Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Alija 21:18, 21 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Gosialuk napisał(a)
Osobna sesja była dla pigwowca. Zasłużył sobie. Z roku na rok jest ładniejszy, bo krzaczek większy i kwiaty przez to są bardziej widoczne. Jednak w przeciwieństwie do zwykłych pigwowców wcale nie wypuszcza rozłogów, które mogłabym wykorzystać na kolejne sadzonki. Zeszłoroczne próby pozyskania też nie wyszły. W tym będę próbowała przez odkłady. I dla porównania taki zwykły z marketu. Kolor mi się podoba.







Ogrom pracy u Ciebie, podziwiam!
Piękny ten pigwowiec, nie widziałam takiego koloru.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 22:19, 21 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13896
Gosiu tyle tego masz. Pięknie to wszystko wygląda. Powojnik się uchował i o dziwo będzie kwitł. Mój ma3 lata i kwiatu jeszcze nie widziałam.
Ostrowiec nie wiem jak u ciebie ale u mnie nie za bardzo się sprawuje. Mówią, że kwitnie całe lato. U mnie zakwitnie raz i dowodzenia.
Może go przesadze.
Też nie masz lekko z twoimi rabatami aby je utrzymać w ryzach.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agania 19:35, 22 maj 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gosialuk napisał(a)


Mi się smotrawa też podoba, a najważniejsze że sama sobie radzi w każdych warunkach. I rozsiewa się nawet w trawach.

Też ją lubię, cieszy mnie że się u mnie zadowoliła
Pigłowice przepiękny
Wszyscy walczymy z chwastami, ja tak cały rok czyszczę ogród, a jestem na miejscu
Wytrwaj i ciesz się wiosną, niech w końcu zrobi się ciepło, u nas lało dopiero teraz przebija się słoneczko
Pozdrawiam Gosiu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anabuko1 12:48, 23 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Ale cudny ten biały pigwowiec.
Ja też takiego jeszcze nie widziałam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
HannaR 20:42, 23 maj 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
O nie! Ja tu nigdy nie byłam. Big mistake!
Pzdr.
Hania
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Gosialuk 22:26, 23 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5270
Milka napisał(a)
Gosia, dzielnie działasz szkoda, że nie da się tak brygady ogrodniczek zmówić do pomocy, jak kiedyś bywało, pomogłybyśmy, bo dużo masz tej pracy, ja też, ale innej
BRAWO!

Irenko działam pomału, a czasem chciałabym żeby to szybciej szło. Niestety pogoda nie zawsze sprzyja naszym planom ogrodowym.
Wydaje mi się, że każdy większy ogród wymaga dużo pracy. Ja na razie nie mam za dużo krzewów i drzew do przycinania, tylko ciągle przygotowuję glebę i sadzę byliny.
Pomoc doświadczonych ogrodniczek bezcenna, ale pewnie przy takim spotkaniu więcej byśmy gadały i dobrze.

Alija napisał(a)


Ogrom pracy u Ciebie, podziwiam!
Piękny ten pigwowiec, nie widziałam takiego koloru.

Alicjo zawsze coś tam dłubię, ale po prostu to lubię.
A pigwowiec niestety nie wiem jak się nazywa, chciałam mamie ukorzenić i jeszcze się nie udało.

ElzbietaFranka napisał(a)
Gosiu tyle tego masz. Pięknie to wszystko wygląda. Powojnik się uchował i o dziwo będzie kwitł. Mój ma3 lata i kwiatu jeszcze nie widziałam.
Ostrowiec nie wiem jak u ciebie ale u mnie nie za bardzo się sprawuje. Mówią, że kwitnie całe lato. U mnie zakwitnie raz i dowodzenia.
Może go przesadze.
Też nie masz lekko z twoimi rabatami aby je utrzymać w ryzach.


Elu już trochę tych bylinek mam, a i tak co roku coś przybywa. Mi nie zależy na rarytasach, tylko na prostych i wytrzymałych roślinach.
Ostrogowiec kwitnie dłużej jak mu się obrywa przekwitnięte kwiatostany. W tym miejscu co go mam, to rośnie bardzo ładnie i się sieje. Teraz siewki przesadziłam w inne miejsca i zobaczę.
Trudno moje "wyspy w łące nazwać rabatami, co najwyżej te bliżej domku są bardziej uładzone. A i to dopiero po tym rozkopaniu wszystkiego może w tym roku doprowadzę je do porządku.

Agania napisał(a)

Też ją lubię, cieszy mnie że się u mnie zadowoliła
Pigłowice przepiękny
Wszyscy walczymy z chwastami, ja tak cały rok czyszczę ogród, a jestem na miejscu
Wytrwaj i ciesz się wiosną, niech w końcu zrobi się ciepło, u nas lało dopiero teraz przebija się słoneczko
Pozdrawiam Gosiu

Agatko zawsze jest co robić, ale przecież to lubimy.
U mnie wczoraj do południa dało się podziałać, potem padało do wieczora. Dziś też było zimno i nieprzyjemnie, bo wiało. Dopiero po południu wiatr ustał i słoneczko grzało. Jeszcze chwila i zakwitną orliki, kwiatostany wystrzeliły w górę mocno.

anabuko1 napisał(a)
Ale cudny ten biały pigwowiec.
Ja też takiego jeszcze nie widziałam


Aniu niestety nazwa przepadła, a ukorzenić też jakoś nie mogę. Teraz w końcu go trochę widać, bo wcześniej nie dość że miskant go zasłaniał, to jeszcze gałązki z kwiatami prawie po ziemi się płożyły.

HannaR napisał(a)
O nie! Ja tu nigdy nie byłam. Big mistake!
Pzdr.
Hania


Haniu twoja nowa działka bardzo mi się podoba. Moje klimaty. Bardzo jestem ciekawa jak ją będziesz zagospodarowywać. Fajnie, że masz tam różne rodzaje gleby, będzie większa różnorodność w nasadzeniach. Zaznaczyłam i będę odwiedzać.
U mnie taki styl naturalistyczny bardziej.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Anda 13:56, 24 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Pięknie schody zrobiłaś Podziwiam.
I masz już tyle róż
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 08:50, 25 maj 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiu widzę, że coraz więcej terenu wyszarpujesz naturze i tworzysz nowe rabaty. Bardzo jestem ciekawa tej półcienistej. Zapowiada się świetnie. Współczuję tych ślimaków zjadających młode roślinki. Przy takim areale, walka z nimi to musi być męka. Pigwowiec jest rzeczywiście niesamowity. Niespotykany kolor. Czekam na kwitnięcie róż, przy tej ilości efekt będzie Wow!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Waclaw 12:58, 25 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Obserwuję na bieżąco
Lubię Twoją działkę
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 20:56, 25 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5270
Anda napisał(a)
Pięknie schody zrobiłaś Podziwiam.
I masz już tyle róż

Ewa róż przybyło w ciągu dwóch lat sporo i nie ukrywam, że to wpływ ogrodowiska. Sama byłam zaskoczona tym podsumowaniem.
Teraz z niecierpliwością czekam na kwiaty, bo okrywowe zeszłoroczne ładnie się zagęściły. Jedynie te dwie najstarsze pnące wyglądają byle jak, bo po zimie zostało ze 4 badyle na krzyż.
A schody kiedyś były, można powiedzieć, że odbudowane.

violaskom napisał(a)
Gosiu widzę, że coraz więcej terenu wyszarpujesz naturze i tworzysz nowe rabaty. Bardzo jestem ciekawa tej półcienistej. Zapowiada się świetnie. Współczuję tych ślimaków zjadających młode roślinki. Przy takim areale, walka z nimi to musi być męka. Pigwowiec jest rzeczywiście niesamowity. Niespotykany kolor. Czekam na kwitnięcie róż, przy tej ilości efekt będzie Wow!

Violu staram się jak mogę. Z ślimakami walka nierówna, ale zawsze jak jest więcej wszystkiego, to coś zostanie, żeby kwiatami oczy nacieszyć. Pigwowcowi przysypałam gałązkę - nie odpuszczam i dalej próbuję go rozmnożyć.
Na róże czekam w tym roku i nie omieszkam się pochwalić.

Waclaw napisał(a)
Obserwuję na bieżąco
Lubię Twoją działkę


Wacku ja też do ciebie zaglądam. Może kiedyś uda się zrobić zjazd ogrodowiskowy u mnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies