Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 09:17, 16 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Roocika napisał(a)
U mnie krokusy wyszły ale jeszcze nie kwitną.
Jagody kamczackie uwielbiam.
Ostatnio wymyśliłam, że posadzę borówki na nowej rabacie
Podziwiam za ten porządek
Macham


Ja mam problem z kamczackim, denerwują mnie, bo rosną nam spore krzaki, a owoców mamy tyle co nic, podczas gdy borówki np są pełne owoców. Doczytałam, że kamczackie potrzebują różnych odmian by owocować, a ja dostałam je od teściowej trzy krzaki, która nie wie ani jakie to odmiany, ani czy różne, jak to teraz poznać? I teraz martwię się, że pewnie muszę dokupić jeszcze jakieś dwa różne krzaki. I gdzie ja mam to pomieścić?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 09:20, 16 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Milka napisał(a)
Cześć Aniu wpadam z rewizytą.
Masz spory ogród, piękny kształt, mnóstwo już zrobiłaś, zapowiada się jeszcze lepiej. Tylko nam ta nasza wiosna psoci. Ale jeszcze ciut i ruszy


Dziękuję, niby tyle zrobione, tyle pracy, a jak popatrzę na ten ogród to wciąż pustki Ile to się trzeba łopatą namachać w tym życiu aby ładnie było?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
SylwiaBe 12:18, 16 mar 2021


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Ja jesienią 2020r. pierwszy raz posadziłam cebulowe, więc też jestem zielona w temacie. Ale cieszę się jak dziecko, jak widzę, że codziennie wychodzą z ziemi nowe, taka mała duma
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
ajka 13:36, 16 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
SylwiaBe napisał(a)
Ja jesienią 2020r. pierwszy raz posadziłam cebulowe, więc też jestem zielona w temacie. Ale cieszę się jak dziecko, jak widzę, że codziennie wychodzą z ziemi nowe, taka mała duma


Sylwia, ja tak samo, zawsze brakowało mi to albo miejsca, albo czasu. Mam nadzieję, że nareszcie mój trud zostanie nagrodzony
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 19:27, 16 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
ajka napisał(a)


Tak, ale w tym roku postanowiliśmy dać naszym kręgosłupom wolne i chcemy wynająć kogoś z glebogryzarką co nam ten trawnik przejedzie. Mam jeszcze parę miejsc, razem jakieś 100m2, nawet więcej do przeorania.


Ja kopię tylko w miejscach, gdzie jest trudno manewrować (mniej miejsca i/lub posadzone wcześniej rośliny). Na terenie przy oczku też będę działać z glebogryzarką.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 07:57, 17 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Agatorek napisał(a)


Ja kopię tylko w miejscach, gdzie jest trudno manewrować (mniej miejsca i/lub posadzone wcześniej rośliny). Na terenie przy oczku też będę działać z glebogryzarką.


Przy twoich hektarach to inaczej sobie nie wyobrażam My nie mamy glebogryzarki, bo tanią kupować wydawało nam się bez sensu, a na drogą nie było nas stać, więc wszystkie rabaty musieliśmy robić sami, z pomocą łopaty i wideł.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 08:05, 17 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
U nas pada od trzech dni, więc prace glebogryzarką musieliśmy przesunąć w czasie. Chcę jeszcze tą część przed tarasem poszerzyć, ale nie mam na nią sprecyzowanych planów, zadałam pytanie na ogólnym, ale niestety brak odpowiedzi, więc będę musiała sama kombinować



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 09:36, 17 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Aniu, po lewej stronie widzę rabaty trochę zaokrąglone.
Może tą tarasową tez taką zrobić?
Zaraz Ci spróbuję narysować
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 09:40, 17 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
ajka napisał(a)




Coś mi edytor zdjęć na tablecie szwankuje.
Chodzi mi o to, żeby zaokrąglić róg tej wytyczonej tarasowej rabaty.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
mrokasia 09:40, 17 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18014
ajka napisał(a)


Przy twoich hektarach to inaczej sobie nie wyobrażam My nie mamy glebogryzarki, bo tanią kupować wydawało nam się bez sensu, a na drogą nie było nas stać, więc wszystkie rabaty musieliśmy robić sami, z pomocą łopaty i wideł.


Glebogryzarkę można wypożyczyć . My wypożyczaliśmy przygotowując podłoże pod trawnik z rolki.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies