Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

pioter85 08:29, 27 maj 2020

Dołączył: 26 maj 2020
Posty: 4
Tego byłem świadomy, dlatego przerzuciłem się na siewnik. Większym problemem jest nieproszony gość. Jest w stanie Pani określić co to za chwast na zdjęciach Norbi09? Chwastnica? Mam to samo u siebie, lubie wiedzieć z kim walczę.
Norbi09 15:07, 27 maj 2020

Dołączył: 26 maj 2020
Posty: 4
Podłączam się do pytania
marek49 09:46, 28 maj 2020

Dołączył: 28 maj 2020
Posty: 1
Dzień dobry!
Mam problem z nowym trawnikiem. Po przeczytaniu wcześniejszych postów doszedłem do wniosku, że winą jest zbyt gęste posianie trawy, która teraz się dusi. Do pierwszego koszenia wszystko było idealne, ale teraz mijają juz dwa tygodnie i na 50% powierzchni trawa w zasadzie stoi w miejscu i ma jasnozielony kolor. Co więcej część łodyg (wydaje mi się, że tych bliżej gruntu) zaczyna żółknąć. Przyznaje, że faktycznie w tych miejscach mogłem trochę przesadzić z ilością nasion. Co powinienem w tym momencie zrobić? Czy nawozić trawnik czy może czekać aż trawa sama osiągnie równowagę? Będę bardzo wdzięczy za wszelką pomoc.



Alektyc 10:09, 28 maj 2020

Dołączył: 28 maj 2020
Posty: 1
Witam mam problem z trawnikiem. W wielu miejscach rozsiała się taka oto trawa. Nie wiem jak to wytępić bo jest bardzo ekspansywna. Im częściej koszona tym szybciej kwitnie i się rozciewa. Tworzy twarde jasno zielone kępy. Co z nią zrobić jak się jej pozbyć?
TomaszZ 12:39, 28 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Witam mam problem z trawnikiem. W wielu miejscach rozsiała się taka oto trawa. Nie wiem jak to wytępić bo jest bardzo ekspansywna. Im częściej koszona tym szybciej kwitnie i się rozciewa. Tworzy twarde jasno zielone kępy. Co z nią zrobić jak się jej pozbyć?


moim zdaniem to wiechlina (roczna, zwyczajna)

tylko wyrywanie i niskie koszenie trochę pomaga
niby jednoroczna ale mam ją i ja, już 3 lata
Nowaczek 15:00, 28 maj 2020

Dołączył: 10 lut 2020
Posty: 17
Witajcie,

Mam pytanie czy można przesadzić z preparatem chwastox?

Poniżej zdjęcie wykonane z 3tygodnie temu (tutaj akurat trawa była dłuższa przed koszeniem)



Około tygodnia temu rozpyliłem na całym trawniku preparat na chwasty --> Chwastox Complex 260 Ew Ciech (Głównie chciałem się pozbyć koniczyn, babek itp.) w dniu wczorajszym (po tygodniu) skosiłem trawę na długość około 4cm i niestety zauważyłem dużo suchych plam? Stąd moje pytanie czy można przedobrzyć z chwastoxem i wypalić trawę? A może po prostu te w miejscu tych plam były chwasty trawopodobne?

Zdjęcie po wczorajszym koszeniu ponizej:



Mam też pytanie do tego pierwszego zdjęcia, z 1,5 miesiąca temu nawoziłem trawę. Na zdjęciu widać, że gdzie nie dgzie jest bardziej zielona gdzie niegdzie jaśniejsza. Wiem niestety, że były sadzone różne mieszanki traw.. Takie przebarwienia mogą być spowodowane właśnie mieszankami traw z różnych firm czy bardziej nierównomiernie rozsypanym nawozem?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.
Andy 17:12, 28 maj 2020

Dołączył: 28 maj 2020
Posty: 3
Rafal94 napisał(a)
Witam wszystkich bardzo serdecznie !
W ubiegłym roku zakupiłem dom z działką, na której dosypany został czarnoziem ok 15 cm, a następnie zasiana została trawa sportowa ( nie pamiętam mieszanki ) . W ubiegłym roku trawnik się zagęścił i był mocno nasycony zielenią. W tym roku z początkiem maja trawa została odsiana ( mieszanka samozagęszczająca substrala ). Świeża młoda trawka wschodzi super, natomiast martwi mnie wygląd trawy ubiegłorocznej. Źdźbła zrobiły się cienkie, niemal igiełki, nabierają czerwono - żółtego koloru i wyglądają zdecydowanie nieestetycznie. Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim wyglądem trawnika? Jest to jakaś choroba? Czy może jakiś konkretny nawóz powinien poprawić kondycję trawy. Dodam jeszcze,że wczesną wiosną murawa była wertykulowana. Trawa załączona na zdjęciach wygląda tak tylko od strony mocno nasłonecznionej ogrodu. W miejscu gdzie jest więcej cienia, trawa jest w znacznie lepszej kondycji.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi !
Pozdrawiam serdecznie !
Rafał


Witam serdecznie.
Mam niestety ten sam problem z moim trawnikiem i wydaje mi się, że błędem było sianie trawy na czarnoziem.Ja też zamówiłem czarnoziem, który okazał się wyjałowioną ziemią przypominającą po wyschnięciu popiół.Młoda trawa wykiełkowała ale zatrzymała się na trzech centymetrach i wygląda dokładnie jak Twoja, jasnożółta z czerwonymi końcówkami.

Również bardzo proszę o rady.
arth1109 13:01, 29 maj 2020

Dołączył: 28 maj 2020
Posty: 3
Witam,
U mnie trawa jest posiana na mieszance piachu i gliny najprościej ujmując i problem widzę że mam bardzo podobny trawa kiedy wzeszła była ładna zielona pod koniec sezonu zaczęły się pojawiać plamy na wiosnę było lepiej niestety ostatnimi dniami pojawiło się tego dużo więcej, każdego kogo pytam nie miał takiego problemu, i nigdy się nie spotkał z zmianom koloru trawy na czerwony.
Wiolka5_7 21:39, 29 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Mi to wyglda na Czerwoną nitkowatość traw
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Andy 21:49, 29 maj 2020

Dołączył: 28 maj 2020
Posty: 3
Witam,
Na moim młodym trawniku obserwuję, że chwasty takie jak lebioda, mniszek czy gwiazdnica również zabarwiają się na żółto i czerwono podobnie jak trawa. Proszę o opinie jaka jest przyczyna i jak temu zapobiegać.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies