Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

B_E_R_E_K 10:21, 31 maj 2019

Dołączył: 26 kwi 2019
Posty: 5
A tu jeszcze taka ciekawostka. U znajomych rosną takie o to storczyki plamiste! na trawie która jest koszona co 2 tygodnie.

Urszulka 06:53, 01 cze 2019


Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 77
Piękne, czy może znajomi mają trawnik na terenie gdzie poprzednio była łąka?
____________________
Ulla
Krolik1910 15:59, 02 cze 2019

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 8
Około tydzień temu użyłem Chwastox do oprysku na rośliny dwuluscienne. Niestety po tym zabiegu. Mój trawnik z bardzo ładnej zieleni jaką miałem po Hydrocomplex-ie mam teraz coś takiego. Dodatkowo w jednym z dni moje podlewanie nałożyło się z niespodziewanym obfitym opadem. Inne rzeczy przed tą sytuacją jak na zdjęciu nie miały miejsca. W ubiegłym roku w tym opryskiwaczu był Roundup ale zawsze po jego użyciu płukam go 5 krotnie Zwracam się z prośbą o pomoc co to może być i co z tym fantem można zrobić?
head67 07:58, 03 cze 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
jakie dałeś stężenie ile lat ma trawnik
B_E_R_E_K 08:32, 03 cze 2019

Dołączył: 26 kwi 2019
Posty: 5
Urszulka 30 lat temu napewno byla tam łąka koszona kosą poniewaz jeszcze nie bylo w polsce kosiarek. Od 20-25lat trawnik koszony jest kosiarką (pamietam pierwsze kosiarki zrobione z silnika od pralki bez zadnego kosza i osłon). Teren jest podmokły a ziemia bardzo tłusta i czarna jak smoła. Trawnik tam nigdy nie był niczym nawożony ani podlewany. Przy drzewach rosną maślaki i borowiki a w niektórych miejscach są dzikie poziomki. W wielu miejscach jest też mech i sporo koniczyny. Po deszczu zawsze jest duuuużo ptaków bo dzdzownice wychodzą na powierzchnie a jest ich tam bardzo dużo. Cały trawnik ma około 2500m2 i jest koszony co dwa tygodnie
Krolik1910 08:56, 03 cze 2019

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 8
Trawnik ma 3 lata. Stężenie było robione według etykiety. Mogło być kilka mililitrów odchylki ale nie znacząco. Co robić jeśli to się wypaliło od tej chemii?
head67 11:23, 03 cze 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
ostatnio pryskałem na młody trawnik chwastoxem tez dawka większa i nic z trawa sie nie dzieje a minęło 2 tygodnie wiec chyba raundup płukałeś już ten spryskiwacz może dolej wody i sprawdź gdzieś na trawie czy jeszcze wypala
Krolik1910 13:29, 03 cze 2019

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 8
Plukalem w ubiegłym roku 5 razy po uzyciu plus przelałem także wąż spryskujacy. W tym roku było to pierwsze użycie. A druga sprawa że nawet jak by była jakaś resztka to po pierwszym zbiorniczku powinno się chyba przepłukać. A efekt jest na całej darni. Powiedzcie proszę co teraz można zrobić. Zakładanie od nowa? Czy lać wodą i obserwować? Może inne pomysły?
mest 22:33, 03 cze 2019

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Czy ktoś stosował może Polyversum? Mam czerwone nitki i coraz więcej robi mi się tych plam. Może błędem jest podlewanie pod wieczór? Wtedy trawa przez noc jest wilgotna i pojawiają się problemy. Muszę z tego jakoś wybrnąć, ale nie chcę wyrządzić sobie więcej krzywdy jak pożytku.
damjan88 17:29, 04 cze 2019

Dołączył: 04 cze 2019
Posty: 3
Witam, aktualnie założyłem nowy trawnik. Trawnik ma ok.2,5 tyg. podłoże było solidnie przygotowane, niestety, ale rośnie bardzo dużo chwastów. Nie jestem w stanie wszystkiego usunąć ręcznie.

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć co to jest za chwast i czy będzie sposób aby się tego później pozbyć?

Będę wdzięczny za pomoc i radę

.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies