Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 09:48, 17 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
Agatorek napisał(a)


Coś mi edytor zdjęć na tablecie szwankuje.
Chodzi mi o to, żeby zaokrąglić róg tej wytyczonej tarasowej rabaty.


W jaki sposób? No właśnie po drugiej stronie tarasu też mam prostokąt i teraz nie wiem, co z czym pasować Chyba dałam ciała To w sumie jedyne miejsce, gdzie mam zakończenie na ostro. Po drugiej stronie nie leżało mi to zaokrąglanie tego placu w ogóle, bo bardziej traktowałam to jako przedłużenie tarasu.



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 09:49, 17 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
mrokasia napisał(a)


Glebogryzarkę można wypożyczyć . My wypożyczaliśmy przygotowując podłoże pod trawnik z rolki.


Wiem, że można wypożyczyć, ale po licznych telefonach wyszło, że taniej zatrudnić kogoś z glebogryzarką
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
mrokasia 09:51, 17 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
ajka napisał(a)


Wiem, że można wypożyczyć, ale po licznych telefonach wyszło, że taniej zatrudnić kogoś z glebogryzarką


Może tak być, niestety.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
ajka 10:35, 17 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
Jeszcze jeden rzut jak by to wyglądało na planie mniej więcej wg mojego pomysłu



W kamieniu przy tarasie byłyby płyty jakieś kamienne albo drewnopodobne prostokątne, a w trawie jako ciąg dalszy np okrągłe płyty drewnopodobne, prowadzące na część z piaskiem i basenem oraz pod platan, gdzie stałaby ławeczka.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 12:31, 17 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Aniu, wieczorem spróbuję coś maznąć na kompie. Ale jak teraz zobaczyłam ten rzut całego ogrodu, to prostokątna rabata przy tarasie mogłaby zostać
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 15:58, 17 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
Agatorek napisał(a)
Aniu, wieczorem spróbuję coś maznąć na kompie. Ale jak teraz zobaczyłam ten rzut całego ogrodu, to prostokątna rabata przy tarasie mogłaby zostać


Byłabym wdzięczna za każde podpowiedzi

A może w miejscu zielonego koła posadzić jakieś drzewo, które dawałoby cień w miejscu strefy wypoczynkowej ?

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Magleska 16:15, 17 mar 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18485
Ania
nie mam weny twórczej ,więc nie potrafię pomóc ,ale tak mi przyszło do głowy ,czy byś nie chciała sobie wyprostować rabat? masz taki ładny nowoczesny dom ,skrzynie prostokątne ,taras ,teraz to poszerzenie tarasu też na prosto .....i ogólnie dużo kawałków prostych .....
nie namawiam ,to taka luzna myśl ....zawijasy też są fajne
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ajka 16:24, 17 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
Magleska napisał(a)
Ania
nie mam weny twórczej ,więc nie potrafię pomóc ,ale tak mi przyszło do głowy ,czy byś nie chciała sobie wyprostować rabat? masz taki ładny nowoczesny dom ,skrzynie prostokątne ,taras ,teraz to poszerzenie tarasu też na prosto .....i ogólnie dużo kawałków prostych .....
nie namawiam ,to taka luzna myśl ....zawijasy też są fajne


Zaczęłam od okrągłej piaskownicy i okrągłego ogniska i tak już poleciało, tyle razy już to poprawialiśmy, że nie mam natchnienia tego zmieniać Ja w sumie lubię te krągłości Przedogródek też mamy na okręgach zrobiony.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Magleska 16:35, 17 mar 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18485
dlatego właśnie napisałam ,że luzna myśl -nie namawiam każdy sam wie co mu bardziej w duszy gra
bedę podglądać co wymyślisz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agatorek 20:04, 17 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
ajka napisał(a)
Jeszcze jeden rzut jak by to wyglądało na planie mniej więcej wg mojego pomysłu



W kamieniu przy tarasie byłyby płyty jakieś kamienne albo drewnopodobne prostokątne, a w trawie jako ciąg dalszy np okrągłe płyty drewnopodobne, prowadzące na część z piaskiem i basenem oraz pod platan, gdzie stałaby ławeczka.


Na początku chciałabym zaznaczyć, że jestem baaardzo początkująca z niewielkim doświadczeniem .
Widząc ten rzut na całość, ta rabata przy tarasie nawet musi być z kątami prostymi, żeby pasowała do tego żwirkowego placyku.

Obie ścieżki zrobiłabym z tego samego materiału i kształtu.
Ale trochę chyba wyprostowałabym linie rabat. Zaraz wrzucę szkic, o co mi chodzi.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies