Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

Johanka77 22:54, 06 sie 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Toszka napisał(a)
Ja bym skarpę obsadziła albo rozplenica+ rozchodniki, albo hakonechloa macra a pomiędzy nią na wiosnę czosnki i inne cebulowe. Ewentualnie Stella de Oro. Przy nich chwasty nie mają szans i nasadzenia nie wymagają jakiejś specjalnej opieki. Za to są spektakularne i robią wrazenie.

"jakieś płożące" to zazwyczaj problem z powrastanymi chwastami.



Rozplenica i rozchodniki to żelazny zestaw. Ja gorąco polecam!
Wiosną Czosnki robią robotę

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
sylwia_slomc... 22:58, 06 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Co do skarpy zajrzyj do "Ogrodu z Wilkiem"
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasia_CS 07:19, 07 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiu, widziałam że pytasz o rozplenicę do półcienia- widziałam dopiero co u Anuli-Zany i pięknie wygląda. Może będzie miala nieco mniej "kotków", ale wydaje mi się, że i tak masz od c rana tam tyle słonka, że powinno być ok

Ja np mam trzcinniki KF, które przecież uwielbiają słońce, na takiej rabacie, gdzie cień już się zaczyna robić od 12tej i wszystkie około 15 najpóźniej są w cieniu budynku. Te w największym cieniu wbrew wszystkiemu stworzyły największe kępy i najwięcej kwiatostanów
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Toszka 13:52, 11 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasiu wpadłam do ciebie od KasiCS. I pragnę ci powiedzieć, że nie ma obowiązku odmładzania co kilka lat miskantów lub trzcinników. Spokojnie mogą rosnąć nieruszane i ponad 10 lat Tak samo rozplenice i inne trawy. Potem, z czasem tylko trzeba je nawieźć wiosną naokoło karpy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasia1 07:49, 17 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Toszko, dziękuję za informacje, przepraszam, że dopiero teraz, ale byłam z dzieciakami parę dni w górach. Napatrzyłam się na skarpy obsadzone iglaczkami Też fajne.

Pocieszyłaś mnie z tymi miskantami W takim razie nie będę ich ruszać
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Mala_Mi 10:26, 20 wrz 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kasia1 napisał(a)
W weekend zaszalałam i trochę nagięłam mój budżet i plan zakupów na ten rok. Przy wejściu pojawili się "strażnicy" - dwie tuje. Razem z donicą mają ok. 160 cm. Starałam się wybrać jak najbardziej równe wielkością i proste, co nie było takie proste.
Mam wielką nadzieję, że przetrwają w tych donicach parę lat. Chyba na forum czytałam, że tuje wytrzymują w donicy około 5 lat. To może nie czekać aż padną tylko np. za 4 lata wysadzić do gruntu, a do donic kupić nowe?
Bardzo bardzo się cieszę z tego zakupu




Myślę, że padły w donicy po 4 latach, bo zima się okazała inna niż poprzednie.

Natomiast wejście bardzo eleganckie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 14:14, 20 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Kasiu ja w sprawie drzewa do zacienienia tarasu, klony są przepiękne, ja uwielbiam. Odradzam tylko royal red bo rok w ro łapie u mnie mączniaka i natych bordo liściach bardzo go widać. Ale pytasz o coś innego, po namyśle na kwaśnym fajnie sprawdziłaby się magnolia lub kielichowiec wonny. Magnolie gwieździste i soulongeana stosunkowo szybko rosną. Kielichowiec cudnie na żółto się przebarwia. Dereń Kousa lub kwiecisty może też by mógł być, one mają bardziej pokrój pagodowy.
Ale biorąc po uwagę, że masz mieć zagajnik brzozowy
To jeszcze jaką karłową odmianę lipy lub wiśnię piłkowaną. Lubisz kwitnące rośliny, a lipa do tego pachnie i na herbatki suszyć można i miododajna. Wiśnia się cudnie przebarwia jesienią, owoców nie ma( u mnie nie ma)kwitnie pięknie na biało.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasia1 09:18, 03 lut 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dla Dorki, rabata w wersji jesiennej (nieskończona jeszcze):



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 09:26, 03 lut 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Na tej rabacie rosną jako główne tło choinki (których jeszcze nie widać), potem rząd : derenie Elegantissima (których jeszcze nie widać) i miskany Gracillimus, przed dereniami jeżówki i floksy, przed miskantami hortensje i przed hortensjami wiśnia Pissardi.

Ten "cycek" będzie docelowo powiększony Na pewno o hortensje (spróbuję w tym roku rozmnożyć z patyków), a resztę jeszcze nie wiem.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
DorKa 10:43, 03 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
a jaki ma kształt ta rabata bo cycka nie widzę
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies