Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Anda 10:25, 24 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
ajka napisał(a)

Potrzebuję pomysłu na ten kawałek. Kupiłam dwie pęcherznice Red Baron, dziś dokupię jeszcze dwie i zrobię z niej żywopłot (piszą że sadzić na żywopłot co 70cm). Zastanawiam się tylko co posadzić pod nią. To będzie miejsce dość zacienione no i w przejściu więc nie chcę by wyłaziło za mocno na ścieżkę. Krawężnik będzie zlikwidowany i sypniemy kamień tak jak przy podjeździe. Błagam o podpowiedzi.







Uprzedzając pytania, za klonami globosum są berberysy.


Tak jak Magda pisała, posadź tam brunnery, ciemierniki, przylaszczki, hosty, miodunki (np. odmianę Majeste), paprocie, Polygonatum, może carexy - te rosnące w kępie. Serduszka są prześliczne, ale po kwitnieniu zanikają, wychodzą znów na wiosnę. Warto blisko nich posadzić coś, co zostaje

To, że masz już te byliny w innym miejscu, to dobrze. Ta powtarzalność spaja ogród. Możesz ich posadzić mniej, a dodać więcej bylin, których jeszcze nie masz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ajka 11:37, 03 lis 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
Straciłam natchnienie do ogrodu, do życia, ale widzę i tak nikt nie tęskni. Może wiosną odżyję.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
antracyt 11:56, 03 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Ania, nie ma co marudzić Jak się chwilowo straciło do ogrodu natchnienie, to warto od niego po prostu odpocząć. Idzie zima, to idealny czas na ogrodowy detoks. Ciepłe pozdrowienia przesyłam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 14:43, 03 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ania ja też mam taką sinusoidę z ogrodem Aktualnie marudzę, że nie damy rady, że nigdy nie będzie ładnie i czysto jak u innych. Trzymaj się Kochana, nie możemy się poddawać czasami trzeba czekać na tą górkę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwik69 19:14, 17 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Głowa do góry każdy ma gorsze dni,okresy w życiu...czasem słońce,czasem deszcz...mimo,że szaro,buro i nieciekawe czasy w jakich żyjemy,trzeba mieć nadzieję,że wiosną wszystko się obudzi do życia My także
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
ajka 23:25, 02 sty 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
Cześć dziewczyny, dzięki za miłe słowa, może faktycznie wiosną będzie lepiej.

Przeglądałam dziś zdjęcia z komputera, wrzucę coś od siebie.

Jesień

- początek pracy nad rabatami przy platanie, teraz część trawy jest przykryta foliami, kartonami, by trawa zgniła do wiosny

- nie zdążyłam przesadzić róż, za to w pierwszych rzędach między ogniskiem, a platanem posadziłam pierwszy raz rośliny cebulowe (tulipany, krokusy), przy samym ognisku posadziłam szafirki i kilka sztuk czosnku olbrzymiego globemaster





Grudzień





Styczeń, dziś











Trochę monotematycznie przepraszam, ale reszta mało ciekawa teraz.
Idę popatrzeć co u Was

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sylwik69 15:01, 03 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Bambusy fajnie przezimowały platan świetnie gwiazdorzy u mnie dziś sypie śnieg i straszą w połowie stycznia strasznym mrozem ...ale przełom stycznia i lutego już dużo dużo ciepełka
Pozdrawiam noworocznie
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
ajka 21:01, 03 sty 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
sylwik69 napisał(a)
Bambusy fajnie przezimowały platan świetnie gwiazdorzy u mnie dziś sypie śnieg i straszą w połowie stycznia strasznym mrozem ...ale przełom stycznia i lutego już dużo dużo ciepełka
Pozdrawiam noworocznie


Ja patrzyłam na długoterminową pogodę i u nas ma być max -1 na minusie. Nawet nie kopczykowałam róż, teściowa mówiła bym czekała na -8

A bambusy bardzo mnie cieszą, bo przez cały czas są zielone, mimo że wiadomo, w doniczkach nie mają tak optymalnych warunków jak w gruncie. Mam nadzieję, że na wiosnę ładnie podrosną i się zagęszczą.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Roocika 22:22, 03 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu trawiasta rabata robi wrażenie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 00:11, 04 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Cześć Aniu
Dobrze, że masz tylko 30 stron , przeczytałam cały wątek.
Idziesz jak burza, ale z jakim efektem... super, bardzo mi się podoba.

Trawy są oszałamiające, ale chyba będziesz musiała je trochę rozsadzić. Może wokół tego przedłużenia tarasu?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies