Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Bartoszpakman 18:24, 10 sie 2020

Dołączył: 10 sie 2020
Posty: 13
opengrass 19:20, 10 sie 2020


Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 20
Każdy trawnik na początku "rośnie jak szalony" ale później potrzebuje wsparcia. Podlewanie to podstawa.
Podlewanie, nie "zraszanie".
Do tego trzeba jeszcze dołożyć nawożenie, sprawdzenie gleby i tak dalej przez kolejne lata
Zacznij od regularnego prawdziwego podlewania co 2, 3 dni.
Bartoszpakman 21:58, 10 sie 2020

Dołączył: 10 sie 2020
Posty: 13
Dziękuje za podpowiedz ale nie dodałem ze trawnik podlewam Systematycznie co dwa trzy dni i nie żałuje tej wody za dużo pracy w niego włożyłem... mam rozstawiony system zraszaczy. Czy na tak młody trawnik stosuje się nawozy?
mazilo 06:33, 11 sie 2020

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
w dwóch miejscach pojawiły się takie grzyby , co to ? i co oznaczają ?
Gardenarium 11:18, 11 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bartoszpakman napisał(a)


Przy krawężnikach jest za sucho, beton zabiera (wypija) wodę, a w dodatku chyba nawet spadek jest, więc woda odpływa szybko. Trzeba tutaj posypać dobrą ziemią, lekko, przegrabić, dolewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:19, 11 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sprawdź zraszacze, zaobserwuj jak leją, czy dolewają krawędzie, to częsta przyczyna, że nie dość że beton wypija, to jeszcze zraszacze nie dolewają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
PiotrMcK 11:53, 11 sie 2020

Dołączył: 11 sie 2020
Posty: 1
Dzień dobry,
we wrześniu planuję siew Barenbrug rpr. Poniżej zamieszczam dane, które otrzymałem z OSChiR w Szczecinie. NIestety brak jest jakichkolwiek zaleceń co do nawożenia. Ziemia ogrodowa została nawieziona z dwóch różnych źródeł toteż wykonałem dwa badania. Co robić, aby trawka była galante?
Gardenarium 12:13, 11 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aby trawnik zadowolił najbardziej wybredny gust możesz jeszcze zasilić glebę kompostem, obornikiem zleżałym, mączką bazaltową lub jednym z tych składników, przemieszać, wyrównać i siać.

Potem wygląd trawnika zależy od podlewania, koszenia i ewentualnego nawożenia w przypadku pogorszenia jego wyglądu... Trawnik to najbardziej wymagający "organizm" w ogrodzie i początek czyli przygotowanie gleby jest tu najważniejsze.

Ale późniejszą złą pielęgnacją możesz wiele zepsuć.

Np koszeniem zbyt niskim tzw. "na wyrost" ("teraz skoszę niżej, to potem mogę nie kosić dwa tygodnie" - to błędne rozumowanie.)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maalta1975 15:43, 12 sie 2020

Dołączył: 12 sie 2020
Posty: 1
Witam

Kilka pytań do nowego (mocno zachwaszczonego trawnika), z tego co poczytałem i widzę moim głównym chwastem jest chwastnica, jest tego mnóstwo, co chyba widać na zdjęciach.

Trawnik zakładany miesiąc temu, podlewany regularnie (rano i wieczorem), 3 dni temu po raz pierwszy skoszony na 5 cm.

Ilości chwastnicy kosmiczne, trawnik ma około 600 m2 więc zabawa z ręcznym wyrywaniem chyba ponad moje siły, czytałem coś o Puma Universal ale widziałem sprzeczne opinie (szczególnie jeśli chodzi o młodą trawę).

Wydaje mi się że chwastnica przyjechała z czarnoziemem bo u sąsiadów chwastnicy nie widać.

Czytam że nie lubi ona koszenia a uwielbia wilgoć, i teraz pytania jak często kosić, jak nisko kosić i co z podlewaniem, zmniejszyć częstotliwość.

Jaka szansa na walkę z tym, jakieś porady od bardziej doświadczonych przeciwników chwastnicy

Trochę załamany jestem ilością tego chwasta.

Pozdrawiam
Brix0n 14:44, 13 sie 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Hejo. Mam kolejne pytanko do ekspertów. Wiadomo teraz duże upały. Trawnik podlewa deszcz, jeśli nie ma deszczu podlewam ja wieczorami. Podeślę zdjęcia. Pojawiło się dużo suchych zdzbel trawy. Posiana była 2.5 miesiąca temu. Nawieziona. PH ok 6. Wiele zdzbel z polnej trawy która się wysiala uschnelo. Dlatego trawnik z góry wygląda jakby był deczko przyschniety. Czy te suche zdzbla znikną po zimie? Czy polna trawa może dorastać? Proszę doradzić z zdjęć czy trawnik jest w dobrej kondycji. Kosze co 4 dni na 6 cm.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies