Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

krzysztof_wo... 09:02, 24 maj 2019

Dołączył: 25 lip 2016
Posty: 2
Dzień dobry
Moim problemem na trawniku jest niepozorna roślinka przetacznik ożankowy. W małych ilościach jest nawet ładna, ale niestety bardzo mocno się rozrasta (i świetnie zimuje), zagłuszając trawę. Trawnik jest duży (ponad 4000 m) więc pielenie ręczne odpada. Nie działa na niego ani Chwastox Trio ani Fernando Forte. Chciałbym go zwalczyć chemicznie, ale niestety nie wiem , który herbicyd byłby najlepszy. Może ktoś również już z nim walczył ?
jason 09:14, 24 maj 2019

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Toto 75SG, podwójne stężenie. Przetacznik rozmnaża sie z nasion, za rzadko kosiłeś sam jesteś sobie winien
DMN 12:30, 24 maj 2019

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 20
U mnie trawa też jest miejscami pożółkła. Pewnie mogą być takie przyczyna jak nawóz lub/i woda albo za dużo albo za mało. Gleba u mnie zasadowa i taka skorupa się robi jak słońce przypiecze staram się podlewać regularnie nie patrzę i nie czekam na deszcz, za domem w cieniu lepiej rośnie niż w słońcu. Nawóz do tej pory dawałem dwa razy, wertykulacja i aeracja na wiosnę oczywiście przeprowadzona, trawa Barenbrug uniwersalna.





@damcio24 Trawa przepiękna, wzorowa, sam bym chciał właśnie takie coś mieć, siana czy kładziona z rolki? System nawadniający jest?
Jasia 17:35, 24 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2017
Posty: 21
Witam Kochani !!!
Zwracam się z poradą, mój trawnik ostatnio traci bardzo wybarwienie.
Stracił też całą swoją gęstość
Niepokoi mnie żółty filc który możecie zaobserwować na zdjęciu.
Czy moglibyście mi pomóc ?
Ktoś miał podobny problem ?

Trawnik po zimnie został poddany wertykulacji, potem wysialiśmy nawóz wiosenny MultiGreen Renovation w dawce zalecanej przez producenta.
Na brak wody trawnik nie ma co narzekać ponieważ ostatnie 2tyg padało u nas dość intensywnie.
W porze suchej korzystamy z systemu nawadniającego.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc !!!

mest 22:11, 24 maj 2019

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Mam cos podobnego jak Jasia. Nawoziłem w sobotę, od razu podlałem trawnik, w niedzielę poprawiłem. Wtorek i środa ciągłe opady i mam takie oto coś? Zgniła trawa? Za sucha?




W tym roku jakoś wgl mi ciężko dojść do ładu z trawą, a zaczęło się po wertykulacji. Dosiałem trawę w pustę miejsca, ale że koszę co 4-5 dni to pewnie te siewki zanim wyrosły to już zostały wyrwane i nadal łyso, mimo, że przysypane były ziemią.
Męczy mnie też nawożenie " z ręki". Myślałem nad jakimś siewnikiem ręcznym, ale znowu jak to właściwie wyliczyć tego nawozu, żeby ani nie zabrakło ani nie przedobrzyć. Macie może jakiś filmik instruktażowy?
TomaszZ 04:22, 25 maj 2019

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88


Wg mnie to za mało podlewania


mało podlewania???
ostatnio leje kilka dni a jest coraz gorzej
jakaś zgnilizna czy co...?
trawnik z rolki polożony na początku kwietnia
można taki trawnik podlać np. Amistarem lub Polyversum?
kurcze, sam już nie wiem co z tym zrobić...

Pani Danusiu,pomocy

po skoszeniu:


przed koszeniem tak wyglada

Jasia 06:43, 25 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2017
Posty: 21
U mnie na trawniku występowały praktycznie te same objawy jakie są u
mest i TomaszZ .
Potem trawa zaczęła tracić wybarwienie oraz pojawił się żółty filc, który widać na zdjęciach powyżej
TomaszZ 06:56, 25 maj 2019

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Jasia napisał(a)
U mnie na trawniku występowały praktycznie te same objawy jakie są u
mest i TomaszZ .
Potem trawa zaczęła tracić wybarwienie oraz pojawił się żółty filc, który widać na zdjęciach powyżej


występowały?
juz masz ok?
Jasia 07:45, 25 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2017
Posty: 21
TomaszZ napisał(a)


występowały?
juz masz ok?

No właśnie nie, przerodziły się w stan który mam obecnie
dominikzw 12:38, 25 maj 2019

Dołączył: 23 maj 2019
Posty: 12
Witam
Mam pytanie do Państwa.
Planuje zrobić dosiewke trawnika na całości. Na jednej ze stron wyczytałem że po posiewce poczekać kilka tygodni - a nawet 2 miesiące żeby użyć nawozu.
Zalecacie taki sposób? czy nawóz użyć np. po tygodniu albo kilku dniach od momentu dosiewki?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies