Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Brix0n 08:10, 14 sie 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Dodaje jeszcze zdjęcia z żółtymi plamami. Czy dzieje się to przez to że mogła być wysiana za gęsto?
matys84 11:54, 14 sie 2020

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
Brix0n napisał(a)
Hejo. Mam kolejne pytanko do ekspertów. Wiadomo teraz duże upały. Trawnik podlewa deszcz, jeśli nie ma deszczu podlewam ja wieczorami. Podeślę zdjęcia. Pojawiło się dużo suchych zdzbel trawy. Posiana była 2.5 miesiąca temu. Nawieziona. PH ok 6. Wiele zdzbel z polnej trawy która się wysiala uschnelo. Dlatego trawnik z góry wygląda jakby był deczko przyschniety. Czy te suche zdzbla znikną po zimie? Czy polna trawa może dorastać? Proszę doradzić z zdjęć czy trawnik jest w dobrej kondycji. Kosze co 4 dni na 6 cm.


Moim zdaniem za sucho i brak składników odżywczych. Ja daje nawóz co 20 dni. Masz dużą powierzchnie. Nie podlewaj z węża tylko zraszaczem. na taką powierzchnię idealny jest zraszacz pulsacyjny zwany również bijakowym. ja włączam co 2-3 dni na min 30 min.Daj nawóz,a le poczekaj na deszcz. nie rozpuszczaj go poprzez podlewanie. Z doświadczenia wiem, ze wtedy słabiej działa. jednak musi on głęboko wsiąknąć.
mazia_ku 12:35, 14 sie 2020

Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 9


Witam, czy ktoś miał może taką przypadłość na trawniku jak na załączonych zdjęciach? Na całym trawniku są tylko dwa takie obszary gdzie występuje sucha trawa. W pozostałej części ogrodu jest ok.
Dodam ze trawnik ma 3 lata, jest podlewany 3x w tygodniu automatycznie. Nawożenie zgodnie z zaleceniami saletra amonowa + siarczan potasu. Na wiosnę był nawieziony yara mile.
Bardzo proszę o wskazówki co z tym zrobić?
Brix0n 20:05, 14 sie 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
matys84 napisał(a)


Moim zdaniem za sucho i brak składników odżywczych. Ja daje nawóz co 20 dni. Masz dużą powierzchnie. Nie podlewaj z węża tylko zraszaczem. na taką powierzchnię idealny jest zraszacz pulsacyjny zwany również bijakowym. ja włączam co 2-3 dni na min 30 min.Daj nawóz,a le poczekaj na deszcz. nie rozpuszczaj go poprzez podlewanie. Z doświadczenia wiem, ze wtedy słabiej działa. jednak musi on głęboko wsiąknąć.

Podlewam co 3 dni zraszaczem wahadlowym, nawozilem z miesiąc temu ale ten nawóz coś dziwny jest bo jeszcze czasami widzę jego pyłek na ziemi i rozpuszczone granulki. Nawóz siarkopol ogród 2001.
TomaszZ 07:06, 15 sie 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Brix0n napisał(a)
Dodaje jeszcze zdjęcia z żółtymi plamami. Czy dzieje się to przez to że mogła być wysiana za gęsto?
[img

Brix0n
moim zdaniem to jakaś choroba, może Topsinem spryskać?
masz chwasty...
a za gęsta nie jest

zobacz gęstość u mnie


TomaszZ 07:20, 15 sie 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
mazia_ku napisał(a)


Witam, czy ktoś miał może taką przypadłość na trawniku jak na załączonych zdjęciach? Na całym trawniku są tylko dwa takie obszary gdzie występuje sucha trawa. W pozostałej części ogrodu jest ok.
Dodam ze trawnik ma 3 lata, jest podlewany 3x w tygodniu automatycznie. Nawożenie zgodnie z zaleceniami saletra amonowa + siarczan potasu. Na wiosnę był nawieziony yara mile.
Bardzo proszę o wskazówki co z tym zrobić?


Mazia_ku
po nawożeniu było podlanie...?
wydaje mi się że to jest wypalone nawozem...
i dlaczego saletra amonowa?
po badaniu gleby były takie zalecenia?
teraz to należy wygrabić te suche placki, napowietrzyć,kupić normalny nawóz do trawy,np. florovit mikrogranulki, posypać na małym kawałku (test) podlać i za kilka dni powinno być lepiej
Brix0n 09:15, 15 sie 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
TomaszZ napisał(a)

Mam chwasty, trochę je wyrywam ale nie mam dużo czasu niestety na to.. A chemia nie spryskam bo trawnik ma 2.5 miesiąca.. nie wiem może za gęsto była posiana i gnije trochę..
mazia_ku 22:37, 15 sie 2020

Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 9
TomaszZ napisał(a)


Mazia_ku
po nawożeniu było podlanie...?
wydaje mi się że to jest wypalone nawozem...
i dlaczego saletra amonowa?
po badaniu gleby były takie zalecenia?
teraz to należy wygrabić te suche placki, napowietrzyć,kupić normalny nawóz do trawy,np. florovit mikrogranulki, posypać na małym kawałku (test) podlać i za kilka dni powinno być lepiej


Nawożenie zawsze robimy na mokrą glebę plus potem podlewanie. Saletrę amonową mamy zaleconą po badaniu gleby.
TomaszZ 06:20, 16 sie 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
mazia_ku napisał(a)


Nawożenie zawsze robimy na mokrą glebę plus potem podlewanie. Saletrę amonową mamy zaleconą po badaniu gleby.


nawozimy gdy źdźbła trawy są suche i dopiero podlewanie,
jak jest wilgoć nawóz przykleja się do trawy i bez dokładnego spłukania mamy takie wypalenia,
mogło tak być w tym przypadku, ale to jest tylko moje zdanie...
mest 23:23, 17 sie 2020

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
U mnie w tym roku wyjątkowo ciężko z trawnikiem. Podlewam tak samo jak co roku, nigdy nie ma sucho, ale... zauważyłem, że pojawiły się suche plamy. Trawa jakby wypalona, tam gdzie staję na tym suchym miejscu jakby lekko się zapada. Wziąłem nóż, przeciąłem darń (myślałem, że ktoś może ma swoje tunele pod darnią) i trawa jakby się odparzyła od podłoża. Sucho jak wiór, woda wgl nie wsiąka w głąb gleby? Możliwe, że darń już jest zbyt zbita? Robiłem wertykulację i po samej wertykulacji trawa była najładniejsza. Później już tylko gorzej. A może po takim upalnym dniu jak podlewałem wieczorem to trawa się "ugotowała", ciężko mi coś stwierdzić. Poczekać jeszcze chwilę zrobić kolejną wertykulację (przejechać kilka razy bo dotąd jeździłem tylko dwukrotnie - na krzyż) i dosiać trawę? Może Wy pomożecie. Poniżej zdjęcia


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies