Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Iwonka 08:57, 07 mar 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gosiu ja uwielbiam te twoje widoki, u mnie takich nie ma. Same domy, każdy z innej parafii
A u ciebie tak sielsko. Dlatego zawsze będę pisać, że masz pięknie, takie krajobrazy są na wagę złota.
Lista wysiewów długa, oby się udały.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Milka 09:53, 07 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
O rany, ale lista wysiewów.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gosialuk 12:19, 07 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
greg66 napisał(a)
Gosiu a u Ciebie jak zwykle wysiewy Ja w tym roku mało posiałem raptem: cynię daliową, łubiny , aksamitki i rudbekie czarną.

Jeszcze tak nie próbowałam, więc nie wiem co wyjdzie, ale w domu nie dam rady. Wysiewy pozostawione na 10 dni same sobie padłyby na pewno.

Agatorek napisał(a)


Niezła ta Twoja lista Gosiu . Na pewno coś z tego wyrośnie, trzymam kciuki

Ja narazie tylko kopię


Mam nadzieję, że coś wyjdzie.
Też bym pokopała.

Doranma napisał(a)
I jak? Nasionka już w doniczkach?☺

Tak Stoją na tarasie, może jeszcze włókninę na nie zarzucę.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale jak ziemia puści to wiesz, że możesz wykorzystać

Spokojnie, nasion mam aż za dużo. Tylko krety nie odczytują moich zamysłów i przeważnie ryją nie tam gdzie trzeba.
Alija napisał(a)
Gosia, długa lista zasiewów, super. Ja też nakupiłam nasion, ale wszystko prosto do gruntu (nie mam odpowiednich powierzchni parapetowych), więc jeszcze mam trochę czasu.

Moje też jakby do gruntu, bo na zewnątrz zostawiam te doniczki.
Druga tura będzie w kwietniu.
Magleska napisał(a)
Gosia
lista wysiewów imponująca

Miłej Niedzieli

Madziu imponujące będzie jak z tego coś wyrośnie. Ja nie jestem jakaś bardzo biegła w tym temacie. Ale i tak coś zawsze wychodzi.
Anda napisał(a)
Również podziwiam listę nasion

Ewo dopiero jak coś z tego wyrośnie, to będzie sukces. Krwiściągi już kiedyś siałam z efektem zerowym, więc nie liczę za bardzo na nie. Jak to mówią: kto nie gra, ten nie wygrywa. Ja gram i czekam na wygraną.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 12:31, 07 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Iwonka napisał(a)
Gosiu ja uwielbiam te twoje widoki, u mnie takich nie ma. Same domy, każdy z innej parafii
A u ciebie tak sielsko. Dlatego zawsze będę pisać, że masz pięknie, takie krajobrazy są na wagę złota.
Lista wysiewów długa, oby się udały.

Iwonko, ale ogród masz piękny. I podobają mi się te zmiany, które wprowadziłaś w zeszłym roku. Nowe mebelki też.
Na wiosnę zawsze mnie do siania ciągnie. Wiosnę czuję.

Milka napisał(a)
O rany, ale lista wysiewów.

Milko ja sieję, bo moje przestrzenie trzeba czymś zapełnić. Na sadzonki bym fortunę musiała wydać.
Czytałam u Ciebie, że ogarniasz powoli wszystko. U mnie jeszcze do tego daleko, więc sobie inne zajęcie znalazłam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
asica 15:33, 07 mar 2021


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Gosialuk napisał(a)

Przygotowałam też doniczki do siewu. Zamierzam posiać i wystawić na zewnątrz - jeszcze rośliny się załapią na stratyfikację.
Do posiania mam
Werbena hastata mix
Żmijowiec zwyczajny
Trojeść okazała
Penstemon strictus
Krwiściąg wąskolistny alba
Ślazownik oregoński Party Girl
Krwiściąg różowy
Ślaz maurytański
Ipomopsis rubra
Część nasion zostawię na siewy domowe.
Ciekawa jestem czy coś z tego wyrośnie.


Ja też jestem ciekawa. Ja mam często problem z wysianymi kwiatami. Albo nie wyrosną, a jak wyrosna, to któregoś dnia zaczynaja marnieć. Strasznie mnie to zniechęca. Ale w tym roku zamówiłam podobna listę i czekam na paczuszke z niecierpliwością. Bo już pora siać, a tu już tydzień minął a nasionek nie widać.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Ania111 07:27, 11 mar 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Gosialuk napisał(a)
Dziś posadziłam przysłane przedwcześnie irysy syberyjskie.
Zimą przeglądanie szkółek internetowych skończyło się złożeniem zamówienia.
5 szt. irys syberyjski Concord Cruch
4 szt. irys syberyjski Welfenfurstin
i jeszcze trzy serduszka wspaniałe Bacchanal, na które skusiłam się w Au...

I tak co roku przybywa i przybywa tego dobra.

Przygotowałam też doniczki do siewu. Zamierzam posiać i wystawić na zewnątrz - jeszcze rośliny się załapią na stratyfikację.
Do posiania mam
Werbena hastata mix
Żmijowiec zwyczajny
Trojeść okazała
Penstemon strictus
Krwiściąg wąskolistny alba
Ślazownik oregoński Party Girl
Krwiściąg różowy
Ślaz maurytański
Ipomopsis rubra
Część nasion zostawię na siewy domowe.
Ciekawa jestem czy coś z tego wyrośnie.




Gosiu ,
No super ,
Lista imponująca
I roślinki fajnie wybrane ,myślę że efekt będzie piorunujący

A co wysiania w donicach ?
Myślisz ,ze już można siać w donicach i zostawić na zewnątrz ?
Nie zmarzną bez okrycia ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
anabuko1 09:19, 11 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Fajnie że już za wysiewu się zabrałaś.
Ja na razie wysiałam paprykę ostrą.
Zaraz pójdą do doniczek i pomidory.
A z kwiatów to zobaczymy co mu się zmieści.
Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 16:54, 12 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
asica napisał(a)

Ja też jestem ciekawa. Ja mam często problem z wysianymi kwiatami. Albo nie wyrosną, a jak wyrosna, to któregoś dnia zaczynaja marnieć. Strasznie mnie to zniechęca. Ale w tym roku zamówiłam podobna listę i czekam na paczuszke z niecierpliwością. Bo już pora siać, a tu już tydzień minął a nasionek nie widać.

Asia miałam odpisać, a przepadłam w twoim wątku, żeby ciut poznać w) aścicielkę. Pięknie masz, a hortensja z samego początku w kolorze oberżyny cudna.
Paczuszka z nasionami już dotarła?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
asica 19:54, 12 mar 2021


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Paczuszka dotarła, ziemia kupiona, jutro zabieram się za sianie. W planie mam małą łączkę opartą na stipie, może trochę śmiałka, bo pewnie się wysiał, do tego jeżówki- te najzwyklejsze , rudbekie cherry brandy. Czy się uda- nie wiem, bo miejsce jest słoneczne tylko od 12-tej do 16-18-tej. Zwykła trawa nie chce rosnąć, ale różne miskanty dają tam radę. A stipa rośnie nawet w miejscu prawie cały dzień zacienionym. Jestem "wieśniarą" kocham łąki. Każde wakacje spędzałam na wsi. Najchętniej czerpię z wiejskich ogrodów i łąk.

Mam też małą łączkę - bardziej naturalną, w miejscu, w którym latem stoi basen. Do czerwca całkiem fajnie rosła, Latem latałam po polach, zbierałam nasiona maków, rumianków, chabrów i złocieni. Co wyrośnie - jest zagadką.

Hortensji kolor piękny , ale sztucznie wyhodowany w szkółce, z biegiem czasu "znormalniał"

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
ElzbietaFranka 23:02, 12 mar 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
U mnie już wysiewy zrobione w zeszła niedzielę. Była marna pogoda więc zabrałam się za sianie. Widzę, że dalie mi wschodzą.
Pisałam też paprykę czekoladową i czerwoną ona to chyba z 2 tygodnie wschodzi.

Gosiu widzę że duża lista tych nasion. Też nakupiłam nasion od groma potem.nie ma czasu i.polowa zostaje. Czekam na paczkę zBeneksu tam nasiona rudbekii chery Brendy. Czytam, że też będziesz ją siała wcześniej do pikowania czy od razu do gleby.
Iryski są ładne. Mam ich sporo jedna Kępa ma ok 70 cm średnicy.
O tej porze w zeszłym roku już kaczeńce miały kwiaty w tym roku maleńkie listeczki wychodzą i lód mam na oczku.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies