Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 05:25, 09 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Waclaw napisał(a)

sielsko, anielsko u Ciebie


Wacku dziękuję.

agapant napisał(a)
Majowy ogród w tylu o odcieniach zieleni otaczającej go przyrody jest piękny, Kolekcja roślin coraz większa a ile ciekawych odmian. Basia życzę dużo słoneczka.


Agnieszko najpiękniejsza jest otaczająca mnie przyroda. Roślinek przybywa, teraz też coś dokupiłam i jak pisałam wcześniej - pochwalę się jak posadzę.
Za słoneczko dziękuję.

effka napisał(a)
Gosiu, sielsko anielsko, tak mi się kojarzą Twoje zdjęcia Odpoczynek, relaks. Cudownie!


Ewa tam faktycznie mam relaks na łonie przyrody. I fitness również.
Odwiedziłam Wrocłam, ale nawet nie dawałam znać, bo dni mieliśmy zapełnione od rana do wieczora i nawet nie byłoby kiedy się umówić. Może następnym razem.
Odwiedziłam z mamą i siostrą polecane przez ciebie szkółki. Zakupy były trawkowe i bylinowe. Pochwalę się jak posadzę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 23:54, 09 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
Gosiu czytam i czytam, ale jak ty rzucasz nazwami swoich roślin wszystkie znasz. Ja to mam już sklerozę muszę się posiłkować ściągami albo nie pamięcią.

Ukrecilas na siebie bata narobiłaś rabatek pięknych oczywiście i teraz trzeba samemu kosić.

Widzę, że u ciebie Powojnik Montana kwitnie i zimę przetrwał to cudownie.
U mnie wydmuchow, ale dzisiaj zauważyłam, że chyba u mnie z opóźnieniem też będzie Montana kwitł nawet 2 szt. Bardzo jestem ciekawa.

Gosiu a zapach sianka już wachasz. Też mam łąki dokoła sąsiad nie kosi a trawa powyżej pasa. Bardzo lubię ten okres sianokosów.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 00:22, 14 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Elu nazwy tylko bylin, a i to posiłkuję się internetem. Trawy w tym roku wielkie. Dziś wiało i po deszczu wiatr je trochę na dużej łące położył, będzie sąsiadowi gorzej kosić (tam zamawiamy kosiarkę rotacyjną).
Mój montana jeszcze ma parę kwiatów.

Piwonia pierwsza rozkwitła i inne kwiecie również, ale najpierw pochwalę się zakupami z Wrocławia.

Obiedka szerokolistna, zgapiona od Sylwii i turzyca palmowa Little Midge.



szarobródek syberyjski w liczbie 3 szt. - na niego już od dawna się czaiłam, chyba od pobytu z dziewczynami w Bolestraszycach.



Bodziszek Vision Pink (jasny róż) i Vision Violet, tego Violet jak się okazało mam, ale przed wyjazdem jeszcze nie kwitł i myślałam, że to biały, bo listki identyczne.



Na zdjęciu mój




____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:31, 14 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Jeszcze przetacznikowiec wirginijski Fascination. Mam jeszcze przetacznikowce syberyjskie i można powiedzieć, że dopiero w tym roku porządnie rosną. Już sięgają mi do ramion.


Moja najbardziej rozwinięta piwonia, w sobotę już prawie rozkwitła, niestety w zimną i chłodną niedzielę stuliła płatki. Coral Sunset.

A to na rabacie piwoniowej, kolor pąka identyczny, a drugiej takiej nie mam, z niecierpliwością czekam aż rozkwitnie. Zresztą czekam na wszystkie.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:40, 14 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Krzewuszka pod ciężarem kwiatów nabrała dziwnego pokroju.



Powojnik JPII musiał dostać dodatkową kratkę, bo złożył się w pół. Przy nim rośnie perowskia, którą udało się rozmnożyć z patyczków wsadzonych jesienią. Na zdjęciu matka



Bodziszki mocno nieuczesane. Na zdjęcie załapała się karpa z gaury. Szkoda, że nie daje rady u mnie.



Po raz pierwszy zakwitnie rodgersja pierzasta. Narecznica czerwonozawijkowa wiosną zdecydowanie się wyróżnia.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:47, 14 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Przegląd irysków syberyjskich.
Tegoroczna sadzonka Concord Crush. I zeszłoroczne białe w pąku.


Od mamy takie ciemne, wyższe i ciut późniejsze od tych z kolejnego zdjęcia, też od mamy.




A te są chyba fioletowe, ale nie syberyjskie.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:54, 14 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Kwiaty kaliny Wanatabe zlewają się w margerytkach. Jak kalina urośnie będzie lepiej, a może do tego czasu zmienią się nasadzenia.



Hortensje Blaumeise będą miały kwiaty. Na tegorocznych przyrostach. Pozostałe ogrodowe niestety tylko listki.


Krwiściąg Pink Elefant rozrósł się ładnie od zeszłego roku.



Smotrawom taka pogoda pasuje. Rosną potwory.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 01:05, 14 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Żylistek Strawberry Fields zapączkowany.



Tu trochę podziałałam w sobotę. A dwie trzecie jeszcze zostało.


Mój jarząb szwedzki z obdartą korą na pniu przez sarny zdecydował jednak, że będzie żyć, a już miałam go usuwać.



Długosz królewski rośnie, już zaczyna być widoczny.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 01:09, 14 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
I na koniec parę panoram.



Dobranoc
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Milka 05:30, 17 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Panoramy świetne, roslin tez masz pełno. Żylistek rośnie ogromny.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies