Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

mest 23:59, 28 wrz 2017

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
ElżbietaFranka bardzo dziękuję za odp. Z nawożeniem mam największy problem, bo w sumie nigdy nie widziałem jak to się robi. Mam siewnik, ale odradzono mi nim nawozić, więc robię to ręcznie. Jak wychodzi widać na zdjęciach
ElzbietaFranka 00:20, 29 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
mest napisał(a)
ElżbietaFranka bardzo dziękuję za odp. Z nawożeniem mam największy problem, bo w sumie nigdy nie widziałem jak to się robi. Mam siewnik, ale odradzono mi nim nawozić, więc robię to ręcznie. Jak wychodzi widać na zdjęciach



Nie ma za co, siewniki mam dwa, jeden nie zdawal egzaminu bo sie blokowal kupilam drugi jeszcze gorszy.

Zaczelam siac z reki i tak jest najlepiej. Kazdy kiedys zaczynał z roznym skutkiem.
Mam nadzieje, ze wiesz co to jest krzyzowy siew. Dojdziesz do wprawy, kilka razy posiejesz to bedziesz widzial swoje bledy w siewie i coraz to bedzie lepiej.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
michalyy 09:42, 29 wrz 2017

Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 9
Witam. Mam do wysiania maly fragment. Czy mozna teraz jeszcze siac trawe czy lepiej poczekac? Mam wymieniony grunt pod trawe - myslalem o sianiu za 1-2 tygodnie jak grunt troche "spadnie" bo wszystko jest wzruszone. Czyli sianie okolo polowy pazdziernika, warto czy juz za pozno?

Pozdr. M.
michalyy 09:47, 29 wrz 2017

Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 9
Witam,

Jeszcze raz chcialbym zapytac o poziom gruntu do kostki. Jaki zazwyczaj robicie poziom pod trawnik do kostki, obrzeza?

Dziekuje i pozdr. M.

Visterio 23:24, 29 wrz 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Moi drodzy! Proszę o poradę! Myśle nad rozpoczęciem prac nad trawnikiem po stronie północnego zachodu. Obecnie jest teren opryskany Roundupem ale porosł na nim mech. Proszę doradźcie jak się za to zabrać?!
BartekSiewca 11:14, 01 paź 2017

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 6
Witam ponownie, ponieważ, poprzednia moja próba zaprowadzenia trawnika skończyła się uprawą chwastnicy, zabrałem się za to ponownie.
W chwili obecnej trawnik ma 3 tygodnie, chwastnica pojawia się, ale już nie w tej ilości.
Pytanie mam takie, czy przy obecnych temperaturach warto z nią walczyć, czy nocne obniżenia temperatury ją zabiją?
Czy jest sens jeszcze zrobić dosiewki trawy, czy już się wstrzymać do wiosny?
Czy teraz nawozić jeszcze czymś trawnik?
Gardenarium 12:15, 01 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chwastnicę wyrywaj, nie nawoź już trawnika. Za późno. Zajmiesz się tym na wiosnę, dosiewkami także.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:16, 01 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Visterio napisał(a)
Moi drodzy! Proszę o poradę! Myśle nad rozpoczęciem prac nad trawnikiem po stronie północnego zachodu. Obecnie jest teren opryskany Roundupem ale porosł na nim mech. Proszę doradźcie jak się za to zabrać?!


Zdjąć mech, zaprawić ziemię kompostem, czymkolwiek, aby nie ziemią z pola, bo wprowadzisz znowu nasiona. Najlepiej ziemią z worków, parowaną, czystą od nasion chwastów. Przemieszać gleogryzarką, równać, gładzić, równać i siać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
michalyy 10:12, 15 paź 2017

Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 9
Witam. Bede wdzieczny za odp. dlaczego ziemia z pola jest zlym wyborem? Pozdr. M.
Gardenarium 11:24, 15 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ziemia z pola, ale jaka ziemia? Tego nie wiem. Ja nie mówię że ziemia z pola jest złym wyborem, zawsze taką właśnie spod kartofliska polecam, ale:

- jest dobra pod trawnik z rolki
- zawiera wszelkie możliwe groźne dla trawnika nasiona chwastów i te właśnie chwasty wzejdą razem z trawą
i tu zacznie się problem.

Poczytaj wątki chwasty w trawniku i chwastnica to zobaczysz co cię czeka.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/3513-chwasty-w-trawniku
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3824-trawy-niepozadane-w-trawniku
Zależy na co ta ziemia, na użyźnienie, czy na podniesienie poziomu gruntu.

Na podniesienie terenu - dobra, a na użyźnienie, nie wiadomo, zależy jaka żyzna ta ziemia jest. To tyle na razie wyjaśnień.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies