Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Milka 07:58, 01 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale zmiana w pogodzie
Nie rozmnażałam i nie dzieliłam narecznicy, ona wymagająca jest.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Doranma 14:05, 01 mar 2021


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Fajnie mieć własną śnieżną górkę, prawda? ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Gosialuk 22:47, 01 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Roocika napisał(a)
Gosiu, ale śniegu Wam dosypało
Boni jaką super górka do zjeżdżalnia
Pozdrawiam serdecznie

antracyt napisał(a)
Ale Ty masz "stoki" u siebie

Waclaw napisał(a)
piękny teren

Alija napisał(a)
Piękne widoczki. U nas też dużo śniegu, biało, ale u ciebie ta przestrzeń robi swoje, jest pięknie! No i można poszaleć na sankach!

marba napisał(a)

Spokój i cisza bije z tego zdjęcia. Piękny masz ten swój kawałek planety, Gosieńko.
Pozdrawiam zimowo.

Agatorek napisał(a)
Jak ja dawno na sankach nie zjeżdżałam

Prawda, że zima ze śniegiem ma swój urok? Przyjemnie było się zabawić w śniegu, a potem posiedzieć w cieple z kubkiem herbaty. To nasza pierwsza zima po ociepleniu wnętrza i powiem, że jestem mile zaskoczona. Nawet w mrozy było ciepło po napaleniu w kominku, czasami wręcz za bardzo, a na noc włączaliśmy grzejnik elektryczny. Wygody, że ho ho.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:00, 01 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Alija napisał(a)
Sanki odstawiamy i czekamy na wiosnę, dziś już na plusie i mam nadzieję, że wkrótce będzie można szukać pierwszych roślinek wychylających się ziemi. Jak ja to lubię!

Sanki odstawione. Wiosno przybywaj. A oto jej zwiadowcy.

Waclaw napisał(a)


Dzisiaj widziałem u siebie pierwsze przebiśniegi

Wacku tak wyglądają moje. Jeszcze ciut na kwiaty poczekam.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia co tam słychać na łące? Wycinasz już coś? Myślałaś coś o dosadzeniu tam krokusów i narcyzy?

Sylwia łąka jeszcze pod śniegiem. Cebulowych u mnie mało i nie rosną za dobrze, bo zbyt ciężka ziemia. Będzie zawsze coś, bo to pierwsze kwiaty, ale nie zamierzam powiększać ilości.

anpi napisał(a)
Fajnie macie z tą górką do zjeżdżania. I widoki ładne
Gosiu twój bałwanek też bardzo uroczy, ale myślę że też już go pożegnałaś!?
Czy są jakieś wieści wiosenne?

Aniu zjeżdżało się super, aż żałowaliśmy że dzieci wolą w mieszkaniu siedzieć. Po bałwanku ani śladu, może poszedł gdzie indziej zimy szukać.
Jedna gaura wydaje się być żywa.

Rozchodniki w gotowości.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:05, 01 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Iwonka napisał(a)

Witam Gosiu na przedwiośniu Śliczne to zdjęcie, trawa niesamowicie zielona w kontraście ze śniegiem.
Górki macie super na saneczkowe szaleństwo. Jak zobaczyłam te fotki to oczywiście górki z dzieciństwa mi się przypomniały. Niesamowita frajda. Fajnie, że masz takie miejsce.

Iwonko tak pięknie nie jest, ale to miejsce stało się naszą odskocznią, zwłaszcza w tamtym roku. Trochę widoczków.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:11, 01 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Milka napisał(a)
Ale zmiana w pogodzie
Nie rozmnażałam i nie dzieliłam narecznicy, ona wymagająca jest.

Zobaczymy zatem jak się będzie rozrastać. I tak muszę jedną przesadzić, bo za blisko posadziłam.
Mimo śniegu trochę zielonego można znaleźć.
Ożanka hyrkeńska

Naparstnica

I ciemierniki cuchnące zadołowane. W tym roku już je posadzę na stałe miejsce.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:22, 01 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Doranma napisał(a)
Fajnie mieć własną śnieżną górkę, prawda? ☺

Frajdą było trochę poszaleć. Szkoda, że nie każda zima na to pozwala.
Cieszę się, że zaglądasz. Ja przeważnie też jestem, często z telefonu, niestety brakuje mi systematyczności w odpisywaniu, za co wszystkich zaglądających przepraszam.
Pełno mam takich korytarzy na działce. Nornice widać nie spały.

Krety zresztą też się nie leniły.

Ale ja też działałam troszkę, jak pogoda pozwalała. Roboty melioracyjne. Na drugim zdjęciu widać, że nie skończone jeszcze. Na szczęście na odcinku między drzewami już przeczyszczony.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:31, 01 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Tu jesienią przesadziłam podzielone parzydło i turzyce ID. Jak się trawy rozrosną będzie ładnie.

A tu mój powojnik Jan Paweł II - w tym roku muszę koniecznie go przyciąć i dołożę mu drugą kratkę, po której będzie się piąć. Ale to już następnym razem.

Dobranoc
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 10:31, 02 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Gosia kretówki wykorzystaj, lekko rozgarnij i posiej w nich choćby jednoroczne rośliny, lub byliny potem zostanie tylko miedzy nimi nakryć kartonami i będziesz miała gotowy teren pod kolejne nasadzenia....chyba, że kretówki nie w tym miejscu co planowane rośliny to wtedy trzeba dosiewki trawy robić... Ja tak wykorzystuję pod dosiewki w swojej łące, zawsze coś się uda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 07:56, 05 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Och te krety i nornice, u mnie psiaki je wyłapują, ale szkodniki, bo korzenie roślin niszczą. fajny ten rów, wielkie pole do popisu.
Oznaki wiosny są, choć późna w tym roku.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies