Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

kasia1 20:35, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Roocika napisał(a)

Kasiu, ja dawałam wczoraj pod ambrowca, miałam tam pH 7,5, mimo, że przy sadzeniu dawałam siarkę i torf kwaśny. Ile dawałaś pod krzaczki?
Strasznie się boje takich nawozów, że coś spalę. Też sypalam granulki, lepiej rozcieńczyć?

U mnie już za późno na dylematy, bo najpierw czytałam, że sypać garść pod krzew i tak zrobiłam, tylko nie sypałam bezpośrednio całości pod krzew, tylko starałam się równomiernie. Krzewy mam co metr, to ta moja mała garść wychodziła na m2.

Potem mi Hania Gruszka podpowiadała, że należy rozcieńczać. Metody wychodzi na to są różne. Taki rozpuszczony pewnie szybszy efekt by przyniósł. Hania mi potem napisała, że deszcz te granulki rozpuści...

Asiu, czy dobrze zrobiłam, to się okaże Boję, że zabiłam hortensje Do tej pory nie próbowałam tego typu nawozów tylko kupowałam małe paczuszki dedykowane konkretnej roślinie i dawkowałam zgodnie z instrukcją, czyli najczęściej była to Magiczna Siła do rozcieńczania. Tylko wtedy to bieganie z wiadrami zajmowało mi wiele godzin i na ogół dzieliłam taką operację na kilka dni. Mam około 60 hortensji i lałam na jeden krzew po wiadrze ... Jeśli metoda okaże się skuteczna, to sporo czasu i biegania zaoszczędzę.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Ewa777 21:44, 18 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Kasiu, u mnie też na opakowaniu jest napisane, że sypnąć 30g siarczanu na 1m2, ale w dwóch dawkach jedną w kwietniu, a drugą w czerwcu. Odmierzałam po 15g i sypałam wokół roślin. On się będzie powoli rozpuszczał w glebie. Zrobiłam tak po obejrzeniu filmiku zielonego pogotowia. Ten pan dokładnie tak robił pod azalią. Sypał siarczanem amonu, a na to torfem kwaśnym.
Będzie wszystko dobrze Nie zabiłaś hortensji
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Roocika 21:59, 18 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ewa777 napisał(a)
Kasiu, u mnie też na opakowaniu jest napisane, że sypnąć 30g siarczanu na 1m2, ale w dwóch dawkach jedną w kwietniu, a drugą w czerwcu. Odmierzałam po 15g i sypałam wokół roślin. On się będzie powoli rozpuszczał w glebie. Zrobiłam tak po obejrzeniu filmiku zielonego pogotowia. Ten pan dokładnie tak robił pod azalią. Sypał siarczanem amonu, a na to torfem kwaśnym.
Będzie wszystko dobrze Nie zabiłaś hortensji

To mi też już lepiej, chociaż ja tak sypnęłm chyba za bardzo w jedno miejsce :-/ No zobaczymy jak będzie. Chciałabym uratować ambrowca a nie go dobić

Kasia, na pewno ich nie zabiłaś, to twarde sztuki nie
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mala_Mi 16:22, 20 kwi 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
U mnie gęsto na rabatach i ta gęstość robi za korę
Więcej u siebie opisałam.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kasia1 15:21, 23 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Pomóżcie, czy jesteście w stanie podpowiedzieć, co to mogą być za drzewka? Robiłam zdjęcie na wariata jadąc autem ...



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Ewa777 17:39, 23 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Oj, ciężko rozpoznać z takie odległości. Wyglądają pięknie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorii 17:45, 23 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wydaje mi się że to są świdośliwy, cudne są. To pod alchemią prawda? Zawsze się zachwycam przejeżdżając tamtędy.

Mam nadzieję że to nie ty prowadziłaś
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
kasia1 17:53, 23 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Też stawiam na świdośliwy. Tak, to pod Alchemią. Może kiedyś uda mi się zatrzymać gdzieś blisko i podejść, żeby z bliska fotkę zrobić.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 18:00, 23 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
To ja jechałam, wracałam z psychotestów dla kierowców cieszę się, że fotka wyszła, bo cykałam komórką patrząc na drogę oczywiście
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Dorii 18:01, 23 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Piękne świdośliwy są też na skwerze w garnizonie.
https://www.dopoznania.pl/assets/photo/upload/invest/1288/garnizon-crop-1200-800.jpg
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies