puste miejsca i lej wode bo od 3 tygodni kiepsko z deszczem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies