Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

Misia 21:03, 21 lis 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Ja teraz mogę spokojnie planować prace na wiosnę Pogoda w sobotę była łaskawa i udało mi się dokończyć tegoroczne plany i przekopać część rabaty pod śliwkę i to bez latarki

Podpowiecie dziewczyny co mam zrobić z obornikiem? Zostało mi około dwie małe taczki, mam go usypane na foli czy mogę to tak zostawić do wiosny? do kompostownika mi się nie zmieści już, a na pryzmę to chyba za mało? wczesna wiosną chce dalej przekopać go na rabacie ze śliwką.

A taki oto był dziś u mnie poranek, chyba jak wszędzie pięknie oszroniony



____________________
Misia - Między brzozami
eVka 21:47, 21 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Przepiękne wczesnozimowe krajobrazy. Cudnie.
Co do obornika, przysypałabym go ziemią i zostawiła do wiosny, żeby się kompostował.
____________________
Misia 11:11, 22 lis 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Ewo, a myślisz mogę go przykryć zdjętą darnią z trawnika?

Dziś i tak nic nie zrobię bo śnieg sypie od rana, zima puka...



____________________
Misia - Między brzozami
eVka 11:28, 22 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Misia napisał(a)
Ewo, a myślisz mogę go przykryć zdjętą darnią z trawnika?

Dziś i tak nic nie zrobię bo śnieg sypie od rana, zima puka...




To już wogóle chyba optymalne rozwiązanie, bo jeszcze materię roślinną wprowadzasz. Wg mnie jak najbardziej

Ale pejzaże... jak ja bym juz chciała mieć takie piękne skrzynie warzywne...
chyba nie wytrzymam i zrobię przed zimą, żeby już dobrociami je wypełnić (czyt. qpa, kompost, mączka i ziemia)
____________________
Magleska 14:13, 22 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Piękny zimowy krajobraz u Ciebie
U mnie jeszcze jesień trochę liście odkurzyłam i wyrzuciłam zdechłe kwiaty z donic ..... nadal mam róże do okrycia
Ps . Na oborniku się nie znam , ale pewnie bym go przykryła tą darnią
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Pomarancza 21:33, 22 lis 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Przeczytałam wszystko będę ci kibicować w tworzeniu ogrodu!
Coś mi podpowiada, że to będzie cudeńko, bo widać, ze masz głowę do planowania i oprócz tego dobrych doradców .

Uwielbiam brzozy, zwłaszcza te zwykłe, bezodmianowe. U mnie też będą, choć jeszcze waham się, czy nie przesadzić ich w inne miejsce.
Zazdroszczę wielkości ogrodu - sama mam o 3 ary mniej i to jednak robi sporą różnicę.


____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Lulilaj 19:23, 23 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Zima pięknie się zapowiada Widzę, że obie mieszkamy w podobnie zimnych miejscach U mnie dopiero wczoraj stopniał tez pierwszy śnieg a dziś było już cudownie cieplutko Jeszcze dało się coś podziałać
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Misia 19:25, 25 lis 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Na szczęście zima się wycofała i śniegu już nie ma

Ewo melduję że obornik usypany na ziemi, bez foli i obłożony zdjętą darnią niech czeka do wiosny a skrzynie też chciałam wiosną, ale ciesze się że udało się teraz bo przez zimę się obornik uleży i tylko kompost dam na wiosne bo teraz nie mam takich ilości.

Magda róże też mam nie okryte mają takie piękne zielone liście, chyba jeszcze za ciepło na kopczykowanie

Pomarancza witaj w moich skromnych progach nie ma tu jeszcze za wiele ale dziękuje za komplement zajrzałam już do Ciebie wcale nie masz tak mało

Asiu u mnie wczoraj i w czwartek było ładnie, ciepło po 9 st i udało mi się obornik usypać na mini pryzmę Także sezon łopatowo-ogrodowy zamykam teraz łopatę, a raczej widły zamieniam na ołówek i kredki
____________________
Misia - Między brzozami
Pomarancza 20:51, 25 lis 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Ja właśnie dziś kopczykowałam, bo uznałam, że jak temperatura spadnie w okolice zera, to już mi się nie będzie chciało z łopatą biegać.

Czy okrywowe też się kopczykuje?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Misia 22:19, 25 lis 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
hmm w sumie to nie wiem, ja mam jeden krzaczek okrywowej i w zeszłym roku nie kopczykowałam i przeżyły ale łagodna zima była
____________________
Misia - Między brzozami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies