Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Urszulla 21:09, 25 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Gosialuk napisał(a)


Ula opisałam się do ciebie i chyba nie wysłałam, a byłam przekonana że tak.
Z chwastami masz rację, dopóki rośliny się nie rozrosną, to trzeba pilnować. I to głównie wiosną najwięcej.
O zmorach ogrodnika nie musisz nawet wspominać, bo oprócz podagrycznika są u mnie powój, podbiał, skrzyp i perz.
Matę będę kładła na skarpę, jak będę obsadzać tawułą, tawulcem, irgą i co tam jeszcze wymyślę. W każdym razie skarpa, to taki plan poboczny i mocno długofalowy.


Pod irgę na pewno trzeba dać matę bo chwasty siè przebijają a widziałam bez maty to sobie nie wyobrażam plewienia pomiędzy.
Czytałam o ilości Twoich róż, niesamowite
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 21:47, 25 maj 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Gosialuk napisał(a)

Mam 5 róż pnących 2 szt. Hella, 1 szt. Sweet Laguna (jeszcze nie rosną na miejscu docelowym), 2 nn ciemno różowe.
Róże okrywowe 4 odmiany:
3 szt. Sommerwind, bo jedna zmarzła po posadzeniu
5 szt. Blauwunder 08
5 szt. Fortuna
3 szt. Maraton
Krzaczasta ciemnoróżowa nn, na razie jeden badyl
Krzaczasta jasnoróżowa nn, taka prawie bez kolców.
Krzaczasta różowa (marketowa) jeszcze nie kwitła
Rabatowe posadzone jesienią zeszłego roku:
3 szt. Theodor Fontane Rose
5 szt. Hansestadt Rostock
2 szt. Lemon Rokoko
2 szt. Hakuun
I jeszcze 3 szt. rabatowych z marketu (2 wymarzły) i część na pewno pomylona, bo jedna co zakwitła, to na żółto i z 10 szt. malutkich jeszcze róż wielokwiatowych białych.
No jak tak spisałam wszystko, to trochę się tego zebrało jednak. Aż musiałam poszukać, jak się niektóre nazywają, bo nie pamiętałam.


Sporo Małgosiu tego uzbierałaś. Ja jeszcze wszystkich zmarzniętych nie wykopałam.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Waclaw 09:29, 26 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)




Wacku ja też do ciebie zaglądam. Może kiedyś uda się zrobić zjazd ogrodowiskowy u mnie.

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 18:38, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Urszulla napisał(a)


Pod irgę na pewno trzeba dać matę bo chwasty siè przebijają a widziałam bez maty to sobie nie wyobrażam plewienia pomiędzy.
Czytałam o ilości Twoich róż, niesamowite

Tak właśnie myślę że skarpę będę obsadzać z matą. A co do róż, to sama się zdziwiłam tą ilością. Te marketowe byle jakie krzaczki i nie wiem czy w ogóle to coś z nich będzie.
Mam nadzieję że pogoda się poprawi i będzie na co popatrzeć.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 18:43, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
ewsyg napisał(a)


Sporo Małgosiu tego uzbierałaś. Ja jeszcze wszystkich zmarzniętych nie wykopałam.

Przykre to stracić roślinę i to nieważne z jakiego powodu.
Na razie najładniejsze krzaczki mają okrywowe. Zobaczymy jak będą kwitły.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 19:31, 30 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Gosialuk napisał(a)


To ci z floksami podrzucę.


Mi się smotrawa też podoba, a najważniejsze że sama sobie radzi w każdych warunkach. I rozsiewa się nawet w trawach.

Gosia przesadziłam go w inne miejsce , więcej miejsca ma, zobaczymy jak mu się spodoba
Ale masz już różaną kolekcję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 20:18, 30 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Gosia
Macham

jestem na bieżąco .....i ile Ty masz róż -wow .....czekamy na spektakl
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agatorek 21:36, 30 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Gosialuk napisał(a)
Osobna sesja


Przecudowny ten pigwowiec

Podziwiam schody z kamienia, wiem, że to baaaardzo ciężka praca

Pozdrawiam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 21:36, 30 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ps. Na róże także czekam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gosialuk 23:20, 30 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Ostatnio była mowa o różach, to są te sadzone jesienią zeszłego roku. Widać, że jeszcze wszystko mało rozrośnięte. Wczoraj z tyłu dosadziłam rudbekię dwubarwną, z boku dzielżany 3 szt. a każdy inny i dwie świeżo kupione szałwie okręgowe. Mam nadzieję, że ślimaki jej nie zjedzą.


To są okrywowe Fortuna, już drugi rok tu rosną. Uważam, że całkiem ładnie się zagęściły. Natomiast zawilce japońskie mają cudowną moc odrastania z najmniejszego korzonka, już dwa razy wszystko stąd wysadzałam i znowu są. Nie protestowałabym, ale pożarłyby mi róże, a dodatkowo nie wiem skąd pomiędzy różami wyrosły 2 piwonie. Znowu czeka mnie przesadzanie.



Za bodziszkiem Blauwunder 08, też wydaje mi się, że ładne są. Bodziszki tylko muszę podeprzeć, żeby się na nich nie kładły.



Tu rosną jeszcze 3 krzaczki okrywowych Maraton, ale nie widać ich w tych margerytkiach, które powoli szykują się do kwitnienie.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies