Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

wacion 21:45, 24 maj 2020

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
estejot napisał(a)
Witam,
Czy to jest chwastnica ?

Nie, to na bank nie jest chwastnica
damcio24 21:52, 24 maj 2020

Dołączył: 19 maj 2018
Posty: 27
wacion napisał(a)

Nie, to na bank nie jest chwastnica

Na moje oko to wiechlina zwyczajna.
Rafal94 21:01, 25 maj 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 1
Witam wszystkich bardzo serdecznie !
W ubiegłym roku zakupiłem dom z działką, na której dosypany został czarnoziem ok 15 cm, a następnie zasiana została trawa sportowa ( nie pamiętam mieszanki ) . W ubiegłym roku trawnik się zagęścił i był mocno nasycony zielenią. W tym roku z początkiem maja trawa została odsiana ( mieszanka samozagęszczająca substrala ). Świeża młoda trawka wschodzi super, natomiast martwi mnie wygląd trawy ubiegłorocznej. Źdźbła zrobiły się cienkie, niemal igiełki, nabierają czerwono - żółtego koloru i wyglądają zdecydowanie nieestetycznie. Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim wyglądem trawnika? Jest to jakaś choroba? Czy może jakiś konkretny nawóz powinien poprawić kondycję trawy. Dodam jeszcze,że wczesną wiosną murawa była wertykulowana. Trawa załączona na zdjęciach wygląda tak tylko od strony mocno nasłonecznionej ogrodu. W miejscu gdzie jest więcej cienia, trawa jest w znacznie lepszej kondycji.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi !
Pozdrawiam serdecznie !
Rafał
Norbi09 10:01, 26 maj 2020

Dołączył: 26 maj 2020
Posty: 4
Witam,

Mam problem ze swoim trawnikiem mianowicie wygląda jak poniżej
Dodatkowo rosną sam nie wiem czy to chwasty czy ziarna traw
Co moge zrobic zeby poprawic wygląd i pozbyć się tych chwastów z mocną łodyga.
Z góry dziękuje za pomoc

pioter85 14:26, 26 maj 2020

Dołączył: 26 maj 2020
Posty: 4
Witam, mam identyczny problem. Trawnik zakładany 2 lata temu. Regularnie koszony, nawożony. Aeracja, wertykulacja i pojawiły się twarde łodygi. Początkowo myślałem, że to może jakiś rodzaj trawy z mieszanki. Ale po ostatnim koszeniu coś mnie tknęło i zacząłem wertować internet. Sam nie wiem czy to chwastnica, perz, ale wygląda jak u ciebie Norbi09. Jest tego pełno. Ostatnio spędziłem kilka godzin na kolanach i wyrywałem jeden po drugim, ale to syzyfowa praca. Mam obok działkę sąsiadów, zaniedbaną, pełną chwastów, to jest pewnie główne źródło problemu. Planuję założyć taśmy na ogrodzenie panelowe, żeby ograniczyć możliwość przenoszenia nasion z wiatrem. Z tego co czytałem to każdy radzi mechaniczne usuwanie, na to chemii chyba nie znajdziesz, chyba ze chcesz caly trawnik wymienic.
Norbi09 15:00, 26 maj 2020

Dołączył: 26 maj 2020
Posty: 4
Mam dokładnie to samo od jednej strony jest pusta działka z chwastami i możliwe ze mamy ten sam problem. Trawnik nie wyglada zle no trochę tego jest jak nie zostanie nic innego będę wyrywał ręcznie.
pioter85 15:27, 26 maj 2020

Dołączył: 26 maj 2020
Posty: 4
Powiem ci jeszcze, że różnica na trawniku najbardziej jest widoczna kiedy podrośnie. Wtedy róznice w wybarwieniu i wysokości są największę. Tu prawodpodobnie mam też zaszłość po nieorwnym rozsypaniu nawozu. Ostatnio użyłem dozownika od rozsiewania trawy więc powinno byc lepiej. Zauważyłem też, że te twarde pędy po ścięciu mają widoczne białe włókna, tak jakby były zerwane, nie ścięte. Naostrze kosiarkę i dam znać czy zmniejszyło to różnicę.
Norbi09 15:40, 26 maj 2020

Dołączył: 26 maj 2020
Posty: 4
Zrobię tak samo jak mowisz, dzięki za rady ogólnie jakoś 3 tyg temu nawozilem florovitem tylko ze ręcznie. Po jakimś czasie mogę teraz użyć nawozu i jaki polecasz? Teraz zainwestuje w siewnik.
pioter85 15:53, 26 maj 2020

Dołączył: 26 maj 2020
Posty: 4
Ja sypie co ok 3 tyg. ( florovit szybki efekt, w tym sezonie tym zaczalem) wtedy mam pewnosc ze trawa jest zawsze dobrze odżywiona. Wcześniej też ręcznie sypałem i zostawały smugi. Poprzednio używałem jakiegos z Leroy, nie pamietam nazwy, ale granulki byly zbyt duże i siewnik mi sie przycinał. Te są akurat. Czekam na efekty.
Gardenarium 07:51, 27 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powodem takiego wyglądu trawnika jest nieumiejętność prawidłowego nawożenia, nierównomierne nawożenie. Nauczcie się to robić prawidłowo, wtedy problem zniknie.

Ćwiczenie czyni mistrza. PO jakimś czasie nauczycie się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies