Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

Misia 20:28, 14 sie 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Dziękuję dziewczyny za mile słowa co do hortensji to na razie podsypuję ją fusami z kawy a na jesień znajdę jej lepszą miejscówkę bliżej wszystkich kwasolubów

Madziu miło że zajrzałaś możesz mi jeszcze napisać czy nie ma problemu z jazdą taczką po tych kamieniach? może dziwne pytanie ale jakoś mi się wydaje, że z pełną taczką dobroci ciężko mi będzie po kamieniach
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 20:41, 14 sie 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
I żeby nie było, że cały czas widłami macham to wrzucam kilka zdjęć z inspiracjami z ogrodu Hortlus odwiedzonego w miniony weekend.

Urzekły mnie te żurawie, już myślę gdzie by takiego zmieścić u siebie


i turkusowe krzesła też super


inspiracje żółto - pomarańczowo - różowe



____________________
Misia - Między brzozami
Misia 20:48, 14 sie 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Bardzo podobała mi się ta fioletowo kwitnąca bylina ale nigdzie nie mogłam znaleźć co to jest, może wie ktoś?



Tajemniczy był też poniższy klon, nawet panie z obsługi nie mogły sobie przypomnieć co to za odmiana

____________________
Misia - Między brzozami
Misia 20:57, 14 sie 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Rabaty trawiaste:



i oczywiście piękny, duży warzywnik


____________________
Misia - Między brzozami
anka_ 21:00, 14 sie 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Misia napisał(a)
Bardzo podobała mi się ta fioletowo kwitnąca bylina ale nigdzie nie mogłam znaleźć co to jest, może wie ktoś?
To werbena patagońska.
Inspiracje fajne. Dużo dają takie wycieczki.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Misia 21:12, 14 sie 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Dziękuje za info, już zapisana nazwa bo bardzo mi się podobała
____________________
Misia - Między brzozami
Gardenarium 21:33, 14 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Misia napisał(a)
Bardzo podobała mi się ta fioletowo kwitnąca bylina ale nigdzie nie mogłam znaleźć co to jest, może wie ktoś?





Ja mam i rozdaję Wykopuję z ogrodu/warzywnika.
To Verbena bonariensis. Wysiej nasiona i już będzie na zawsze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Misia 23:14, 15 sie 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Witam serdecznie Szefową nazwa już zanotowana, będą wysiewy w przyszłym roku
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 17:29, 20 sie 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Dziewczyny może pomożecie w palowaniu bo chyba jednak ciężko mi idzie chodzi o tylną rabatę, która jest już przygotowana do sadzenia. Miały być jodły hortensje i trawy ale plany muszę pozmieniać z dwóch powodów po pierwsze ph gleby już chyba się dla jodeł nie nadaje bo jest za mało kwaśno (ph około 7) a dwa mam trochę roślin do przesadzenia. Ogólnie to chciałabym się osłonić od wiatrów. Poniżej plan i zdjęcia (przepraszam za bałagan).

widok z góry


widok z tarasu

plan


Rabata ma w najwęższym miejscu 3,5 m a szeroka jest na 16m. Linia przerywana oznacza miejsce do którego na razie mam przygotowane do sadzenia. Oznaczenia:
1 - teraz rosną tam graby kolumnowe (posadzone co 1,2 m )
2 - Jarząb "Granatnaja" - też już rośnie
3 - to rośliny w kolorach żółtych, pomarańczowych i różowych (liliowce, jeżówki, rudbekie, 3 czerwone berberysy, miskanty i rozplenice).
4 - świerki serbskie lub inne iglaste "stożki"
6 - rosnące brzozy za domkiem, podsadzone różowo kwitnącymi bylinami

Jest jeszcze sosna czarna ale zniknie z tego miejsca, wiec nie zaznaczałam na planie.

Zostaje wolne miejsce między świerkami (3 kółeczka ze znakiem zapytania) - myślę tam o dereniach z czerwonymi pędami oraz żeby powtórzyć je przed świerkiem z prawej strony.

Niebieska plama to małe oczko które zostawiam na przyszły rok, a jesienią w tym roku chciałabym zacząć przygotowywać rabatę między trawnikami.

Czy ten plan ma ręce i nogi?
____________________
Misia - Między brzozami
Dorii 21:41, 12 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Przejrzałam, poczytałam i zostaję.
Jakby co to werbeną mogę się podzielić. Siewek u mnie dostatek do tego zawsze staram się ukorzenić co nie co dla wcześniejszego kwitnienia. W przyszłym roku planuję powtórzyć łan.

Zamiast świerków serbskich może jednak cisy.
Berberysy chcesz cięte w kulki czy swobodnie rosnące?
Do bylin dołożyłabym jeszcze liatrę i werbenę. Liatry miałam się pozbyć a w tym roku mnie zachwyciła.
Brakuje jeszcze czegoś kwitnącego od kwietnia do czerwca. Na wczesną wiosnę cebulowe. A maj-czerwiec hmm tu mam problem u mnie w tym czasie rabaty prawie puste. Muszę się rozejrzeć za czymś. Jak znajdę to posłowiem.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies