Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

maciekson 11:05, 08 cze 2019

Dołączył: 08 cze 2019
Posty: 3
Dzień dobry,
Mam problem z trawnikiem wysianym prawie 2mce temu.
Teren został przed sianiem wygrabiony kilkukrotnie ze śmieci, przejechany glebogryzarką, nawieźliśmy również 10m3 ziemi i założyliśmy system nawodnienia.
Wysialiśmy trawę Barenbrug Sport.

Trawa ani razu nie była jeszcze koszona...bo wygląda jak na zdjęciach, miejscami jest gęsta a miejscami rzadka i w ogóle nie rośnie. Chyba za słabo ją podlewałem :/

Tydzień temu nawiozłem ją nawozem NPK, oraz dużo mocniej podlewam - 2x dziennie ale póki co bez widocznych efektów.

Robić już dosiewki czy póki co dalej mocno lać i czekać?
maciekson 14:58, 08 cze 2019

Dołączył: 08 cze 2019
Posty: 3
B_E_R_E_K napisał(a)
Dla tych którzy nie wierzyli a głównie do użytkownika "Thanos" który radził rwać ziemie i wszystko od nowa... W miesiąc ja odratowałem i wygląda coraz lepiej
miesiąc temu ( więcej foto na stronie 269 )

obecnie po pięciu koszeniach (miesiąc)


napisz co zrobiłeś, wielu osobom z podobnymi problemami może się to przydać
sarniak11 10:52, 09 cze 2019

Dołączył: 06 cze 2019
Posty: 9
boryss87 napisał(a)


Walczę z młodym trawnikiem (ok miesiąca) i poza samym problemem że po ulewie wymyło mi nasiona walczę właśnie z chwastnica. Moja mieszanka trawy to Diana, w której mamy :

Kostrzewa czerwona 10%
Kostrzewa czerwona 15%
Kostrzewa czerwona 15%
Kostrzewa czerwona 12%
Kostrzewa czerwona 10%
Kostrzewa czerwona 5%
Życica trwała 25%
Wiechlina łąkowa 8%

Czy w związku z tym mogę bezpiecznie użyć Bayer Puma uniwersal?? I jeżeli tak to kiedy skoro trawnik ma ok miesiąca i nie był jeszcze koszony?





Hej. Kolego widziałem twój post jak miałeś miesięczny trawnik. Mam to samo milion chwastnicy A trawa ma dopiero 2 tyg ( ok 5 cm ) , jak sobie z tym poradziłes?? Puma pomogla? Kiedy pryskales, czy zakładałes od nowa ??
sarniak11 10:58, 09 cze 2019

Dołączył: 06 cze 2019
Posty: 9
Hej. Mam problem jak kolega z posta powyzej, trawnik ma 2 tyg ( trawa ok 4-5cm) w ciągu 3 dni opanowała trawnik chwastnica i rdest plamisty, miejscami przewyższa już trawkę. Co robić?? Zakładać od nowa, na pierwsze koszenie i oprysk chyba za wcześnie;(

Da się to.jakos uratować??

B_E_R_E_K 09:25, 10 cze 2019

Dołączył: 26 kwi 2019
Posty: 5
maciekson napisał(a)


napisz co zrobiłeś, wielu osobom z podobnymi problemami może się to przydać


Zrobiłem dosiewki tam gdzie były placki i całą trawe przesypałem czarną ziemią kwiatową i dokładnie zlałem wodą żeby siadła ta ziemia. Po 3-4 dniach nawozy na Yara mila complex i saletrzak oba po 5 kg na okolo 160m2. Po 2 tygodniach koszenie i azofoska 5kg na całosc. Nastepnie po tygodniu kolejne koszenie. I po kolejnych 4 dniach koszenie i saletra amonowa 4kg na calosc. Kolejne koszenie wypadło po 4 dniach i tu niestety zaczely sie teraz lekkie schody tzn susza:/ Trawa mocno zwolnila ze wzrostem i zaczeły pojawiac sie suche placki które po podlaniu na drugi dzien wygladaja wyraznie lepiej. Minusem jest ze mieszkam na podmoklym terenie ale poziom placu mam podniesiony o metr w stosunku do gruntu rodzimego i niestety woda slabo siedzi w ziemi. Obecnie musze podlewac codziennie aby trawe utrzymac w jako takim stanie. Srednio na calosc wylewam okolo 1,5m3 wody w czasie 1,5h. W jednym miejscu dosiewka ususzyla sie calkowicie
Problem jest ponadto przy płocie (beton) i przy kostce brukowej bo przy upałach od razu tawa na jakies 5-10cm jest ususzona. Ponadto u mnie cały czas z tyłu mam pełne słońce. Jedynie miedzy budynkami jest cień z rana i pozniej od około 14. Cała reszta niestety w pełnym słońcu. Tam gdzie od 14 jest cien trawa jest najladniejsza, a w innych czesciach niestety widac skutki palacego slonca... Teraz trawa nie jest niczym nawozona przez upały, koszenie wypada co 5-6dni a nie co 4 i zbieram o około 1/4 mniej trawy niz wczesniej i jest sporo lzejsza bo wczensiej worek 120Litrow wazyl jakies 40-50 kg a teraz max 30kg.





head67 14:03, 10 cze 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
przy kraweznikach pewnie masz wysoko zaprawę cementowa i pije wodę miałem to samo wybrałem tego cementu i dałem czarnoziem i nie przesycha
Banitaz 19:50, 10 cze 2019

Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 8
Witam, czy ten obszar, gdzie trawnik jest żółty brakuje mu wody czy składników? Cały teren jest tak samo nawodniony więc nasuwa się odpowiedz, że jednak zagłodzony. 1,5 miesiąca temu był zasilany saletra amonową. Czy teraz użyć nawozu wieloskładnikowego (np. Yara, Azofoska)? Ten obszar bardziej zielony był siany 2 miesiące temu. Pozdrawiam
sarniak11 22:16, 10 cze 2019

Dołączył: 06 cze 2019
Posty: 9
Jeszcze jedno pytanie , trawnik ma 16 dni , od 6 dni jest u mnie pełne słońce i ponad 3 stopni. Podlewamy rano i wieczorem automatycznym nawadnianiem.

Od paru dni przystopowal wzrost w górę (lub bardzo wolno) , ma 16 dni A ma wysokość średnio 4-5 cm. I dziś zrobił się jakby jaśniejszy, zoltawy.



Czy to zasługa temperatur powyżej 30' i mocnego słońca czy czegoś mu brakuje????


Z góry dzięki z odp.
ceikam 23:05, 10 cze 2019

Dołączył: 16 kwi 2019
Posty: 19
sarniak11 napisał(a)
Hej. Mam problem jak kolega z posta powyzej, trawnik ma 2 tyg ( trawa ok 4-5cm) w ciągu 3 dni opanowała trawnik chwastnica i rdest plamisty, miejscami przewyższa już trawkę. Co robić?? Zakładać od nowa, na pierwsze koszenie i oprysk chyba za wcześnie;(

Da się to.jakos uratować??



U mnie było podobnie. Wziąłem sobie do serca zalecenia by nie pryskać młodego trawnika. Wobec tego ja i żona "zdarliśmy kolana" na ręcznej walce z tym dziadostwem. Ostatecznie po ok. 3-4 miesiącach (już nie pamiętam dokładnie) i tak zastosowałem pumę, bo chwastnica dosłownie rosła w oczach.

Trawnik zniósł to dzielnie, chociaż obecnie (roczny trawnik) walczę ze skutkami zagłodzenia z poprzedniego sezonu, ale to zupełnie inna sprawa. Chawastnica pojawia się śladowo.

Pozdrawiam
head67 23:26, 10 cze 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
dawałeś tą pume po całości czy punktowo po oprysku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies