Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 13:17, 11 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Marcinmarek napisał(a)


Dziekuje za zainteresowanie i poradę. Czyli na trawę młodą jeszcze nie koszoną można dać nawóz i nic mu się złego nie stanie tak ? A wręcz przeciwnie odżyje ?


Najpierw skoś ten trawnik i potem posyp nawóz, tylko boję się, czy będziesz umiał to zrobić umiejętnie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:23, 11 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
tenarek napisał(a)


Da się coś z tym zrobić oprócz przekopania i zakładania od nowa? Wolałbym tego uniknąć, bo mam siatkę na krety. Niestety położoną niechlujnie (nie przeze mnie), więc miejscami jest bardzo płytko.




No, jest trochę beznadziejnie, ale da się jeszcze z tego wyjść. Widzę że chwasty mają się doskonale, im nie szkodzi.

Zmierz przede wszystkim pH gleby. Ala już bym to zaczęła ratować:

wertykulacja mocna
chwasty wydłubać, nie tracić czasu na opryski
posypać kompostem, ziemią z worków (ziemia do trawników)
nawóz (w zal od pH gleby)
lanie wody.

Albo najpierw wertykulacja
ziemia
nawóz
lanie wody
po 2 tyg., oprysk na chwasty dwuliścienne (Chwastox, Mniszek, Starane)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcinmarek 13:25, 11 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)


Najpierw skoś ten trawnik i potem posyp nawóz, tylko boję się, czy będziesz umiał to zrobić umiejętnie?



Trawa ma 3-6 cm , miejscami 8-10 ale w znikomych miejscach, czyli można już znosić tak?, oczywiście na wyższym stopniu
Myśle ze sobie poradzę , chodzi o to żeby nie przesadzić z zasileniem bo spali trawę tak ?
Marcinmarek 13:36, 11 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)


Najpierw skoś ten trawnik i potem posyp nawóz, tylko boję się, czy będziesz umiał to zrobić umiejętnie?


A co z chwastami ? Jest ich bardzo dużo w wiekszosci to mniszek perz i rumian(chyba)
tenarek 17:11, 11 maj 2020

Dołączył: 10 maj 2020
Posty: 2
Gardenarium napisał(a)


No, jest trochę beznadziejnie, ale da się jeszcze z tego wyjść. Widzę że chwasty mają się doskonale, im nie szkodzi.

Zmierz przede wszystkim pH gleby. Ala już bym to zaczęła ratować:

wertykulacja mocna
chwasty wydłubać, nie tracić czasu na opryski
posypać kompostem, ziemią z worków (ziemia do trawników)
nawóz (w zal od pH gleby)
lanie wody.

Albo najpierw wertykulacja
ziemia
nawóz
lanie wody
po 2 tyg., oprysk na chwasty dwuliścienne (Chwastox, Mniszek, Starane)


Dziękuję za poradę.
pH mierzone płynem Heliga - 8 czyli mocno zasadowa gleba. Woda z wodociągów (którą mogę podlewać) również jest zasadowa. Trawnik (a raczej to klepisko) ma dopiero rok, więc bałem się robić wertykulację, ale zrobię.
Jak dużo tej ziemi sypnąć? Taki worek 50l na ile metrów kwadratowych?

Przyszło mi do głowy, że może po prostu ziemia jest jałowa i trzeba nawozu więcej użyć. W zeszłym roku raz zastosowałem, ale bardzo ostrożnie, bo bałem się wypalić, a nie mam doświadczenia.
Leeliana 13:34, 14 maj 2020

Dołączył: 14 maj 2020
Posty: 2
Dzień dobry
Czy mogę prosić o pomoc w znalezieniu sposobu na żółknięcie młodej trawy?

W połowie kwietnia na przygotowany grunt wysialiśmy trawę uniwersalną samozagęszczającą. Długo wschodziła, ale w końcu zaczęło się coś dziać. Podlewana codziennie. Jakiś tydzień temu, po deszczu zauważyłam żółte plamy w niektórych miejscach, teraz są one coraz większe.

Wczoraj zastosowałam nawóz substsral do siewu, czy to pomoże?

W niektórych częściach ogrodu trawa pozostała zielona i rośnie, ale żółte plamy robią się coraz większe.

Z góry dziękuję za pomoc.





pawkar85 16:09, 14 maj 2020

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 1
Witam,

Początkujący ze mnie ogrodnik i potrzebuje pomocy.

Trawa wysiana na jesień - torf odkwaszony + trawa (mieszanka sportowa z marketu na "C").

Efekt na zdjęciach dodatkowo wyrosły chwasty (taki jakby koperek - ma gruby korzeń i inne dziadostwo) to poczęstowałem starane. i spaliło mi młodą trawę - stąd te placki. A całość rośnie w kępach.

Co z tym robić?

Chciałem dosiać, posypać torfem odkwaszonym i przykryć całość włóknina żeby szybciej wzeszło - czy odpuścić i od nowa zabawa?

Na fot. trawa koszona wczoraj.










waldek727 21:36, 14 maj 2020


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
RedBool napisał(a)


Sialem 21 Marca tak ze tragedi nie ma . Wczoraj podlalem obficie . Mam nadzieje ze teraz ruszy


Powodzenia.
Trzymam kciuki.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 21:44, 14 maj 2020


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
tenarek napisał(a)


Dziękuję za poradę.
pH mierzone płynem Heliga - 8 czyli mocno zasadowa gleba. Woda z wodociągów (którą mogę podlewać) również jest zasadowa. Trawnik (a raczej to klepisko) ma dopiero rok, więc bałem się robić wertykulację, ale zrobię.
Jak dużo tej ziemi sypnąć? Taki worek 50l na ile metrów kwadratowych?

Przyszło mi do głowy, że może po prostu ziemia jest jałowa i trzeba nawozu więcej użyć.


Możesz użyć ile tylko chcesz nawozu, nawet z dodatkiem diamentów. Przy pH8 Twój trawnik ma całkowicie zablokowaną możliwość pobierania składników pokarmowych.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gabriel 21:04, 15 maj 2020

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 14
Witam ponownie! Mam pytanie co może być przyczyną takich białych końcówek trawy? Zauważyłem to podczas koszenia. Dodam, że kosiarka jest nowa (MAKITA ELM3320) kupiona w kwietniu, noża co prawda nie ostrzyłem ale czytałem że nowego ostrzyć nie trzeba. Trawę koszę co 3-4 dni na wysokość 4cm.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies