Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

bialydomek 13:52, 05 lip 2022


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 188
Pytałaś w Maju (wątek o hort) jak rozróżnic::

Annabel ma bardziej zaokrąglone liście i szybciej będzie miała kwiat- pewnie już go widać?
a Limelight bardziej wydłużone, spiczaste na końcu
i ona może jeszcze w tym roku nie mieć kwiata- zależy jak masz je rozbudowane, duże...
Urszulla 12:21, 10 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Fajnie mieć plan i siły do realizacji. Choć Cię rozumiem że teren masz niełatwy, natomiast widzę że sobie z tym radzisz coraz lepiej
Obecnie wszystko dzielę i w doniczkach z dobrą ziemią kwiatową podpędzam sadzonki aż wypuszczą nowe odrosty. Właśnie zrobiłam kolejną listę roślin z własnej reprodukcji. Ta choroba się nie kończy U Madzi zaraziłam się pomarańczową rabatą. Czad!
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 13:37, 10 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Magara napisał(a)

Gosia, bardzo dobrze Cię rozumiem
Życie w mieście jest mocno przereklamowane.
Niektórzy muszą w mieście jednak żyć, tak im się życie ułożyło. Nie potrafię jednak zrozumieć dobrowolnej, niewymuszonej zamiany życia w przestrzeni wiejsko-leśnej na życie w mieście. Szczególnie w dzisiejszych czasach.

Głównie praca i szkoła determinują takie, a nie inne wybory. Wiele osób dopiero podczas pandemii uświadomiło sobie jak są zamknięci w swoich mieszkaniach.

Agatorek napisał(a)
Pięknie u Ciebie . Ta wszechobecna zieleń sprawia, że wszystko wygląda bardzo rześko.
Też, jak Magara, nie znam kilku roślin .

Aga, ja na początku, to co chwilę przez google wyszukiwałam o czym dziewczyny piszą.

Roocika napisał(a)


Fajny plan

Asia pomalutku, ale stale do przodu. Widziałam u ciebie, że poszedł pas maty na dużą skarpę. Myślę, że to dobry pomysł. Reszta ogrodu pięknieje w oczach.

bialydomek napisał(a)
Pytałaś w Maju (wątek o hort) jak rozróżnic::
Annabel ma bardziej zaokrąglone liście i szybciej będzie miała kwiat- pewnie już go widać?
a Limelight bardziej wydłużone, spiczaste na końcu
i ona może jeszcze w tym roku nie mieć kwiata- zależy jak masz je rozbudowane, duże...
Dzięki, jakoś nie potrafiłam podać po czym odróżnić sadzonki tych hortensji.

Urszulla napisał(a)
Fajnie mieć plan i siły do realizacji. Choć Cię rozumiem że teren masz niełatwy, natomiast widzę że sobie z tym radzisz coraz lepiej
Obecnie wszystko dzielę i w doniczkach z dobrą ziemią kwiatową podpędzam sadzonki aż wypuszczą nowe odrosty. Właśnie zrobiłam kolejną listę roślin z własnej reprodukcji. Ta choroba się nie kończy U Madzi zaraziłam się pomarańczową rabatą. Czad!
Wiem, widziałam.
Ja kiedyś dostałam siewki tej trojeści od Sylwii, ale mi nie przetrwały zimy. Dlatego nie spinam się na jakieś konkretne rośliny, bo przede wszystkim muszą sobie radzić i zimą i latem. Werbena patagońska wysiała mi się, choć może nie za wiele, ale co roku gdzieś się pojawia. Na największych siewkach widzę pierwsze kwiaty. Do jesieni jeszcze zdąży zmężnieć. I tylko dlatego jeszcze u mnie jest.
Teraz rozmnażam szałwię białą, rdest Golden Arrow i kocimiętki WL i SHG. Na rozsadniku rosną irysy syberyjskie i ciemierniki. To się nigdy nie skończy.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 18:31, 13 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Trochę aktualnych zdjęć.
Hortensje Blaumeise. To są ogrodówki kwitnące na tegorocznych pędach. Kolorek niebieski bez żadnych polepszaczy.



Pysznogłówki - najbardziej żarówiasta odmiana, a kiedyś kupiłam ją z przeceny już przekwitłą.



Szałwia muszkatołowa. Tegoroczne siewki przywiezione od mamy. Róża kanadyjska Aleksander McKenzie, która rośnie przy niej jeszcze słabo widoczna. W prawym dolnym rogu - 1 kwiatek.




Dzika marchew w pąkach. Lubię jak kwitnie. Potem muszę wyrywać, bo siewek mnóstwo. W przeciwieństwie do werbeny patagońskiej, której chciałabym więcej, a ona ma inne zdanie na ten temat.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 18:45, 13 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Słoneczniczek szorstki 'Burning Hearts' - do rozmnożenia.



Ożanka hyrkeńska i dziewanna. Podobają mi się razem. Ta trawa za nimi to molinia.



Moja różana rabatka w całej okazałości. Hansestadt Rostock dopiero zaczyna, kwitnie pojedynczymi kwiatami. Schowana za kocimiętką kubańską i wśród szałwii okręgowej.



Widok bardziej w prawo na rabaty przy domku. Docelowo rynna ma być przekierowana do zbiornika na deszczówkę.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 18:51, 13 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Czas liliowców, choć te rdzawe już kończą kwitnienie, a odmianowe dopiero zaczynają.




Krwiściąg Pink Elefant.



Bodziszek Rosanne. Posadzony w zeszłym roku. Na zdjęciu widać 2 sadzonki.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 19:02, 13 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dzielżan w tym miejscu przerósł sadźca Baby Joe.



Irysy fioletowe jeszcze kwitną. Chyba mają najdłuższe kwitnienie ze wszystkich irysów.



Zakwitła mi pondenteria. A bałam się czy przeżyje te upały. Za to rośliny z oczyszczalni słabo zniosły ten okres. Nie były jeszcze dobrze ukorzenione, a żwirek dodatkowo się nagrzewał. Dopiero pod koniec wpadłam na pomysł i wyściółkowałam wszystko trawą. Teraz odżyją.
Edit Wymieniłam zdjęcie na właściwe.



A potem uciekałam przed deszczem.



Niektórym jednak deszcz nie straszny. Taka dobra stołówka.



Koniec.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Mgduska 21:33, 13 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gosiu - pięknie - w ogóle i w szczególe Całe rabaty coraz piękniejsze i pełne skarbów
____________________
Sałatka pokrzywowa
Urszulla 22:10, 13 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Gosialuk napisał(a)
ożanka hyrkeńska i dziewanna. Podobają mi się razem. Ta trawa za nimi to molinia.








Rzeczywiście fajne zestawienie i relacją a bogato
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 23:13, 13 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Coraz bujniejsze masz rabaty, pięknie się przeplatają z trawnikiemJuż super efekt
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies