Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

kawa8002 09:18, 31 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Witam. Przeczytałam twój wątek. Piękne zdjęcia zimowe (aż zatęskniłam, choć zimy nie lubię). Masz piękne astry. Można wiedzieć co to za odmiana i jak wysokie są? Będę podglądać.
____________________
Kasia między polem a lasem
Misia 18:03, 02 wrz 2018


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Witaj Kasiu u mnie A astry to niestety konkretnie odmiany nie znam, ale problem z nimi taki że co roku łapią mączniaka a w tym są też bardzo niskie bo sucho u nas strasznie było i jest

Dawno tu nie zaglądałam, bo u mnie żadnych większych zmian nie ma, wciąż kopie i kopie i chyba sama się w końcu zakopie ale w każdej wolnej chwili czytam Ogrodowisko i jestem po ciuchu u Was i uczę się razem z Wami
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 00:23, 07 kwi 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
witam po zimowej przerwie Przepraszam za nieobecność i po cichu liczę, że ktoś do mnie jeszcze zajrzy. Zima upłynęła pod znakiem pracy, pracy i jeszcze raz pracy, a cały zeszły sezon na odchwaszczaniu i polepszaniu gleby. Bardzo starłam się nic nowego nie kupić zanim nie przygotuje stanowiska więc sadzenia żadnego nie było. Ale udało się dokończyć domek dla chłopaków



było też trochę warzyw wczesnym latem



zbiory i przetwory latem


które trwały do jesieni



____________________
Misia - Między brzozami
Misia 01:20, 07 kwi 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Przekopałam też ze wszystkim co miałam (kompost, obornik, kora przekompostowana i mączka) część dużej rabaty za domkiem dla chłopaków (stan po odchwaszczeniu)


Jutro zrobię lepsze zdjęcie ze stanem obecnym. Teraz myślę, że mogłabym już obsadzić to miejsce, bo inaczej chwastami moment zarośnie, ale nadal nie wiem co posadzić...
Dla przypomnienia: jest do lewy narożnik działki od strony południowo-zachodniej i przechodzi w zachodnią granice. Razem będzie to jedna duża rabata poniżej zdjęcie panoramiczne z 2017


Jutro postaram się zrobić aktualne zdjęcia i zrobić plan co obecnie rośnie. Chciałabym iść w klimaty naturalne z niestrzyżonym żywopłotem, myślę o takich klimatach

inspiracja 1
inspiracja 2
inspiracja 3
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 23:02, 14 kwi 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
W końcu znalazłam chwilę żeby zrobić mały plan (2 kratki to metr)


Obecnie rosną: brzozy, 5 grabów kolumnowych, sosna czarna (do przesadzenia), jarząb "granatnaja", jodła mandżurska, 3 różaneczniki, 2 azalie, żółta magnolia i trochę mniejszych roślin których już nie zaznaczałam i zawsze można je przesadzić

Plan mam następujący: za brzozami dosadzić po 3 świerki serbskie w dwóch grupach, do grabów dosadzić jeszcze 7 szt aby były gęściej i "pociągnąć" je do strzyżonego żywopłotu (jeszcze go nie ma, będzie sadzony jesienią). Przed grabami (nr 4 ) w narożniku zamiast sosny posadzić jodłę koreańską albo inną sosnę może bośniacką? podsadzić to wszystko krzewami np. hortensją i trawami. Na 1 i 2 pomysłów brak w miejsce 5 marzy mi się dereń pagodowy a w kole nr 3 jodła kaukaska. Między 4 a 5 wzdłuż żywopłotu myślę o niższych (do 2m) drzewkach albo krzewach które wybawiają się jesienią.

Czy ma to "ręce i nogi"?? czy świerki poradzą sobie z brzozą? glebę mam gliniastą i ziemia jest długo wilgotna, ale może tak blisko brzóz będzie im ciężko? a zależy mi żeby było tam coś zimozielonego i większego, aby osłonić się od wiatrów.

poniżej dwa zdjęcia stanu obecnego, przepraszam za bałagan ale moi chłopcy zawsze coś rozniosą

____________________
Misia - Między brzozami
Misia 23:08, 14 kwi 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Znalazłam jeszcze takie zdjęcie na którym lepiej widać sam narożnik. tam gdzie żółta gleba to jeszcze nie przygotowane do sadzenia - plan na ten sezon, ale za domkiem i cały narożnik przygotowany był jesienią i chyba bym mogła już sadzić
____________________
Misia - Między brzozami
makadamia 08:36, 15 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Na planie wygląda to ok, ale patrzę na zdjęcia i się zastanawiam: naprawdę serby będą miały tylko po 2m szerokości?
Trudno mi to uwierzyć
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Misia 18:37, 15 kwi 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
To może zamiast świerków po jednej jodle kalifornijskiej? albo po jednym świerku?
____________________
Misia - Między brzozami
Adison 13:02, 16 kwi 2019


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Witam po przerwie! Śliczny warzywnik, ja tez właśnie wracam po małej przerwie pozdrawiam!
____________________
Zmienny ogród Ady
Misia 20:26, 16 kwi 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Witaj, miło że wpadłaś i dziękuję za komplement
____________________
Misia - Między brzozami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies