Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Kamil1904 15:41, 26 sie 2020

Dołączył: 26 sie 2020
Posty: 7
Przepraszam, nie dodałem zdjęć, poniżej wysyłam.

Gardenarium 08:48, 27 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ostatnie zdjęcie źle nawożone, nierównomiernie. Lewy brzeg przy murku - brak nawozu, zielono - jest nawóz dany ale też w plamy/łaty.

3 zdjęcie, odłazi darń od ziemi? Jeśli nie to za mokro, a jeśli odłazi to pędraki.
Rozkop i sprawdź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kamil1904 09:01, 27 sie 2020

Dołączył: 26 sie 2020
Posty: 7
Dziękuję za odpowiedź pani Danusiu. To że źle nawieziony to możliwe, to mnie tak bardzo nie przeraża. Najbardziej to że w niektórych miejscach wyrywko trawa zamiera jak na zdjęciu 1,3 i 4. Tak w tych miejscach trawa łatwo wychodzi z ziemi (oczywiście ta obumarła) a korzeń jest jakiś krótki (pędraków nie znalazłem). Spryskałem P-Drakolem tydzień temu tak zapobiegawczo. Kupiłem też Amistar 250 SC bo podejrzewałem jakąś chorobę grzybową ale jeszcze nie użyłem bo od kilku dni u nas pada. Podejrzewałem również że może być za mokro (ta trawa ciągle jest wilgotna szczególnie od podłoża). Darń jest bardzo gęsta i tak jakby nie przesychała. Co dziwne trawa choruje tylko od strony wschodniej i południowej a przecież 2-3 tygodnie temu były upały bez opadów, natomiast od północy gdzie mało słońca idealna jest.
Kamil1904 09:04, 27 sie 2020

Dołączył: 26 sie 2020
Posty: 7
Tak może jeszcze doprecyzuje co do tej darni. Jak złapię garścią to się nie odrywa ale jak wezmę pojedyncze źdźbło (nie używając dużej siły) i szarpnę to wychodzi łatwo z podłoża.
Co pani radzi w tej sytuacji ??? Jak dalej postępować ?
Piotrek_F 10:20, 28 sie 2020

Dołączył: 25 sie 2020
Posty: 10
Witam Forumowicze

Krótkie pytanie początkującego „trawnikofoba”
Załączony na zdjęciach trawnik ma 9 tygodni. Czy mieści się w ogólnopojetej normie rozwojowej dla młodych trawników czy coś tu należy pilnie zrobić przed kolejnym sezonem? Oprócz oczywiście nierównej walki z chwastami, a zwłaszcza chwastnica, której wywiozłem już ze 20 taczek...
Z góry dziękuje za ocenę.





Brix0n 15:26, 28 sie 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
W październiku mają mi robić krawezniki i taras będzie trochę kopania.. Czy jeżdżenie po młodym trawniku może go uszkodzić w październiku?
batanek 17:51, 28 sie 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 5
Mój niewielki trawnik założony na wiosnę z rolki zryl kret. Kreta się pozbyłem niestety zostały nierownosci po tunelach. W jaki sposób najlepiej zlikwidować żeby wyrównać trawnik. Dosypywać ziemii ugniatać i czekać aż trawa przebije czy jest inna metoda??
Gardenarium 22:58, 28 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Piotrek_F napisał(a)
Witam Forumowicze

Krótkie pytanie początkującego „trawnikofoba”
Załączony na zdjęciach trawnik ma 9 tygodni. Czy mieści się w ogólnopojetej normie rozwojowej dla młodych trawników czy coś tu należy pilnie zrobić przed kolejnym sezonem? Oprócz oczywiście nierównej walki z chwastami, a zwłaszcza chwastnica, której wywiozłem już ze 20 taczek...
Z góry dziękuje za ocenę.




Nierównomierna zasobność gleby spowodowana albo nierównomiernym nawożeniem, albo taka gleba jest, gdzieniegdzie żyzna (ciemna zieleń) a gdzieniegdzie uboga (jasna zieleń).

Podejrzewa też suczkę tu gdzie ciemne plamy w trawniku.
Należałoby się posypać żyzną ziemią z worków najlepiej, przegrabić, zrobić dosiewki. Podlewać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Brix0n 10:43, 30 sie 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Witam, ja tez mam pytanko o trawnik. Jest trochę chwastow ale walczę z nimi. Nasiona wysiane były dokładnie 6 czerwca a więc 11 tygodni temu. Nawozony raz wieloskladnikowym nawozem. Teraz jesiennym był podsiany. W kilku miejscach dosialem teraz. Jest wszystko ok poza chwastami czy coś działać?? Pozdrawiam

Gardenarium 21:25, 12 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kamil1904 napisał(a)
Tak może jeszcze doprecyzuje co do tej darni. Jak złapię garścią to się nie odrywa ale jak wezmę pojedyncze źdźbło (nie używając dużej siły) i szarpnę to wychodzi łatwo z podłoża.
Co pani radzi w tej sytuacji ??? Jak dalej postępować ?


Toi może być taki gatunek trawy, jak w Tunezji, rośnie "w powietrzu" - kiedyś miałam na ulicy taki trawnik z rolki. Wywaliłam go, zmieniłam na lepszy. Nie wiem co robić. Wyrwać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies