Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 21:26, 12 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brix0n napisał(a)
Witam, ja tez mam pytanko o trawnik. Jest trochę chwastow ale walczę z nimi. Nasiona wysiane były dokładnie 6 czerwca a więc 11 tygodni temu. Nawozony raz wieloskladnikowym nawozem. Teraz jesiennym był podsiany. W kilku miejscach dosialem teraz. Jest wszystko ok poza chwastami czy coś działać?? Pozdrawiam


Opryskać Chwastoxem - mniejsze stężenie i na razie tylko kawałeczek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Brix0n 22:04, 12 wrz 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Gardenarium napisał(a)


Opryskać Chwastoxem - mniejsze stężenie i na razie tylko kawałeczek.


Już opryskane ponad tydzień temu, chwasty się zwijają, trawka coraz ładniejsza ale na wiosnę będę musiał oprysk poprawić napewno.
maxled 18:13, 15 wrz 2020

Dołączył: 29 kwi 2019
Posty: 10
Witam posiadam trawnik teraz 4 rok, PH gleby zmierzone około 7 do 7.3. Pracuje nad nim od 3 lat. Nawożony 2 razy w sezonie nawozem Yara Mila, przez i po sezonie wykonuje arreacje i wertykulacje. Teraz wykonałem nawożenie jesienne oraz arreacje. A cały czas wygląda nie ciekawie z bliska. Proszę o pomoc co może być powodem ? Jedyne czego nie mam do automatycznego nawodnienia, może to być wynikiem braku wody takie osuszone pędy ?
Gardenarium 18:54, 15 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawa wygląda dobrze, a że nieciekawie wygląda z bliska to każda trawa nawet ta doskonała tak wygląda gdy rozgrzebiesz źdźbła. Koś nieco wyżej, nie odchylaj i nie szukaj dziury w całym, bo masz całkiem ładny trawnik. Trawa tak ma, że musi coś zamierać żeby rosło nowe.

Wygląda na nieco zagłodzony, dwa razy to za mało, raz na miesiąc będzie dobrze np. od maja do sierpnia, a we wrześniu nawóz jesienny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maxled 19:30, 15 wrz 2020

Dołączył: 29 kwi 2019
Posty: 10
Dziękuje za odpowiedź, tak trawnik już dostał właśnie dzisiaj dawkę jesienna, tydzień po arreacji. Ok dziękuje za informacje.Kosze na 7, nie da się wyżej w kosiarce ustawić


Gardenarium napisał(a)
Trawa wygląda dobrze, a że nieciekawie wygląda z bliska to każda trawa nawet ta doskonała tak wygląda gdy rozgrzebiesz źdźbła. Koś nieci wyżej, nie odchylaj i nie szukaj dziury w całym, bo masz całkiem ładny trawnik. Trawa tak ma, że musi coś zamierać żeby rosło nowe.

Wygląda na nieco zagłodzony, dwa razy to za mało, raz na miesiąc będzie dobrze np. od maja do sierpnia, a we wrześniu nawóz jesienny.
Gardenarium 22:27, 15 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to dobrze kosisz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcinektekiela 18:58, 17 wrz 2020

Dołączył: 17 wrz 2020
Posty: 1


Witam chciałem zapytać co z moją trawą jest nie tak... Trawa zasiana na początku lipca, intensywnie podlewana rano i wieczorem az woda stała. I właśnie w tych miejscach gdzie jest taka czerwonawa woda zawsze stala po podlewaniu. Dzisiaj opryskałe, amistarem dla bezpieczenstwa... Slaby przyrpst tez w tych miejscach jest.. dziekuje za pomoc
Gardenarium 22:06, 17 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Woda zapewne zawiera żelazo. Postaraj się aby nie tworzyły się zastoiny/kałuże wody. Zmniejsz nawadnianie.
Trawnik wygląda na zagłodzony, ze jakby miał za mało nawozu a tu gdzie zielona kępa może nasikała suczka? i jest nadmiernie nawożone albo kawałek lepszej ziemi był w tym miejscu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zaba19778 15:19, 20 wrz 2020

Dołączył: 29 mar 2017
Posty: 3
Witam,

Od około miesiąca na trawniku zaczęły pojawiać się plamy. Był okres ze rosły także grzyby, ale już się nie pokazują. Czy trawnik zaatakowała jakaś choroba? Jest jakiś sposób na pozbycie się plam np poprzez spryskanie?



Hrabki 17:22, 22 wrz 2020

Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 2
Dzień dobry. Mam problem z ciemnymi plamami widocznymi na pierwszych czterech zdjęciach. Trawnik posiany wiosną. Niestety nie mam żadnych informacji o podłożu gdyż ogródnik wziął pieniądze i się rozpłynął. Trawa w miejscu gdzie są ciemne plamy też jakby się bardziej ugniata, nie wraca do pierwotnego kształtu. Pozostałe trzy zdjęcia to inne części trawnika.






Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies