Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 20:15, 13 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5273
Strasznie dawno nie pisałąm nic u siebie.
Nadrabiałam zaległości w pracy, a potem już chęci na pisanie nie było.
Ale też nic ciekawego się u mnie nie działo.

Przedwiośnie - początek marca. Jeszcze śnieg zalega miejscami, ale są już bazie i przebiśniegi się pokazały.



anabuko1 napisał(a)

Pogoda na weekend się poprawiła. Mnie cieszy bardzo. Bo mogłam w końcu popracować w ogrodzie i porządkować .
Też poprzycinałam sporo roślin
Fajnie Gosiu,że i ty podziałałaś
A resztę jeszcze z robimy


Aniu coś zawsze podziałamy o ile pogoda pozwoli.


sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia ja mam mieszane uczucia co do tych opasek z dobroczynkiem. Zastosowałam raz na świerkach świeżutkie opaski nie opryskałam niczym cały sezon, po sezonie po pół conica było suche od przędziorków, a jeden z drobno igiełkowych świerków karłowych( taki w kulkę rosnący) suchy był cały i trzeba było wykopać....


Sylwia zobaczymy w sezonie. Ja i tak prawie nie pryskam roślin, więc mam nadzieję że choć przęziorka uniknę. Będziemy z Asią obserwować.

Pierwszego dnia wiosny mieliśmy gości. Były bliziutko z 10 metrów od domku. I stołowały się na moich bylinkach.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:34, 13 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5273
Pierwszego dnia wiosny ciąg dalszy. Przynajmniej słonecznie było.





Roocika napisał(a)


Też jestem ciekawa tego dobroczynka ale to co piszesz hmm...


Alija napisał(a)
Dobroczynek ... obiła mi się o uszy ta nazwa. Też jestem ciekawa, jak on się sprawdza w praktyce.


Dziewczyny będę obserwować.
Końcem marca przebiśniegi jeszcze kwitną.



ElzbietaFranka napisał(a)
Gosiu a dlaczego ty nie jesteś na swoim wątku tyle czasu gniewasz się na niego.

Gosiu całe ciało mnie boli jak się zawzięłam to robię. Jest ciepło, ale dzisiaj mi deszcz przeszkadzał. Żeby nie tracić czasu to zrobiłam sobie dwa warsztaty pracy jeden za zewnątrz przycinalam róże jeszcze nie wszystkie a jak padał deszcz to w altance rozdrabniaczem mieliśmy gałęzie.

Muszę sprawdzić jak wygląda ten dobroczynek.

Gosiu pisałaś u mnie o ciemiernikach pierwszy raz posadziłam co ile je sadzić bo nie wiem czy nie posadziłam za gęsto. Czy one tracą liście po okwitnieciu.

Pozdrawiam


Elu nie pogniewałam się, tylko praca po godzinach i potem już nie miałam siły nic pisać. Za dużo komputera. Na forum zaglądam regularnie, ale z telefonu przeważnie w drodze do pracy. Czasem wtedy coś skrobnę, ale z telefonu nie lubię pisać.

Wiadomości pewnie już nieaktualne, ale takie dorodne kępy ciemierników to mają 40-50 cm i nie tracą liści po kwitnieniu. Dziewczyny brzydkie liście po zimie wycinają, wtedy bardziej widać kwiaty.
Mój dopiero teraz ma raptem jednego kwiatka, a wszystkie liście stracił. No ale był po przejściach, więc i tak cud, że żyje.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:41, 13 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5273
Agatorek napisał(a)
Zdrowych i spokojnych Świąt


Elu i Agatko pięknie dziękuję za życzenia - spełniły się.

W tym okresie najbardziej cieszyły mnie te niebieskości. Jedna kępka w rozkwicie a 20 cm dalej dopiero się budzi. Już myślałam, że tylko jedna kępka przylaszczek się ostała.



I jeszcze takie.
Cebulica syberyjska.


Podczas tego weekendu udało się popracować.
Przesadziłam porzeczkoagrest, jedną winorośl, samodzielnie ukorzenione porzeczki i maliny Laszka z marketu.
Poza tym wiosna w powijakach, na razie trzeba jej oznak szukać z nosem przy ziemi.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:47, 13 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5273
I kolejny kwietniowy już pobyt. Można powiedzieć, że wiosna.


Pierwiosnki kwitną na razie tylko na słonecznej stronie.


Jednak dla mnie numerem jeden w tym momencie jest ziarnopłon.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 20:50, 13 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Gosia złotlin to krzew, a te kwiatuszki to ziarnopłon, ja też je lubię bo i listki ładne i kwiatuszki takie słoneczka, a sieje się obficie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 20:51, 13 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5273
Donica z cebulicą syberyjską w rozkwicie.



I dzieciaczki pracowicie w tamtym roku rozpikowane. Jeszcze je podchowam, a potem liczę na łany.



Kaczeńce jeszcze chwilkę, a śmiałek już śmiga.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 20:54, 13 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Gosialuk napisał(a)






Pierwszego dnia wiosny mieliśmy gości. Były bliziutko z 10 metrów od domku. I stołowały się na moich bylinkach.



Ale zapozowały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 21:00, 13 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5273
Forsycja też jeszcze chwilki potrzebuje, a ta z trzech najbardziej zaawansowana.

Coś się już zieleni, ale za dużo do wstawiania, a za mało, żeby wejść z plewieniem nie niszcząc.
Tojad

Piwonie jeszcze malutkie.

Ożanka zimozielona.


Pierwsze narcyzy. I delikatna zieleń tawuły szarej.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 21:16, 13 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5273
Prawie cały dzień spędziłam plewiąc jagodnik. Te trawiszcza na pierwszym planie, to efekt ogrodzenia większego areału jak był uprawiany. Będę je przykrywać włókniną i składować na niej skoszoną trawę.
Na razie tyle zrobione.


Jeszcze mam pytanie o róże.
To są okrywowe posadzone w tamtym roku na wiosnę. Ciąć czy zostawić. Nie widać na nich uszkodzeń mrozowych, a nie są jakieś wielkie.



A to Hansted Rostock. Widać, że troszkę oberwały. Myślałam czekać jeszcze na większe liście i ciachnąć to co czarne. A kiedy rozgarnąć kopczyki?



I jeszcze mam pytanie. Trzy krzaczki Lemon Rokoko z gołym korzeniem jesienią miałam zadołowane, bo już nie dałam rady posadzić w miejscu docelowym. Boję się, że po tym tygodniu ochłodzenia i deszczu dalej będzie za mokro na sadzenie. Lepiej wtedy je jeszcze zostawić w ziemi czy posadzić do doniczek?

To już wszystko.
Pozdrawiam zaglądających.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 21:21, 13 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5273
sylwia_slomczewska napisał(a)
Gosia złotlin to krzew, a te kwiatuszki to ziarnopłon, ja też je lubię bo i listki ładne i kwiatuszki takie słoneczka, a sieje się obficie

No przecież. Jakaś amnezja.
Dzięki już poprawiłam, żeby w błąd nie wprowadzać.
Jak widzę takich gości, to im stołowanie się na bylinkach wybaczam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies