Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Duże pole do popisu

Pokaż wątki Pokaż posty

Duże pole do popisu

kasia1 10:10, 08 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Mam sporo lilaków. Miss Kim, Palibiny (pojedyncze na pniu i żywopłot), kilka zwykłych. Ale oprócz Palibinów to te pozostałe chyba kwitną dopiero po kilku latach od posadzenia. Liczę, że tym roku może już coś zakwitnie.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 10:10, 08 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
Właśnie na skarpę to chyba nie jest dobry sposób, bo te kartony spadną. Tutaj może Twój sposób z folią będzie lepszy. Zobaczymy

No właśnie myślałam o tym, folię mamy przyszpiloną, kartony też może by przyszpilić, położyć jakieś drewna i zasypać korą
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasia1 10:16, 08 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Dziękuję za rady dot. ambrowca i pomysł z bukiem
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 10:19, 08 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
Dziękuję za rady dot. ambrowca i pomysł z bukiem

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 10:20, 08 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
Tak, ja mam Miss Kim, ale malutkie jeszcze, teraz dopiero widzę, że się chyba zakorzeniły, nabierają masy.

Palibiny fajne, też posadziłam i już kwitły, a te miss kim tez bym gdzieś chciała
Wciąż kaliny i lilaki za mną chodzą to się nie zmienia
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Milka 08:13, 09 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
kasia1 napisał(a)
Plan na 2021, jak nie zapomnę, to będę odhaczać, co zrobione.

1. Zadbać o to, co już mam Niby oczywiste, ale nie do końca.
2. Zrobić zarys przyszłej rabatki wiśniowej (rosną tam dwie wiśnie Kanzan):
- pomalować ławkę (już kupiona, czekam na niebieską farbę Altax Majowy Barwinek)
- wysłać na "emeryturę" tujki kulki z wejścia, rosną w donicach już trzy lata, już czas, by trafiły do gruntu - po bokach ławki
- uporządkować to miejsce, wysypać korą, niby nic, ale to będzie z 20m2 tak myślę, więc też tej kory pójdzie dużo.
3. Kupić nowe tujki kulki na wejście
4. Zasadzić drzewko/krzew przy wejściu do warzywnika, które wygra casting
5. Przesadzić bodziszki Rozanne pod śliwę Pissardi
6. Uzupełnić brakujące przetaczniki Christa na rabacie "miskantowej"
7. Obsadzić jabłonki Ole turzycami Ice Dance od Ewy
8. Wymienić chorujące bukszpany na tuje Danica (przedogródek)
9. Przesadzić cisy z matecznika na rabatę miskantową.
10. Dosadzić kolejny rząd hortensji Diamant Rouge na miskantowej.
11. Jesienią w końcu posadzić cebulowe.


Kasiu, też robię takie listy i zawsze się z nimi rozmijam, ledwo w ogród wejdę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kasia1 09:04, 09 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ja robię wstępne plany zimą. Głównie wiąże się to z finansami, bo ze względu na obszar u mnie i tak wydatki duże. Dlatego staram się mieć listę, której potem się trzymam. Raczej mi się to udaje. Czasem trochę popłynę

Nie wiem, co mam zrobić z zapotrzebowaniem na korę Kupiłam już w tym sezonie z 30 worków i tego nie widać. Niektóre rabaty pouzupełniane, mam do zrobienia nową rabatę, potrzebuję znowu minimum 20 worków ...

Chyba muszę się z sąsiadami dogadać, żeby mi podrzucali worki ze skoszoną trawę i będę ją wysypywać w mniej eksponowanych miejscach.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Milka 11:28, 09 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Planowanie zimą ma sens.
Możesz etapami tę korę dawać, bo jak jej dużo potrzeba, to juz koszt. Skoszona trawa estetycznie nie wygląda, ale jednak chroni i potem się rozkłada, każdy sposób dobry, aby jak najmniej plewienia było.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mgduska 13:50, 09 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
kasia1 napisał(a)
Ja robię wstępne plany zimą. Głównie wiąże się to z finansami, bo ze względu na obszar u mnie i tak wydatki duże. Dlatego staram się mieć listę, której potem się trzymam. Raczej mi się to udaje. Czasem trochę popłynę

Nie wiem, co mam zrobić z zapotrzebowaniem na korę Kupiłam już w tym sezonie z 30 worków i tego nie widać. Niektóre rabaty pouzupełniane, mam do zrobienia nową rabatę, potrzebuję znowu minimum 20 worków ...

Chyba muszę się z sąsiadami dogadać, żeby mi podrzucali worki ze skoszoną trawę i będę ją wysypywać w mniej eksponowanych miejscach.



Jeśli chodzi o korę - spróbuj się może rozejrzeć, czy ktoś w okolicy nie sprzedaje zrębków drzewnych. Niektóre kompostownie też to mają, albo firmy zajmujące się wycinką - to jest o wiele tańsze od kory, a może ją śmiało zastąpić

Ja też czasem biorę od sąsiada skoszona trawę, ale to dlatego, że mam malutki trawnik i brakuje mi zielonego składnika do kompostu.
____________________
Sałatka pokrzywowa
kasia1 07:23, 12 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Wczoraj zrealizowałam pkt 2 planu. Zarys rabaty wiśniowej 6m x 5m. Oj było pracy. Tydzień malowałam ławkę. Za ławką rośnie rząd tawuł Grefsheim (maleństwa jeszcze, to nie widać). Obok ławki dwie wiśnie Kanzan - w odległości od siebie 6 metrów.
Tujki sprzed wejścia po trzech latach trafiły do gruntu i był to chyba ostatni moment. Korzenie wypełniły całe donice, a ponieważ donice mają kształt beczułek, to wyciąganie tych tuj wyglądało tak, że mąż ciągnął tuje, ja trzymałam siedząc na trawie donicę z tują i tak się trzymały, że mąż ciągnął mnie z donicą Jak w wierszyku o rzepce
Rabata w trakcie budowy. Szmata leży tylko pod ławką, pozostała część, głównie przy wiśniach i tawułach została przekopana. Na razie będzie przykryta kartonami i korą i będzie czekać na pomysły.

Nie wiem, co mam tam dosadzić. Kuszą mnie hortensje (Strong Anabell), ale rozsądek mówi, że lata coraz bardziej suche, już mamy problem, więc nie wiem, czy poszerzanie kolekcji hortensji to dobry pomysł.

Tutaj muszę jeszcze uzupełnić korę (aż do pierwszej linii iglaków), może kocimiętkę dosadzę. Kocimiętka jest niezawodna.



____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies