Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

Roocika 13:13, 07 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ole będą gwiazdorzyć
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasia1 10:27, 08 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Wiśnie Kanzan, kupione rok temu. Są cudowne. Wysokie (korona zaczyna się na wysokości powyżej 2m). Między tymi wiśniami ma stanąć kiedyś fajna ławka albo huśtawka. Zobaczymy. Kiedyś będzie w tym miejscu rabata. Są posadzone jeszcze kaliny Roseum, lilaki Miss Kim i tawuły van Houtte'a. Ale na razie zbyt małe, by było je z tej odległości widać.






____________________
Kasia - Duże pole do popisu
ajka 21:54, 08 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
kasia1 napisał(a)
Wiśnie Kanzan, kupione rok temu. Są cudowne. Wysokie (korona zaczyna się na wysokości powyżej 2m). Między tymi wiśniami ma stanąć kiedyś fajna ławka albo huśtawka. Zobaczymy. Kiedyś będzie w tym miejscu rabata. Są posadzone jeszcze kaliny Roseum, lilaki Miss Kim i tawuły van Houtte'a. Ale na razie zbyt małe, by było je z tej odległości widać.








Widzę, że kupujemy podobne roślinki Wiśnie Kanzan masz bardzo ładnie ukształtowane, nie to co moja.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sylwia_slomc... 00:08, 09 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
kasia1 napisał(a)
Bardzo dziękuję Sylwii Słomczewskiej i Hani "Gruszce" za rady i inspiracje, zdjęcia i porównania.

Nowy nabytek pod taras: jabłoń Ola, właściwie dwie jabłonki Rok musiałam trawić różne pomysły, by w końcu zdecydować się na zakup. Strasznie powoli mi idzie to kupowanie drzew W drodze jest jeszcze 12 brzózek Doorenbos.






Nie ma za co to dobry zakup, będziesz z nich zadowolona
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasia1 06:40, 09 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ajka, zakupu drzew nauczyłam się po zakupie pierwszego drzewa, reprezentacyjnego solitera na trawnik. To była katalpa. Przyjechał biedny badyl ... Już go u mnie nie ma. Od tamtej pory jak zależy mi na drzewie, by było wysokie, proste, to nie kupuję go przez internet. I tutaj nie żałuję kasy. Ale za to baaaardzo oszczędzam na bylinach Z połowy warzywnika zrobiłam matecznik, kupuję tylko po 2 sztuki bylin i obserwuję ..., a jak ładnie rosną, to rozmnażam i idą dalej W mateczniku rosną w tym momencie bukszpany, malutkie cisy (będą albo na kulki albo na stożki), kocimiętki, krwawnice, krwawniki, rozchodniki, jeżówki, bergenie. I wsadziłam wiosną patyczki hortensji Diamant Rouge. Zobaczymy


____________________
Kasia - Duże pole do popisu
ajka 22:19, 09 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3925
kasia1 napisał(a)
Ajka, zakupu drzew nauczyłam się po zakupie pierwszego drzewa, reprezentacyjnego solitera na trawnik. To była katalpa. Przyjechał biedny badyl ... Już go u mnie nie ma. Od tamtej pory jak zależy mi na drzewie, by było wysokie, proste, to nie kupuję go przez internet. I tutaj nie żałuję kasy. Ale za to baaaardzo oszczędzam na bylinach Z połowy warzywnika zrobiłam matecznik, kupuję tylko po 2 sztuki bylin i obserwuję ..., a jak ładnie rosną, to rozmnażam i idą dalej W mateczniku rosną w tym momencie bukszpany, malutkie cisy (będą albo na kulki albo na stożki), kocimiętki, krwawnice, krwawniki, rozchodniki, jeżówki, bergenie. I wsadziłam wiosną patyczki hortensji Diamant Rouge. Zobaczymy




Drzewa na 100% bym nie kupiła przez internet, ale podziwiam właśnie tu wszystkie dziewczyny za to dzielenie, rozmnażanie, rozsadzanie. Chyba do tego nie dojrzeję nigdy.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kasia1 21:12, 02 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Moją okolicę nawiedziła mszyca świerkowa A ja mam żywopłot ze świerków, który do tej pory pięknie przyrastał. Problem dotyczy całej okolicy.



Proszę Was o rady, czytałam, że w czerwcu już nic z tym nie zrobię, pozostaje tylko walczyć o świerki, by przetrwały ...

Czym je w tym momencie nawozić? Czy nawozy do iglaków i opryski z Pinivitu wystarczą?

Ten świerk ze zdjęcia wygląda najgorzej, ale reszta też jest porażona, tylko w mniejszym stopniu
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 21:16, 02 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Większość sąsiadów pryska preparatami na mszyce - powołują się na rady ze sklepu ogrodniczego. A ja czytałam, że to w tym momencie nie ma sensu, bo to już koniec żerowania mszyc świerkowych (do końca maja). Że opryski na mszyce w kwietniu, a potem trzeba się skupić na ratowaniu, podlewaniu, nawożeniu ...
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Gruszka_na_w... 21:41, 02 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Ta mszyca składa jaja, które zimują na świerkach. To usychanie to skutek żerowania tego, co się z tych jaj wykluło. Trzeba sobie wpisać w kalendarz prac ogrodowych oprysk Promanalem. To ekologiczny preparat na bazie parafiny. Otacza te jajeczka i nie ma nowych wylęgów.Opryski robi się, gdy temperatura po zimie zbliży się do 10 stopni. U mnie przypada to na przełomie lutego i marca.
O ile przy małych świerkach oprysk da się zrobić, to z każdym rokiem będzie to trudniejsze.
Może się przyda
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
SylwiaBe 21:56, 02 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
Kasiu, zawitałam i u Ciebie. Ale masz kawał ziemi, rzeczywiście pole do popisu jest
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies