Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 21:30, 06 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jacob, trawniki na pola golfowe zawierają zupełnie inne gatunki traw, takie które należy bardzo nisko kosić, kosi się je codziennie, króciutko.

Nie oczekuj od zwykłego trawnika ogrodowego, że będzie wyglądał jak na polu golfowym, ponieważ takie trawniki kosi się znacznie, znacznie !!! wyżej !!!..

Co robisz źle:


- moim zdaniem popadłeś w paranoję i stosujesz za dużo wszelkiej chemii, dążąc do doskonałości (nie z takim trawnikiem!)
- kosisz za nisko, trawnik nie ma siły odrastać
- za dużo tych nawozów i chemii!!! stanowczo za dużo- nierównomiernie nawoziłeś, są pasy zielone i zagłodzone, albo spalone i odżywione. Jedno z dwóch

Co robić?

- nawóz po zasileniu należy rozpuścić, tutaj widać że granulki leżą, może palą trawnik?
- Noże kosiarki należy podnieść na 6 cm a może i wyżej
- pozwolić tej trawie się zazielenić, a nie zżynać jej na rżysko do gołej ziemi
- odradzam jakikolwiek nawóz na razie, lej wodę i wypuść trawnik wyżej. Nie wiadomo, czy nie jest przenawożony

Po 2 tygodniach pokaż jak wygląda, zobaczymy co dalej radzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jacob 13:08, 07 maj 2019

Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 2
Witam

Dziekuje za szybka odpowiedz..doskonale zdaje sobie sprawe jakie gatunki traw sa uzywane do zasiewania pol golfowych bo na jednym dolku wystepuja 3 lub 4 rodzaje miksow od najdluzszej po najkrotsza i innym przeznczeniu.

Moj trawnik kosze ponizej 6cm tylko dwa razy w sezonie..na poczatku i przed jesienia. Standardowa dlugosc koszenia ustawiona jest wlasnie na 6cm..obecnie trawa posiada okolo 5cm.

Pasy widoczne na trawniku nie sa wynikiem nierownego nawozenia tylko panujacej choroby ktora to probuje zidentyfikowac. Po prostu trawa nie wzrasta w tych rejonach. Pierwsze nawozenie zrobilem dopiero w ten weekend a pasu widac od poczatku zimy. Od marca trawe kosilem dwa razy...tylko dwa..raz nisko..drugi raz 6mm. Powyzej 8cm to juz przypomina bardziej pastwisko niz trawnik.

Co do rozpuszczenia nawozu..granulki widac bo jak wspominalem nawozenie zrobilem dopiero co w ten weekend a post napisalem wczoraj. Podlewanie jest ustawione automatycznie 20min wiec granluki mniemam rozpuszcza sie same w ciagu 48h.

Ale zobaczymy...podleje dzisiaj troche recznie...wypuszcze trawe wyzej..i podziele sie rezultatami.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

perez 14:25, 08 maj 2019

Dołączył: 08 maj 2019
Posty: 5
Dzień dobry,

zwracam się z prośbą o pomoc w ratowaniu trawnika.
Rok temu (dokładnie w maju), założyłem nowy trawnik (kilka ton nowej ziemi, agrowłóknina, częste podlewanie itp itd). Wszystko było pięknie, trawka rosła bardzo ładnie ale niestety nie była zbyt gęsta. Po pierwszym koszeniu, utraciła swoje walory i można powiedzieć, że na tym zakończyłem poprzedni sezon.
W tym roku postanowiłem pomóc trawie, nawozem Substrala - 100 dniowy.
Trawa wystrzeliła. Niestety efekt jest nieregularny.

Widok ogrodu z okna w kuchni (proszę nie zwracać uwagi na płot - jestem w trakcie przebudowy )



Tak wygląda w najlepszym miejscu:



A tak w najgorszym:





Podlewam dość srogo, miejsce jak widać jest nasłonecznione [nie cały dzień - tak do godziny 15].
W związku z tym, że część ogrodu wygląda tak jak bym tego oczekiwał, bardzo proszę o pomoc w przywróceniu blasku, reszcie trawnika.

Pozdrawiam
Paweł
head67 15:18, 08 maj 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
Lej wodę i następne nawożenie musisz wykonać dokładnie bo nierównomiernie rosypales ile dałeś na m2
perez 15:53, 08 maj 2019

Dołączył: 08 maj 2019
Posty: 5
Wykorzystałem 1.3 opakowania. Wg producenta opakowanie ma starczyć na 50m2.
Ogród ma 60m2 więc chyba nie dałem zbyt mało. Wykorzystałem siewnik ręczny.
Boje się znów nawozić bo nawóz był typu "długo działający" na 100 dni. Nawożenie odbyło się miesiąc temu. Niby była informacja o braku możliwości przenawożenia ale jednak jest obawa o spalenie trawnika.
PatrykRT 16:08, 08 maj 2019

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 10
Pani Danusiu jakie rady na taki trawnik? Reszta trawnika powoli odbija jak widać na 2 zdjęciu ale ten kawałek jak i parę miejsc wygląda tak jak na 1 zdjęciu. 26 kwietnia został rozsypany nawóz , to czy za 2 tygodnie mogę zasilic te miejsca saletra amonowa?

Olena 14:33, 11 maj 2019


Dołączył: 11 maj 2019
Posty: 1
Witam,

Mój trawnik ma już 15 lat, zakładany przez dewelopera na gruzie, szkle, betonie, bardzo słabej ziemii, kilkukrotnie dosiewana przeze mnie trawa, często pojawiają się suche placki, w roku poprzednim robiłam dosiewki w pustych plackach trawą Regina, w tym roku nawożony Substral 100 dni (kwiecień), po czym na trawie pojawiło się mnóstwo nieregularnych, ciemno zielonych kępęk. Wygląda jakby trawnik miał 'wysypkę'.Trawnik regularnie podlewam, koszę na średnim ułożeniu kosiarki. Zależy mi na tym, żeby trawnik wyglądał tak, jak gęste kępki.
Pytania:
1. Czy w tych 'pustych' rzadkich miejscach dosiać jeszcze tę trawę do dosiewek 'Regina'?
2. Co powinnam zrobić, aby poprawić stan trawnika?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję za odpowiedź,
Aleksandra
sikorb 17:43, 11 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2019
Posty: 1
Witam
Wątek widzę się rozwija przez kilka ładnych lat czy jest już może sposób chemiczny na chwastnice

W ubiegłym roku w maju założyłem trawnik z rolki 700m2 i już się pokazała chwastnica.


wacion 20:49, 12 maj 2019

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
sikorb napisał(a)
Witam
czy jest już może sposób chemiczny na chwastnice


Sposób jest i to od dawna - puma uniwersal, jedyny problem jest taki, że na ulotce nie piszą, że można pryskać trawnik i ludzie się boją.
Ja w tamtym roku pryskałem 3 miesięczny trawnik zasyfiony chwastnicą(puma+chwastox) i po 2-3 tygodniach chwastnicy nie było. W tym roku czyściutko(przynajmniej z chwastnicy bo pojawiło mi się troche koniczyny i innego dziadostwa).

Jak się boisz pumy to weź sobie najpierw opryskaj ze 2m trawnika i zobaczysz, że trawy nie ruszy.
Alicjamakota 21:05, 12 maj 2019

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 4
Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc - w zeszłym roku, jakoś we wrześniu/październiku założyliśmy trawnik z roki. Był piękny jak z obrazka, a po zimie wyglada tak... jak mu pomoc? Pojawiły się plamy „skisłej” trawy i robi się ich coraz więcej ratunku! Zrobił się bardzo rzadki i wyglada biednie. Co robić? Wykonaliśmy już wertykulacje i nawoz(połowa kwietnia)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies