Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Szymon123 20:39, 07 lip 2020

Dołączył: 07 lip 2020
Posty: 3
Dobry wieczor,
Moj trawnik na poczatku wiosny wygladal pieknie, niestety z kazdym tygodniem wyglada coraz gorzej - bede wdzieczny za pomoc co mu dolega. Na wiosne robiona wertykulacja, koszony co tydzien, nawoz yaromila na wiosne. Macie jakis pomysl co z nim robic?
Szymon123 20:40, 07 lip 2020

Dołączył: 07 lip 2020
Posty: 3
Szymon123 20:40, 07 lip 2020

Dołączył: 07 lip 2020
Posty: 3
songo14 21:07, 07 lip 2020

Dołączył: 07 lip 2020
Posty: 2
Gardenarium napisał(a)


Tak,już czas na nawożenie.



Dziękuję, jeszcze jedno pytanie : czym się kierować przy wyborze nawozu?
Dejson 14:36, 08 lip 2020

Dołączył: 17 wrz 2019
Posty: 6
Szymon123 napisał(a)


Te same błędy co ja sianie ręczne nie umiejętne....te żółte plamy za mało dane nawozu
arturro13 23:30, 14 lip 2020

Dołączył: 14 lip 2020
Posty: 1
Witam, niestety nie doczytałem i posypalem młody trawnik (zasiany w maju) nawozem z odchwaszczaczem (compo 3 w 1).

Jakie mogą być konsekwencje mojej głupoty? Czy coś mogę zrobić aby zmniejszyć ewentualne straty?
batanek 12:20, 21 lip 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 5
Dzień dobry,
Mój trawnik od około miesiąca dużo wolniej rośnie niż wczesniej. W maju i w czerwcu ładnie się rozrastał teraz mimo że jest regularnie podlewany i nawożony jest bardzo mały przyrost. Trawa nie rośnie też równo. Kosiłem go niecałe 2 tyg temu na wysokość 55 mm a teraz wysokość trawy jest około 6 cm. Co może być przyczyną i jak zadbać o to żeby rósł równo. Trawnik był nawożony 2 lipca nawozem w oprysku.
Sunoiv 11:28, 23 lip 2020

Dołączył: 23 lip 2020
Posty: 2
Witajcie,

Mam nowy trawnik robiony od tego roku na przestrzeni ok 30m2. Dosiewałem trawę wpierw do zacienionych miejsc (kwiecień-maj), a następnie dokupiłem do ubytków trawę regeneracyjną dosiewaną z początkiem czerwca - siałem dość gęsto, gdyż nie wszystkie miejsca tam gdzie ubytki chciały rosnąć.
W połowie czerwca też skorzystałem z nawozu Florovit szybki efekt ze względu na skład w którym nie ma tylko samego azotu (19,0% (N) azot całkowity; 5,4% (N) azot azotanowy; 13,6% (N) azot amonowy; 6,0% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie; 3,9% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie; 2,5% (MgO) tlenek magnezu całkowity; 4,0% (Fe) żelazo całkowite.).
Po kolejnym skoszeniu na początku lipca zauważyłem małe (ok. 5cm średnicy) miejsca w których trawa jest jakby zwłókniona, przesuszona i sklejona ze sobą równocześnie. Myślałem, że może to resztki skoszonej i wilgotnej trawy, więc uznałem że "natura sobie z tym poradzi"
Na dzień dzisiejszy kępki robią się powoli coraz większe i jest ich coraz więcej, jak na dodanych zdjęciach (stan na przed jutrzejszym koszeniem), dodam że jest to w miejscu zacienionym - pod balkonem. Próbując to usunąć, zauważyłem, że nie jest to stara trawa, tylko żywa się tak "posklejała" - chcąc to wyrwać, zostaną mi puste miejsca.
Trawnik nie rośnie jakoś super szybko, stąd koszę raz na dwa tygodnie. Podlewanie bardzo intensywne wieczorem co dwa dni. Zamierzałem też zgodnie z zaleceniami wykorzystać do końca ten sam nawóz w połowie sierpnia (1kg/30m2), a następne nawożenie ewentualnie już jesienią z nawozem jesiennym.
Jakiś pomysł co to jest, jak się tego pozbyć?
KlaudiaKla 22:01, 23 lip 2020

Dołączył: 23 lip 2020
Posty: 1
Mam młody trawnik, który miał różne odcienie zieleni. Nawiozlam go nawozem z siewnika i obecnie wygląda jak na zdjęciu. Czy jest możliwe, że miejsca ciemno zielonej trawy, która rośnie 3 razy szybciej od reszty są od moczu psa?czy da się temu zaradzić bo kiepsko to wygląda....?
Gardenarium 23:20, 23 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak się dzieje gdy mocz dostanie się na trawnik, pójdzie nawadnianie i rozpuści mocz, wtedy te miejsca są nadmiernie podnawożone. Jedyna rada aby zaradzić temu - wyprowadzać psa na sikanie zewnątrz, poza ogrodem. Ogród to nie ubikacja dla psa.
Albo będą takie łatki i wypalone miejsca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies