Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

kasia1 07:01, 01 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
W weekend zaszalałam i trochę nagięłam mój budżet i plan zakupów na ten rok. Przy wejściu pojawili się "strażnicy" - dwie tuje. Razem z donicą mają ok. 160 cm. Starałam się wybrać jak najbardziej równe wielkością i proste, co nie było takie proste.
Mam wielką nadzieję, że przetrwają w tych donicach parę lat. Chyba na forum czytałam, że tuje wytrzymują w donicy około 5 lat. To może nie czekać aż padną tylko np. za 4 lata wysadzić do gruntu, a do donic kupić nowe?
Bardzo bardzo się cieszę z tego zakupu


____________________
Kasia - Duże pole do popisu
makadamia 08:50, 01 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Bardzo ładnie zaaranżowane wejście
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasia1 09:56, 01 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
A wiesz może Asiu, jak o nie dbać, by nie padły zbyt szybko? Koleżance takie tuje wytrzymały 4 lata. Trochę krótko. Chociaż tak naprawdę chodzi mi o to, by w odpowiednim czasie, zanim padną, wysadzić je do gruntu, a w donice wsadzić nowe. Fajnie też by było, gdyby wytrzymały w donicach długo, bo wtedy kulka zdążyłaby się powiększyć.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
sylwia_slomc... 10:19, 01 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82042
Roslinek przybywa i to ładnych roślinek, żórawki co dwa trzy sezony do odmładzania stąd ja mam ledwie kilka bo nie mam czasu na to, ale to piękne rosliny i efekt cały rok. Czytam o planach rabatka na rok, dobry plan.....ale zawsze gdyby nastapiła zmiana w życiu np nieprzewidziany zastrzyk, albo prezen urodzinowy ja zwsze mysle co do ogrodu, to przyspiesza tempo prac
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 10:24, 01 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Przykro mi Kasiu - w tym temacie nie pomogę.
Ja generalnie jestem na bakier z donicami

Podziwiać u kogoś mogę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasia1 10:26, 01 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Sylwia, ja i bez tych zastrzyków czasami zaszaleję kosztem innych rzeczy. Chociaż budżet ograniczony, a tyle chciałabym jeszcze kupić ... Dlatego staram się nabywać roślinki łatwe do rozmnażania.

Z tymi żurawkami to ja jestem skłonna się poświęcić, bo efekt warty pracy, tylko w tym roku jakąś wielką porażkę odniosłam. Czy posadzenie sadzonek w czystym kompoście mogło im zaszkodzić? W zeszłym roku dałam gorszej ziemi, nawet trochę ze żwirem wymieszałam, by była bardziej przepuszczalna i uzyskałam wiele sadzonek. W tym roku tylko 4 A marzyło mi się poletko żurawek.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Toszka 14:25, 01 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Co to znaczy "w czystym kompoście"? Czyli co. do dołka dałaś sam kompost bez przekopania ze swoją ziemią?
Przyznawaj się jak to było
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasia1 18:19, 01 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Nie, kompostu nasypałam do doniczek , by potem przesadzić w miejsce docelowe, bo rok temu więcej sadzonek mi się przyjęło w doniczkach niż prosto w gruncie. Chociaż rok temu też nie żałowałam do dołków kompostu i żurawki miały się znakomicie. Z czymś "przedobrzyłam". Albo rzeczywiście z tym, że w doniczkach był sam kompost. Albo opcja 2 - miały zbyt mokro. W ubiegłym roku może ten dodatek drobniutkiego żwiru zapewnił lepszą przepuszczalność.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Toszka 20:27, 01 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasiu, ja osobiście sadzę (dzielone, czasami bez korzeni) prosto do gruntu, do ziemi przekopanej z kompostem i korą (obowiązkowo!). Podlewam sowicie przez pierwszy tydzień, dwa, czasami cieniuję by słońce nie prażyło. Po dwóch tygodniach wszystkie podnoszą się z klapnięcia i pięknie rosną.
W ziemi korzenie mają stabilny chłód i wilgoć. Doniczki bardzo się nagrzewają od wysokich temperatur.
Można podlać Korzonkiem w płynie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasia1 23:02, 01 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Toszko, serdecznie dziękuję za rady. Na pewno spróbuję i potem zdam relację, czy się udało.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies