Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

kasia1 07:17, 15 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
U mnie na działce pierwszy rząd to świerki i sosny. Świerki srebrne (tutaj walczę z mszycą, ale już za duże by wymieniać). Te świerki, które mąż skosił przy koszeniu wymieniłam na serbskie. Sosny są pospolite i kilka bośniackich.

Na tej rabatce parę lat jeszcze potrwa zanim świerki i sosny przerosną miskanty. W tle widać chyba bluszcz, który sąsiad ma puszczony po ogrodzeniu.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:17, 15 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dzięki Mirka za odwiedziny. Też mam berberysy, stąd uraz do kolców
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Milka 13:45, 15 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Świetny kolor ławki ciekawa jestem, jakie będą wkoło nasadzenia.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kasia1 14:55, 15 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Też jestem ciekawa, ale to raczej nie w tym roku
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Milka 08:13, 16 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
W tym roku możesz sobie jednoroczne tam posiać lub posadzić.
też mam uraz do kolców, raz nawet w zabiegowym byłam, bo miałam ich ponad 30 i sama nie mogłam usunąć
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kasia1 06:21, 17 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Milka napisał(a)
W tym roku możesz sobie jednoroczne tam posiać lub posadzić.
też mam uraz do kolców, raz nawet w zabiegowym byłam, bo miałam ich ponad 30 i sama nie mogłam usunąć


Milka przez tą pogodę mam takie zaległości, że o jednorocznych chyba nawet nie pomyślę. Mam tyle bylin do przesadzenia, trawki Ice Dance do podzielenia i zasadzenia pod jabłonkami. To wszystko powinno być już dawno zrobione, ale ja nie cierpię zimna i nie potrafię pracować w takiej pogodzie.

Może jak się zrobi cieplej, to parę dni urlopu wezmę i nadrobię...



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 12:29, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dzisiaj zakończyłam czwarty oprysk Emulparem na mszycę świerkową. Poszedł baniak 5 litrów na 4 opryski. Jeden oprysk na moją działkę to około 10 pełnych zbiorników 16 litrowych płynu. Jutro pewnie nie będę mogła się ruszyć ... Promanal odpadł ze względów finansowych. Stwierdziłam, że nie będę wydawać 700 zł (gdzieś widziałam, że 1 litr kosztuje 140zł), a Promanalu daje się więcej na 1 litr, więc pewnie wyszłoby jeszcze drożej.

Zobaczymy efekt w czerwcu. Pewnie nie uda się w 100% wyeliminować wroga, bo te świerki już na tyle duże i gęste, że nie jestem w stanie dotrzeć sprykiwaczem do każdej gałązki. Mam tylko nadzieję, że zmniejszę populację tych robali i z każdym rokiem będzie ich mniej.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 12:33, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
A hortensje i wszystkie kwasoluby potraktowałam wczoraj siarczanem amonu. Rozsypałam te granulki na rabatach. Podobno lepiej rozcieńczyć, ale trudno, zobaczymy.

Ostatnio coraz częściej zaglądam do sklepów rolniczych i szukam nawozów, które będę mogła kupić w większych ilościach i niższych cenach niż małe torebeczki w ogrodniczym...
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 12:57, 18 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
A hortensje i wszystkie kwasoluby potraktowałam wczoraj siarczanem amonu. Rozsypałam te granulki na rabatach. Podobno lepiej rozcieńczyć, ale trudno, zobaczymy.

Ostatnio coraz częściej zaglądam do sklepów rolniczych i szukam nawozów, które będę mogła kupić w większych ilościach i niższych cenach niż małe torebeczki w ogrodniczym...

Kasiu, ja dawałam wczoraj pod ambrowca, miałam tam pH 7,5, mimo, że przy sadzeniu dawałam siarkę i torf kwaśny. Ile dawałaś pod krzaczki?
Strasznie się boje takich nawozów, że coś spalę. Też sypalam granulki, lepiej rozcieńczyć?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 12:58, 18 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Napracowałaś się przy tych opryskach, trzymam kciuki za powodzenie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies