Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 23:25, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
W pełni rozkwitł biały bez, powojnik montana również.



Montana jest za dereniami (niestety żółtymi), a nie chcę już ich ruszać. Powojnik musi mieć dołożoną jeszcze jedną kratkę, a potem niech śmiga po gałęziach.



Na rabatkach dalej królują niezapominajki.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:36, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Wiązówka bulwkowa dobrze rośnie i nawet się rozsiewa.



Zakwitły kolejne iryski. Tylko elewacja malowania się nie może doczekać.



Wychodzi sadziec Baby Joe od Małej Mi A sadziec purpurowy jest objadany co roku przez ślimaki. Dopiero jak wystrzeli do góry, to jest ich mniej. I tak jest w tym momencie 2 razy większy od tego na zdjęciach.



Zaczynają chabry i ostrogowce.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:42, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Odętka wirginijska i dzielżan w tej fazie są dla mnie nie do rozróżnienia.



Wieczornik damski też czeka na słońce.



Z sianych w zeszłym roku fenkułów ostały się trzy. Ten jest najokazalszy. Przetacznikowiec syberyjski ruszył szybko w górę i co ważniejsze nie widzę na nim ślimaków.



____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:47, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Rodgersja pierzasta będzie kwitła po raz pierwszy. Irysy syberyjskie jeszcze, ale kolorek pokazują.



Rodgersja tarczolistna świeci jasną zielenią z daleka.




Niektóre śmiałki darniowe są takie ładne w tym momencie.




____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:50, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Orliki też pokazują kolory, ale do pełnego rozkwitu im daleko. U mnie wszystkie są z siewu.


____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 23:57, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Paprocie

Wietlica samicza



Pióropusznik strusi. (chyba)


Paprotka zwyczajna.


Długosz królewski.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:07, 31 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Paprotnik szczecinkozębny, Nerecznica samcza Dryopteris filix-mas Crispa Cristata i 3 szt. pióropusznika wschodniego. Tłem jest jasnota plamista.



Kolekcja powiększyła się o paprotnika zbrojnego, wsadzonego "na dziko". Mam nadzieję, że da radę.



Dokupiłam jeszcze 2 miodunki plamiste (na razie zadołowane w doniczkach). Będą czekać aż przeniosę te funkie, które mi do rabaty cienistej nie pasują kolorystycznie.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 00:18, 31 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Na koniec ogólne widoczki. Całe wczorajsze popołudnie zajęło mi koszenie, bo trawy od tej ilości opadów już w niektórych miejscach zaczęły się pokładać. Niestety mąż nie mógł wykonać tego zadania, bo bym już części roślin nie miała. Ale i tak miał co robić wykaszając koło domku i przejście do drogi. Połowę trawy zgrabiłam i wywiozłam na kompost. Druga połowa czeka. Ale kto to widział, żeby w kurtce o tej porze robić? A wszystkie niedzielne zdjęcia cykane w deszczu. Brr...



Dobranoc
____________________
Gosia Bylinowa łąka
antracyt 07:58, 31 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Ale się napracowałaś z tym koszeniem. Bardzo mi się podoba kolekcja paproci i portrety orlikowe.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 08:44, 31 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Wszystkie pokazane przez Ciebie rośliny bardzo lubię. Koszenia dużo, ale za to masz piękną okolice. Ładna pogoda dojdzie i do Ciebie. U mnie od trzech dni słońce
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies