Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

Roocika 18:56, 23 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Piękne, jak obłoczki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasia1 08:17, 25 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dla Dorii, zdjęcie z 2020r., wiśnia Kanzan. Tutaj drugi rok po posadzeniu. To jest teraz to miejsce z niebieską ławką



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Dorii 12:16, 25 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ładne drzewka, dużo urosły przez te dwa lata?
Na razie wena mi odeszła na kupowanie, wysadzanie, sadzenie, pogoda mnie wkurza i nie tylko ona. Mam totalnego doła ogrodowego i jestem na etapie "zaorać niech chwastami zarośnie"
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Milka 14:33, 25 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
kasia1 napisał(a)
A hortensje i wszystkie kwasoluby potraktowałam wczoraj siarczanem amonu. Rozsypałam te granulki na rabatach. Podobno lepiej rozcieńczyć, ale trudno, zobaczymy.

Ostatnio coraz częściej zaglądam do sklepów rolniczych i szukam nawozów, które będę mogła kupić w większych ilościach i niższych cenach niż małe torebeczki w ogrodniczym...

To się napracowałaś ja z tej gałęzi ogrodniczej, jeszcze nic nie zrobiłam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kasia1 13:42, 26 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dorii, drzewka niedużo urosły, ale widać, że mają się dobrze. U mnie tak jest, że drzewka potrzebują około 3 lat na zadomowienie.

Nie martw się ogrodem. Doskonale rozumiem doła. Też nieraz chciałam zaorać, nie daję rady sama. Mój em to jeszcze na traktorku pojeździć ok, ale reszta spraw spada na mnie. Tylko mi już to przeszło, takie ciśnienie. Już się nie przejmuję. Czy wszystko musi być takie perfekcyjne? Oczywiście, ile uda się, to zrobię. Staram się, żeby było coraz ładniej. Ale bez szaleństwa - w miarę możliwości - domowych, finansowych, fizycznych.

Irenko, u mnie to można by było na cały etat pracować ... Może na emeryturze

U mnie właśnie śnieg pada
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 17:03, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dzisiaj wzięłam urlop na sprawy ogródkowe.

Kupiłam świdośliwę lamarcką (wg właścicielki szkółki). Mam nadzieję, że to jest lamarcka Będę ją podkrzesywać od dołu, żeby miała kształt małego drzewka.



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 17:06, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Przekopałam część rabaty (na brzegu widać przesadzone cisy). Ta rabata jeszcze do wypielenia, wyściółkowania ... Ale tu na razie goło ... Na tej rabacie rosną hortensje, miskanty, derenie, przetaczniki, floksy, jeżówki i trzcinniki. Czyli wszystko, co jeszcze śpi



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 17:07, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Przekopałam obwódkę wokół czerwonego dęba, może jesienią, jak się ta ziemia trochę przerobi, to coś tam wsadzę.

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 17:12, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Turzyce Ice Dance od Ewy znalazły swoje miejscówki.

Tutaj przy tarasie - przed lilakami Palibinami, naprzemiennie z żuraweczkami, których oczywiście nie widać, bo tak małe



Tutaj początek skarpy. Będzie więcej, jak em przekopie, ale przekopał z 1/20 skarpy i stracił zapał Skarpa będzie z rozmnożonych sadzonek. Tutaj wsadziłam trawki, ale między trawkami są też sadzonki jeżówek.



I jeszcze tutaj trawki pod jabłonkami Ola (to akurat praca sprzed dwóch tygodni).







____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 17:15, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
W ubiegłym tygodniu wyrzuciłam chorujące bukszpany i zamiast nich wsadziłam w przedogródku tuje Danica.

Jeszcze żurawki mi zostały do odmłodzenia ...

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies